Žena si změní příjmení bez svatby, jak se na to díváte?

qz
16. dub 2015

Ahoj, jak se díváte na to, že se pár nemusí chtít vzít z nějakého důvodu, nebo na to ještě není čas, a když se žena přejmenuje, aby měla příjmení přítele? Máte to tak nějaká? 😖 díky za názory.

blanka.k
17. dub 2015

U úvěrů/hypoték chtějí vždy vědět rod.stav. Pokud je člověk ženatý (nebo má děti), dostane vždycky míň než svobodný,manželka i děti se "započítavají" vždycky,že je "musí" živit. Jen pokud má tak velký příjem, že na to pokrytí hypošky stačí sám i když má třeba manželku + 2 děti, tak po manželce žádné dokazování příjmů nechtějí atd. Prý chtějí podpismanželky i různé ty půjčky na spotřebiče za 30.000 (já teď musela sehnat podpis manžela, že jsem si pronajala nemovitost :P) A pokud má klas.SJM, je cokoliv koupené v manželství vždy na 1/2, pokud to není "zúžené"SJM nebo koupené něco na manželovo IČO atd. Takže i když si manžel žádá "sám", tak vždycky u klasického SJM je to na 1/2.

@blahova_andrea šlo to takto ale jen u některých bank... Ne u všech 😅

laja64
17. dub 2015

Uplne souhlasím se @ssandy. Taky jsem si změnila příjmení bez svatby. A co komu do toho? 😆

peggy_5
17. dub 2015

@blahova_andrea dve prijmeni dite mit nemuze. Kamarad to ted resil.. maji dite a nejsou manzele. Ona uz byla vdana a tak znovu nechce. A on chtel aby se dite jmenovalo po nem (coz je vic nez logicke kdyz ona ma stale prijmeni byvaleho kvuli jejich synovi z prvniho manzelstvi) ale pritelkyne trvala na tom ze se bude jmenovat po ni kdyby se rozesli.. takze ted se kamaradova dcera jmenuje po byvalem manzelovi jeho pritelkyne... podotykam, ze jsou spolu skoro 10 let...

blahova_andrea
17. dub 2015

@saminomimino jako, že jste si jen tak vymysleli, jak se chcete jmenovat? 😅 to se vám tak ty vaše rodná nelíbila? a co na to vaše rodiny? 😨

blahova_andrea
17. dub 2015

@peggy_5 taky blbá kombinace. tohle naši předkové řešit nemuseli 😅

blahova_andrea
17. dub 2015

@blanka.k díky, je mi jasné, že ty podmínky má každá banka jinde. už jsem zjistila, že ne všechny dávají hypotéku na výstavbu domu. to mě taky nikdy nenapadlo, že někdo půjčí jen na byt nebo dům už postavený a na stavbu ne 😅 stále se učíme 🙂