Za jakou cenu posíláte balíčky do 2 kg?

dooriska
19. bře 2015

asi jsem natvrdlá, ale za jakou cenu posíláte balíčky do 2 kg, chci prodat nějaké hračky po dětecha nevim jak s cenou za poštovné=/

mariti
19. bře 2015

@dooriska Nedávno bohužel zdražovali. Aby to bylo pojištěné, je potřeba poslat jako cenný balík. Do 2 kg za stovku (hodnota balíku do 500,- Kč), případně za 105,- (uvedeš-li hodnotu balíku do 1000,-). Do 5 kg potom za 107 ten základní, příp. o něco víc, pokud udáš vyšší cenu. Dražší variantou je balík do ruky. Levnější variantou je obyčejný balík, ale tam o tom nemáš žádný doklad, takže nedoporučuju. Jinak si jde založit nějakou kartu o české pošty a budeš to mít maličko levnější, ale to přesně nevím , teď jsem o ni teprv požádala.

blanka.k
20. bře 2015

@dooriska Doporučuji tenhle jejich odkaz.... zadáš rozměry, váhu, jeslti obyč./ doporučeně a vyjedou ti různé varianty. Občas se mi stalo, že mi za přepážkou místo dopor.balíku za cca 60,- nabízeli 2x dražší variantu 😅
https://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneh...

mandala
20. bře 2015

@blanka.k Mě se zase stalo, že podle kalkulačky to vyšlo na nějakých 64 Kč a ve skutečnosti jsem platila 44 Kč. Nevím, kde jsem udělala chybu. 😒

blanka.k
23. bře 2015

@mandala me obcas vezmou balik, ktery ma treba 7cm za levnejsi doporucene psani, ktere je oficialne jen do 5cm vysky...

mandala
23. bře 2015

@blanka.k Aha, tak to by odpovídalo, díky. 🙂