Za jak dlouho můžu kojit po požití alkoholu?

ahojcau
28. bře 2018

Ahoj jdu nejlepší kamaradce na rozlucku se svobodou ..kdyz jssm ji mela ja poradne sme ji spolu propily a ja ji to chci oplatit :D mam 3m stare ditko a plne kojim.
Tak se chci zeptat..malou nakojim nez pujdu treba v 7 vecer a pak budu cely vecer pit rum s kolou ( ten ja moc rada ) :D kdyz piju tak nepiju opatrne ale zase nepiju tak ze bych nemohla chodit :D kdyz teda budu cely vecer pit a prijdu domu k ranu tak za jak dlouho mohu dcerku v klidu nakojit ? Jak dlouho vydrzi alkohol v mlece kolik toho alkoholu se dostane do mleka ? Komentare ze jsem spatna matka atd. Si prosim nechte pro sebe..mam dve deti a myslim ze ani jedno nestrada a dostatecne se o ne staram ...diky 🙂

ahojcau
autor
1. dub 2018

@radulka57 !!!! Presne tak

j.a.n.i
1. dub 2018

@luj89 Třeba protože kdybych měla být v životě ze všeho předposraná, tak je celý o ničem... A třeba protože vyhodnotím, že risknutí lahve přinese mě i dítěti benefity v tom, že ono se v klidu nají, bude to mít pohodlnější a stejně tak i ten kdo ho bude krmit to bude mít jednodušší, než stříkačkou nebo dokonce lžičkou. Plus tedy i pokud se náhodou stane, že to ten problém způsobí, tak co, v nejhorším bude dítě na flašce, to není nic co by ho zásadně ohrožovalo, na rozdíl od tebou zmíněné jízdy bez sedačky, tam ho můžu zabít nebo zmrzačit. No a neměla bych raději rovnou nejezdit autem, protože proč to riskovat i se se sedačkou, zabít nebo zmrzačit můžu to dítě i v sedačce.

bayt
1. dub 2018

Ja tomu rikam laktacni terorismus. Jo kojeni je dost dobre, chapu, ze se podporuje. Ale jako aby se tu resilo, ze jedno podani flasky ma "znicit" kojeni? Jedna zenska na diskuzi na FB psala, ze dva roky koji holku co hodinu! Dva roky nebyla prakticky mimo domov.

odula
1. dub 2018

@ahojcau tak jaká byla parba;)

luj89
1. dub 2018

@j.a.n.i tve dite, tve rozhodnuti 😉.
@bayt Taky kojim co hodinu a neprijde mi na tom nic spatneho. kojim i mimo domov, nejsme zavreni doma.

j.a.n.i
1. dub 2018

@luj89 Přesně tak, moje dítě, moje rozhodnutí... stejně jako zakladatelky dítě a zakladatelky rozhodnutí a jelikož tu psala, že na UM je dítko zvyklé, tak opravdu nepotřebuje rady jak jedno podání lahve může zničit kojení, když už tohle má evidentně vyřešené...

ahojcau
autor
1. dub 2018

@odula vyborny !!!! Jsem rada ze jsem sla a doporucuju vsem 🙂 uzila jsem si to jako nikdy..byla sem tak akorat :D zadna ostuda ale ani kocovina..dite vecer prezilo a na flasce bylo i druhy den..s manzelem jsne vyuzili ze chtela tchyne hlidat a vyjeli si na vylet :D a zadnej problem nema..pije zase z 🐐🐐 uplne normalne 😂 vsem diky za rady a pokud muzete..vyrazte na mejdan 😂

alcar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luj89
1. dub 2018

@j.a.n.i ta informace o riziku byla pro jinou maminku, ne pro zakladatelku.
@ahojcau super, odpocinek je dulezity 😉

bayt
1. dub 2018

@luj89 dvouletý dítě?

luj89
1. dub 2018

@bayt Je pravda, ze dvoulete dite nemam, ale hold jsou nektere deti prsomilove i v pozdejsim veku 😀.

bayt
1. dub 2018

@luj89 tak když to vyhovuje oběma stranám, tak asi proč ne :D

alcar
2. dub 2018

Vidim, ze cenzura se vztahuje i na slovo kojoblbky. 😀 Aneb neco o kurim oku a potrefene huse...

fifina1234
3. dub 2018

Pokud kojis,tak se vyvarujte pití alkoholu dělám ve zdravotnictví,ale není to opravdu požití alkoholu,dobře už jsme viděli dost ošklivého kvůli alkoholu,nejsem abstinent,ale to své miminko bychom my ženy přece jen dokážeme ledasco obětovat nebo ne?

odula
3. dub 2018
alcar
3. dub 2018

@fifina1234 co napriklad myslis tim "oskliveho" ?

konidana
4. dub 2018

V těhotenství jsem si nemohla dát ani malý nealko pivo, žaludek mi to nebral, maximálně 1 lok na spláchnutí jídla. A po porodu mi udělala největší radost kámoška, když mi do porodnice přinesla jednu láhev plzně. Měla jsem čím zapít dva obědy. Ta lahoda!

astyna
4. dub 2018

Množství alkoholu v mateřském mléce je úměrné tomu, co máš v krvi.

myjusiatko
4. dub 2018

@astyna spis jeste o trosku mene. Kdyby bylo umerne, dite by muselo pit krev. Coz nepije. V kazdem pripade je to prd.

eldrag
4. dub 2018

@astyna a to má odkud? :D to není pravda přece

linee
4. dub 2018

necetla jsem diskuzi, protoze vetsina konci nazorem, ze kdyz kojis, nemas pit:(
Za mne - pokud se chces opravdu odvazat, odstrikej predem, kolik muzes. V mrazaku muzes mit i 3 dny. A nachystej popripade i UM. Bylo by dobre zkusit, zda male pije z lahve a zda ji prijme. A uvidis.
Jinak do mleka se tolik nedostane, neco jo, ale vetsina zapomina, ze nejdrive to jde pres tva jatra a filtruje, pak do mleka, pak prckovi a az pak do jeho jater a krevniho obehu. Takze pokud chces rum+kolu (alkohol+kofein), tak bych pak i po navratu domu prvni varku odstrikala a vylila a az tu dalsi dala diteti. Ale opravdu zavisi kolik toho chces vypit - zda 2-3 sklenice nebo opravdu jak pises oplatit poradne zapiti....

myjusiatko
4. dub 2018

@eldrag je to pravda. Mleko se tvori z krve. Takze jestli ma matka v krvi 0,5 promile. V mleku bude cca obdobne mnozstvi alkoholu. Spis jeste mensi.

linee
4. dub 2018

jo a hlavne nezapomen u toho jist, at zrychlis spalovani alkoholu🙂

astyna
4. dub 2018

@myjusiatko
@eldrag

O víkendu jsme byli u známých - je internista. Tam jsme to řešili. Takže jsem si to nevycucala z prstu. Taky jsem si dříve myslela, že to prochází hned do mléka, ale není tomu tak.

astyna
4. dub 2018
myjusiatko
4. dub 2018

@astyna ja s tebou souhlasim

myjusiatko
4. dub 2018

@astyna ale s timto clankem, co si postla, absolutne nesouhlasim. Teda co se tyce informaci o nepiti u kojeni a snizovani tvorby mleka pitim alkoholu.

Spis se ridim tady mamilou: https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alko...

myjusiatko
4. dub 2018

Oni tam pisou, ze alkohol prechazi do krve a tim do mleka, ale to mnozstvi alkoholu v krvi a nasledne v mleku je tak minimalni, ze to absolutne nema vliv na dite a uz vubec ne na jeho spanek a nevim co vse. Neni potreba zadne pauzy ani zadneho odstrikavani.
Kdyz mam v krvi 0,5 promile alkoholu, znamena to, ze v 100ml mleka muze byt 0,05ml alkoholu. To by v tom snad ani neslo zmerit, ne jeste, ze by to diteti neco udelalo. :D to je jakoby sis do deci vody kapla kapicku vina. To ani nepoznas a nevim kolik takovych sklenic vody bys musela vypit, aby to na tebe melo nejaky vliv. (Treba v nealko pivu pisou, ze muze obsahovat 0,5% alkoholu. A abych mela takoveto mnozstvi alkoholu v krvi a potazmo mleku, musela bych mit 5 promile a to bych uz asi byla spis mrtva.)

astyna
4. dub 2018

@myjusiatko

Diky,no ja to. necetla cele.Jen spíš to o tom prechodu alkoholu do mleka...

semanren
4. dub 2018

@bayt
Moje dítě ma jednou denně lahev ale jinak ho bez problémů kojim. Zvládá lahev i prso bez problémů. Od narození.