Vztah na dálku - přítel se nechce sestěhovat. Co si o tom myslíte?

naty771
11. pro 2022

Ahoj, už něco přes rok jsem ve vztahu na dálku s mým přítelem - on 24, já 22. Začátky byly fajn ale teď mi ta dálka začíná vadit čím dál tím víc. Brno-Ostrava, s tím že se vidíme jednou za dva týdny o víkendech - jeden víkend jezdívá domů, ten druhý je se mnou, musím jezdívat k němu vždycky já, protože s rodiči máme malý byt a zatím jsou proti tomu, že bych ho tady měla brát, ale snažím se už nějakou dobu aby to dovolili.. Každopádně přítel to na sestěhování zatím nevidí, říkal mi že do roka spíš ne a nedokáže mi dát přibližný plán kdy by to tak mělo být. Oba už pracujeme, on si k tomu i dodělává školu. Já bych se mohla odstěhovat do svojeho do Brna, ale mám novou práci která mi vyhovuje a peníze si šetřím do budoucna, když platit za nájem nemusím. Jen mě štve, že přítel asi moc nemyslí na budoucnost a raději myslí na to jak by mu moje sestěhování k němu na byt změnilo vztahy na bytě s kamarády, i když jeho kamarád/spolubydlící si nastěhuje jeho přítelkyni příští rok už po půl roce vztahu. Připadá mi, že je chyba ve mně že se nesnaží víc ten vztah někam posouvat. Několikrát jsme to diskutovali a už mi to není příjemné, protože mi na toto prostě nedokáže dát odpovědi, že je takový typ, že ani neví co bude zítra. Přitom mi říká jak mě miluje, ale připadá mi že se snažím jenom já. V budoucnu mám v plánu si brát home office a bývat u něj na delší dobu, ale na to mi řekl že se bojí aby to nevadilo kamarádům na bytě tu mít tak dlouho návštěvu, že i oni musí platit za energie... :D Což mi vůbec nevadí, že bych za ty energie musela platit kdyby bylo nutno, hlavně abychom spolu trávili víc času..

lencaa11
11. pro 2022

@naty771 ráda asi taková že jsi mladá holka a lepsi vztah tě čeká určitě ☘️☘️

jjasmina
11. pro 2022

@naty771 podle mě to tvému příteli vyhovuje tak jak to je, ake po roce bych čekala asi víc než víkendový vztah no. Nechce se vázat, já to měla dlouho stejně jako on

emillyhk
11. pro 2022

@naty771 Jste spolu rok, vidíte se jednou za dva týdny, takže reálně jste spolu moc času nestrávili. Navrhla jsi několik řešení, přítel nemá zájem. Já už bych asi na pilu netlačila. Jsi mladá, máš spoustu času věnovat se sobě, není důvod se vázat k někomu, kdo o to nestojí. Máš víceméně tři možnosti:
1. Budete pokračovat jako do teď, ty budeš frustrovaná, že se neposouváte, on, že ho uháníš a nejspíš se po čase stejně rozejdete.
2. Rozejdete se rovnou, ty časem potkáš někoho, kdo o tebe bude stát se vším všudy.
3. Najdeš si vlastní bydlení ve stejném městě jako přítel. Budete se moct vídat častěji a uvidíš, jestli vůbec o společnou budoucnost stojíte.

klokanka31
11. pro 2022

@naty771 Mně přijde že to s tebou asi tak vážně nemyslí. Navíc nechápu, on bydlí se spolubydlícím, bude si tam stěhovat přítelkyni,a ještě bys tam měla být ty? Nebylo by lepší aby si našel vlastní podnájem?

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
emillyhk
11. pro 2022

@naty771 Myslím, že sis odpověděla sama - cítíš, že on do vztahu skoro nic nedává. A i proto se držíš zpátky a nechceš se stěhovat. To je podle mě patová situace a dál se nepohnete...

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
emillyhk
11. pro 2022

@naty771 Když mi bylo jako tobě, měla jsem roční vztah na dálku - taky byly náznaky, že jednou možná, ale teď ne, protože práce (chvíli i v zahraničí) a milion dalších důvodů... Taky jsme se viděli jednou za dva týdny, já strašně zamilovaná, tak jsem to zkousla, že se nevidíme, vlastně si ani moc nevoláme, jenom píšeme... Rozešli jsme se a já zjistila, že víkendy netráví s rodiči, ale s podobnou naivkou jako jsem byla já a v mezičase si užívá taky bůhví s kým. Zpětně nechápu, že jsem to neviděla 🤷‍♀️
Tím neříkám, že je to i váš případ. Ale zamyslela bych se, jestli za jeho neochotou k plánování není někdo další...

klokanka31
11. pro 2022

@naty771 😮 To je hrozný, ve svým věku by měl už myslet na svoje bydlení. Když po roce říká že na něj tlačíš, nevypadá to úplně OK...Nemůže mít stálou partnerku tam, a tebe mít jen jako milenku?🤔 Každopádně být na tvém místě, asi bych to s ním moc vážně nebrala, a koukej kolem sebe, třeba narazíš na lepšího...

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
11. pro 2022

@naty771 A jsi si jistá že tráví čas s rodiči? Mě nejde i do hlavy, že by tak mladý kluk chtěl být dobrovolně tolik dní bez sexu...🤔

antoinet
11. pro 2022

Mně přijde, že ani jeden nedělá nic špatně, každý si hledá v životě to, co v něm mít chtějí a to je dobře. Pokud se jeden přizpůsobí, pravděpodobně toho bude časem litovat. Spíš si nejste souzení....

Ty hledej vážný vztah doma a on ať na to jde s někým jiným tam u nich pomalu. Není potřeba hledat v někom chybu, tohle je věk, kdy si můžete dovolit ten luxus myslet na vlastní přání a potřeby.

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
11. pro 2022

@naty771 Na mamánka pozor, to je peklo.

barmil
11. pro 2022

@naty771 promiň, ale tam co má rodiče má i slečnu. Nebo Te tam bere s sebou? Rodiče znáš?

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
11. pro 2022

Po roce bych chtěla něco víc než, víkend jednou za dva týdny a kdyby mi řekl, že na něj moc tlačím dala bych mu tolik volnosti, že se mu o tom ani nesnilo, prostě bych ho poslala k vodě a našla si někoho, kdo se mnou chce skutečně být. Nemusí to tak být, ale mě napadlo, že tě má jako bokovku. Ve 24 už snad nemáš problém představit holku rodičům a vzít ji k rodičům na víkend.

Na druhou stranu, já studovala v Brně, to město mám ráda, ale Ostrava mě nikdy nelákala.

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
alubif
11. pro 2022

Ach jo, je ti 22 a vazes se na borce , který má na všechno výmluvy. Po roce vztahu tě nepředstavil rodičům. Kámoši tam žensky mají on tě tam nechce. Proč se ho prosís a dolejzas. Najdi si borca z Brna. Brno je zlatá loď 😉.

antoinet
11. pro 2022

@naty771 hele a vnímáš vůbec, co ti píšeme? Nebo ses chtěla jen vypovídat a hodláš se trápit dál? Pak nemá smysl, abysme ti tu zkušeně radily 🙄

zelenaesmolda
11. pro 2022

@naty771
Jste spolu rok,neznas jeho rodice,do spolecneho bydleni se nehrne?Tak tady ztracis cas.

llluckaaa
11. pro 2022

@naty771 hele, holky už ti to napsaly. Mne teda hlava nebere, ze se každý druhy víkend trmaci k rodičům, kam je to 6 hodin, místo aby byl s tebou, taky mi to zavání, ze před tebou něco skrývá. Fakt jezdí za rodiči??? Co u těch rodičů děla? Kdy te s nimi seznámí? Ty ho uhanis, jezdíš za nim a on te má tak trochu na háku, takže do budoucna bych s nim nepocitala 😟

klokanka31
11. pro 2022

@naty771 A byli jste spolu aspoň v létě přes dovolenou?

naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
naty771
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
11. pro 2022

@naty771 Jako jen na víkend? Tohle snad není ani žádný vztah...

jjasmina
11. pro 2022

@naty771 ste spolu rok, rodiče neznáš ani, do sizžití se nehrne, tak sis odpověděla i sama. Tohle vážný vztah fakt není no