Vztah na dálku, pořád se hádáme. Máte radu, jak z toho?

andrea_renz
9. pro 2011

Ahoj, chtěl jsem vás poprosit o radu a nebo aspoň znát váš názor.
S mým přítelem jsme spolu už dva roky a máme vztah na dálku. Máme společný byt kde bydlí on a já ještě dodělávám maturitu doma u svých rodičů. Vídáme se tak jednou za měsíc. jak jsem řekla, Já tento rok dělám maturitu a on už chodí do práce. Asi 3 měsíce se pořád strašně hádáme. Ani nevím kvůli čemu. Pořád kvůli nějakým hloupostem. Ted se musím připravovat na maturitu a tak se hodně učím a nemám čas si s ním neustále telefonovat. Říkal, že se cítí sám a myslí si že ho nemiluji, ikdyž každý den minimáně 5krát napíšu jak ho miluji. Když se pohádáme, ani jeden nechce přiznat, že se mýlil. Je to už hrozně vyčerpávající. Nejhorší na tom je, že když se pohádáme a už je z toho strašná hádka, on vždycky řekne že se se mnou rozchází, a za pět minut to zase vezme zpátky. Často dochází i na nadávky z obou stran, ale většiny z té jeho. Na začátku jsme se nikdy tak nehádali, ale ted je to snad každý večer. Strašně mě to bolí, protože vím jak moc se milujeme, ale myslím si že je to tou dálko, která nás dělí. Už si nevím rady, je to hrůza a nezbývá mi síla na žádnou jinou aktivitu. Vím, že ho strašně miluji a i on mě, ale už jsem tak zničená a nevím jak dál. Dala bych cokoli za to aby se náš vztah zase zlepšil. Máte někdo podobné zkušenosti? Nebo nemohli by jste mit dát nějakou radu, jak z toho ven?

zuzkka88
9. pro 2011

A jak dlouho trvá tento vztah na dálku? Předtím jste se vídali jak často? Když se cítí sám, proč se nepřestěhuje blíž za tebou? Doporučuju se hlavně soustředit na maturitu, ta je teď nejdůležitější! Chápu, že je to teď pro tebe moc těžké. Ale hlavní je teď škola. Pokud tě opravdu miluje, tak to ještě ten půl rok vydrží, než budeš mít hotovou školu.

madormi
9. pro 2011

nezlob se na mě, ale toje dotaz jak do bravíčka. To si musíte vyjasnit mezi sebou, proč se hádáte co komu vadí, když maturuješ tak on musí pochopit že nemáš tolik času i když nechápu, je prosince sváˇák je až na jaře 🙂 🙂 se ho musíš zeptat, ty co je špatně, na tohle rada asi není, jediná -promluvte si 🙂

andrea_renz
autor
9. pro 2011

zuzkka88: Jsme spolu 2 roky. Je to ten problém že oba jsme němci s tím rozdílem že já i čech, takže on nerozumí česky. Už jsme nad tím také často přemýšleli, že by se přestěhoval sem, ale asi by to nešlo. A máš pravdu, maturita je ted pro mě nejdůležitější a proto jsem si přála aby mi byl spíše oporou, než mi ještě házel klacky pod nohy.
marormi: Tak to promiň, že to na tebe působí jako vzkaz do bravíčka, protože jsem proti němu;) Ptala jsem se jestli je normální že přítel pokáždé hádku nezvládá a vztah ukončuje a nadává mi. Stokrát už sliboval, že toho nechá, ale pokaždé se to vrací. A otázka k maturitě, nevím jestli ty jsi maturitu dělala, ale učit se až o svaťáku, to by asi nedal nikdo;)

jop
9. pro 2011

@andrea_renz já jsem v tvém věku měla taky vztah na dálku, hrozně jsme se milovali, ale nevydrželo to. Bylo to určitě hlavně tou dálkou, potom také věkem a povahami. Dnes jsem šťastná, protože jsem si vzala chlapa o 100% lepšího než toho předtím 🙂) Soustřeď se na maturitu a příp. další vzdělání, jestli váš vztah má vydržet, tak tu dálku vydrží a jestli nevydrží, tak tě čeká určitě nějaký jiný a lepší 😉 No a až ti příště přítel ve vzteku řekne, že se s tebou rozchází, tak mu proboha řekni, že souhlasíš a že to fakt nemá cenu. A uvidíš tu reakci, chlapec si příště rozmyslí kecat blbosti 😀 Hlavní je komunikace - vyjasnit si, co kdo vlastně chce a očekává a jestli máte společný cíl v budoucnu (po matuře se přestěhovat k sobě blíž nebo něco takového...). A nenechej s sebou vláčet, nenechej ho, aby diktoval podmínky, aby ti ubližoval blbýma kecama. Máš svou hrdost ne??
Akorát nevím, jestli píšeš na ten správný server, většina ženských tady řeší spíš těhotenství a děti a tvoje problémy jim asi budou připadat spíš úsměvné, protože pokud je zažívaly, tak asi většinou cca před 10ti lety 🙂 Nechci tvůj momentální stav zlehčovat, mě to tenkrát taky pekelně trápilo, ale každá zkušnost dobrá a jednou na to budeš taky vzpomínat s úsměvem. Hodně štěstí.

alamo
9. pro 2011

@andrea_renz Ten tvuj pritel mi prijde s prominutim jako peknej vul. Ale clovek si takove nefungujici vztahy asi musi prozit, aby vedel, co je v partnerstvi dulezite a co ne. Ptas se, jak z toho ven. Ja bych doporucovala rozchod, ale mozna Ti to ted prijde jako neakceptovatelna variantal 🙂 . Kazdopadne drzim palce k maturite 😎 .

madormi
10. pro 2011

@andrea_renz já to nemyslela zle, ale jsou fakt věci v kterých ti nikdo přes net neporadí prostě. nikdo tu nezná tebe, ani přítele, tak neví jakou má povahu a proč se chová jak se chová 🙂 maturitu jsem dělala a i udělala v prosinci jsem řešila jen lednový maturitní ples a na učení nebylo ani pomyšlení 🙂 a fakt jsem se učila teda až o svatáku, to přísahám 🙂 do té doby běžné učení jako po celé čtyři roky 😀

yamdena
14. pro 2011

@andrea_renz Ahoj Andreo, dovolím si přispět taky se svým názorem.

Nejdříve k maturitě - předpokládám, že české. Souhlasím s tím, že se jedná o velmi důležitou věc, nicméně, není potřeba kvůli tomu "upadnout do tranzu". Učit se o svaťáku je pravda trochu riskantní, ale za stejný extrém považuji učit se už prosinci. Pokud vím, maturity se odehrávají v květnu, takže máš ještě několik měsíců čas. Můžeš se připravovat na hodiny ve škole, postupně si zpracovávat otázky, ale na dril je ještě příliš brzy. Takhle budeš do května akorát vystresovaná a unavená. Chtělo by to více relaxovat a věnovat se rodině, přátelům, koníčkům, atd. čímž se dostáváme k Tvému příteli.

Jste zřejmě oba dost mladí, dvouletá známost je pěkná, ale udržovat vztah na dálku v téhle fázi se mi zdá být celkem náročné. Vidět se jednou do měsíce s vyhlídkou, že následujících několik měsíců se to nezlepší, je podle mě málo. Telefony, smsky a maily to nezachrání, chce to osobní kontakt, vážně.. BTW, už vůbec bych mu pětkrát denně nepsala, že ho miluju.

lucifereeek
14. pro 2011

já s přítelem jsme měli taky vztah na dálku a to 4roky, ale vídali jsme se 3-4 měsíčně o víkendu. Když jsem maturovala tak to chápal a nejezdil ani za mnou, ono záleží kvůli čemu se pořád hádate, taky jsme se hádali, ale pak to bylo ok. Pokud tvůj přítel ale nerespektuje to, že se musíš učit, a máš to teď náročné tak nevím nevím, navíc pokud se s tebou neustále rozchází a nedokáže řešit problémy, tak tam bych si dávala bacha, btw. taky jsem se začala pořádně učit až tak měsíc před maturitou, je to spíš takové zopakování za celé 4roky, takže pokud se učíš aspoň průměrně, tak to zvládneš. 🙂

elana
14. pro 2011

neuraž se, ale Tvůj přítel působí jako dost nevyzrálá osobnost a tak trochu hysterka v sukních (myslela jsem, že tyhle scény fakt dělávají ve vztazích na dálku spíš ženy, ale tak asi ne 😅 ). Jistě, že vždy je na tom o něco hůř ten, kdo zůstal "doma", zatímco ten druhý od něj odjíždí "někam" ("za někým, za něčím"). My jsme měli vztah na dálku 7 let, tak dost vím o čem mluvím, ale přežil chození, přežil potom ještě i dva roky manželství, až když můj muž skončil školu, tak se vrátil domů, našel si práci a začali jsme normálně žít. Ale chtělo to samozřejmě spoustu tolerance a nebýt sobec, bez toho to asi fungovat nemůže. A i z toho mála, co píšeš, mám pocit, že se obého Tvému příteli nedostává. Tak uvidíš...pokud Tě bude takhle štvát a citově vydírat i dál, nejspíš sama dojdeš k závěru, že toto nemáš ve svém věku zapotřebí a že pro jedno kvítí slunce nesvítí-když se to kvítí chová spíš jako liána 😉

lienka4343
15. pro 2011

@andrea_renz skus si precitat 5 jazykov lasky-ceska kniha-odporucam na krizi a zle myslienky v manzelstve,partnerstve...tak skus este mozno...neviem..ahoj