Závislost na kapičkách Baby Calm

lendrousek
19. říj 2017

Prosím o radu zkušenější maminky a zároveň prosím všechny "poslední spravedlivé", aby nekomentovaly...
Mám synka (5měs.), od narození ho trápilo bříško, začala jsem používat kapky Baby Calm. Synovi se po nich ulevilo, ale všimla jsem si, že mu i velmi chutnají a tak jsem občas použila kapičku na dudlík na uklidnění, když třeba plakal... Bohužel se mi to poslední dobou začíná vymykat z rukou... Bez kapiček už téměř neusne, dudlík plive, dokud mu na něj nedám kapičku a to pak i několikrát po sobě. Snažím se to omezovat, nedávat pořád, poraďte prosím, jak z toho nenásilně ven?
Podotýkám, že je to mé první dítko a opravdu jsem již v koncích... ☹
Děkuji za případné rady a zkušenosti

listopadka1
19. říj 2017

Ja bych je prestala davat uplne a zkusila pretrpet par dni, kdy bude nenalozenej. Misto kapicek vic mazleni, chovani, noseni, treba prso, pokud kojite... Vyhoda je, ze takhle maly deti docela rychle zapominaj. A drzim palce 😉

lendrousek
autor
19. říj 2017

@listopadka1 já se na to chystám, jen se bojím, že nevydržím. On má dost výdrž, co se vztekání a pláče týká... 😒
A děkuji za podporu😉

nafuka
19. říj 2017

to je přírodní ne? Já bych to nelámala přes kolena, ale je to tvoje věc.škodí mu to snad nějak?

lendrousek
autor
19. říj 2017

@nafuka to asi neškodí, jen mě přijde, že se tím učí vztekat, aby je dostal... Než ho třeba uspím v kočárku, musím několikrát dát kapičku, jinak dost vyvádí... Je mi líto, že jsem to vůbec začala. Tenkrát mě vůbec nenapadlo, jak se mi to může vymknout ☹... Navíc část rodiny mě za to odsuzuje, že prý ho rozmazluju a to vážně nechci...

cilka4488
19. říj 2017

A co mu zkusit jako že kápnout třeba vodu na ten dudlík?
Nevím , tak mě to napadlo ho zkusit obalamutit. Nalít vodu do skleničky od kapiček a zkusit to. Uvidí , že mu kapeš na dudlík a možná to zabere 🙂

listopadka1
19. říj 2017

@lendrousek neboj, to znam, dcerka je taky pekne tvrdohlava. proste musis vydrzet a prekonat ty prvni napory, my to tak mame taky, nejdriv se vzteka, ze mam pocit, ze se z toho zblazni, ale kdyz vydrzim a nepovolim, tak prestane a pak je klid. celou dobu ji klidne a konejsive vysvetluju, proc to nejde, hladim ji, objimam (kdyz se necha), ale nesmim povolit. ale podporuju te, ze ho chces odnaucit, podle me zadna zavislost neni spravna, i kdyz mu zrovna zdravotne neskodi.