Zhubnout 40 kg (z morbidní obezity), kdo se přidá? 🙂
Ahoj holky, tak jsem po milionté řekla dost a po milionté se rozhodla zhubnout. Za chvíli je mi 30 a jsem morbidně obézní až hnus ... vím co na mě platí, mám teorii zmáklou několik let, ale nikdy to nevydržím .. už jsem dvakrát zhubla 20 kg, ale vždy po několika letech to zase vyjedla. Prostě ráda jím a uspokojí mě jíst jen hodně. Budu držet zdravou stravu, počítat KJ a pokusím se přidat pohyb - jak mi to moje roční cácorka dovolí 🙂 je tady někdy taky takhle hooodně tlustej jako já? 105 kg/158 cm???
Stručné shrnutí
- Úbytek hmotnosti o desítky kilogramů se obvykle kombinuje z dlouhodobé úpravy jídelníčku (časté malé porce, omezení sladkostí, krabičková strava) a pravidelného pohybu (chůze, plavání, domácí cvičení, běh).
- Online a domácí tréninkové programy zmiňované jako konkrétní nástroje zahrnují Jillian Michaels 30 Day Shred, Shaun T (T25 Alpha/Beta/Gamma) a Bob Harper (Skin Rules), plus komerční výzvy jako Výzva21dni.
- Podpůrné soukromé skupiny (např. na Modrykonik) a měsíční nebo týdenní reportování pokroku jsou často uváděné strategie pro motivaci; při rychlém nárůstu váhy se doporučuje lékařské vyšetření (štítná žláza, těhotenská cukrovka, krevní testy).
Nejčastější otázky
Q: Jak začít cvičit, když mám vysokou váhu a bolí mě kolena?
A: Začněte nízkoúrovňovým tréninkem bez činek, například první level Jillian Michaels 30 Day Shred bez zátěže a v dobrých sportovních botách, zařaďte chůzi a plavání jako šetrné aktivity a postupně zvyšujte zátěž; u problémů s koleny konzultujte fyzioterapeuta.
Q: Jak hubnout při kojení, aniž bych omezila tvorbu mléka?
A: Doporučuje se pomalá redukce kalorií a zaměření na časté malé porce, více chůze a plavání (např. 1× týdně jako šetrná aktivita); sledovat příjem tekutin a výživové hodnoty a při nejistotě konzultovat pediatra/poradnu pro kojící ženy.
Q: Co funguje proti nekontrolovatelným chutím na sladké v noci?
A: Uživatelky zmiňovaly malé množství medu (lžičku) jako trik k potlačení chutě, alternativy typu stevie nebo xylitol jako slazení a výměnu slazených nápojů za Pepsi Max nebo Coca Cola light místo klasické coly.
Q: Kdy mám vyhledat lékaře při rychlém přibírání?
A: Vyhledat lékaře je doporučeno při neúměrném nárůstu váhy; uživatelé popisovali vyšetření hemoglobinu, hladiny železa a test na mykoplazmu a uváděli, že léčba železem a ATB odstranila některé příznaky a nutkavé chutě.
Q: Jaké placené online programy/tréninky stojí za zvážení a kolik stojí Výzva21dni?
A: Mezi často zmiňované programy patří Jillian Michaels 30 Day Shred, Shaun T T25 a Bob Harper Skin Rules; cena pokračování programu Výzva21dni byla v diskusi uvedena jako 749 Kč za 21 dní a cca 1 249 Kč za 21+63 dní.
Q: Co dělat, když krabičková strava nebo dieta 7 000 kJ nepřinášejí váhový úbytek?
A: Pokud krabičková strava (př. 7 000 kJ) nefunguje, doporučuje se přehodnotit režim: jíst častěji malé porce, zvýšit každodenní pohyb (schody, chůze k obchodům, parkovat dál), hledat obezitologickou poradnu a zkontrolovat zdravotní příčiny (hormony, štítná žláza).
Závěry z diskuze
Shoda
- K trvalému úbytku hmotnosti vede kombinace pravidelné aktivity a úpravy jídelníčku.
- Podpora (soukromé skupiny, denní/ týdenní reporty) pomáhá s motivací a udržením režimu.
- Pomalý, konzistentní přístup je bezpečnější než rychlé drastické diety.
Sporné názory
- Krabičková strava: někteří ji považují za účinnou, jiní uvádějí, že jim nepomohla a preferují vlastní režim častých malých porcí.
- Kojení a hubnutí: někteří hlásí výrazný úbytek váhy při kojení, jiní nezaznamenali žádný úbytek nebo dokonce přibrali.
- Umělá sladidla: část lidí doporučuje stevie/xylitol/přechod na light varianty, jiní umělá sladidla odmítají a preferují med nebo malé množství cukru.
Otevřené otázky
- Jak minimalizovat povislou kůži po větším úbytku váhy bez chirurgického zákroku?
- Jak dlouhodobě překonat spánkový deficit a noční přejídání u rodičů s malými dětmi?
- Kdy je vhodné vyhledat endokrinologa nebo obezitologii při neúspěchu s více dietami a pohybem?
Zmíněné značky a firmy
Modrykonik, Jillian Michaels, Shaun T, T25, Bob Harper, Výzva21dni (www.vyzva21dni.cz), Kickass.to, Ulož.to, ProsteHubnu (prostehubnu.webnode.cz), Power Plate, Opavský deník, Svaté Kateřině u Počátek
Zmíněné produkty a metody
krabičková strava, dieta 7 000 KJ, Jillian Michaels 30 Day Shred, Shaun T T25 (Alpha/Beta/Gamma), Bob Harper Skin Rules, 21fix day, Výzva21dni (21denní výzva), Orbitrek, Power Plate, plavání, chůze/procházky, běhání, akupunktura, stevie (stevia), xylitol, Pepsi Max, Coca Cola light, med (lžička jako trik), krabičková dieta, dieta při těhotenské cukrovce (bez lepku, mléka, vajec, soji; 7× denně), testy hemoglobinu/železa/mykoplazmy, léčba železem a ATB
Místa a osoby
Praha 8 Bohnice, Stromovka, Bubeneč, Nymburk, Opava, Svatá Kateřina u Počátek, Ondřej Šebestík, Jillian Michaels, Shaun T, Bob Harper, Havlíček
@jennifer ja to sladidlo citim i te debilni coly.. nevim jestlinjste si toho vsimly ale cola se dela ve dvou variantach - a mam na mysli klasickoi cervenou colu - s cukrem a se sladidlem poznat to jde na chuti i vuni a pripadne dle etikety.. "smrad" umelyho sladidla citim i z mattonky podebradky a vubec techto ruznych ochucenych mineralek a vod.. a bohuzel kolikrat je sladidlo nacpany i v sladkem pecivu.. takze ja si proste nezvyknu.. smrdi mi nechutna mi.. ani ta stevie.. takze proste si radeji dam do hrnku pul lzicky cukru nebo domaci med nez jednu tabletku umelyho..
@kaci11 ja to mam cca 15minut autobusem na zastavku nemocnice bubenec.. nedavno jsme tam byli s pritelem, mel mit projizdku na koni na cisarskym ostrove,ale bohuzel to jaksi neklaplo a ted uz mu zase nevychazi smeny abychom to stihli zrealizovat pred porodem.. takze to vidim ze snad v dubnu to vyjde.. jen uz s sebou budeme mit kocar
@cattus já třeba colu mám tak že pepsi jedině max nebo zero a u cola coly zase light, jiný ne, tam právě citím strašně sladidlo.
ještě půl roku dozadu jsem si nedovadla představit sladidlo a ted jsem zvyklá, vždycky si dělám srandu z mojeho že už ani nevím jak cukr vypadá. 😀 😀 😀
ale jako že bych byla pošuk a nedala si třeba i klasickou buchtu s cukrem tak to ne, to si dám. mám třeba ráda i kousek od nás ze zdravíčka raw dezerty, ono je to fakt o zvyku. dřív jsem měla ráda mléčný čokolády a ted je do pusy nedám,ono se fakt člověku mění chutě.
@vikky999 Ahojky, určitě se k vám všem co chtějí zhubnout přidávám. Potřebuji to strašně moc!! Mojé stálé namlouvání si, že už teď začínám a od zítřka začínám a od pondělí začínám. Když se donutím a říkám si, ano dneska to navečer klapne a doma si zacvičím, tak je pořád něco, co je důležitější, musí se něco udělat a já už vlastně nemám čas cvičit... výmluvy, omluvy, hnus. Přitom to tak potřebuji. Sice nemám ještě děti, ale začínáme na to pomalu pracovat a bojím se, že i díky mé obezitě to nepůjde, takže důvod proč začít už mám. Žádné extra diety nevydržím, nemám vůli. Chci začít jíst menší porce a začít se hýbat víc než se hýbu teď... Parťačka se kterou bysme se popoháněly klidně i jen přes zprávy by se hodila 😉 Díky moc za tuto diskuzi, opravdu mám nejvyšší čas začít jsem 170cm a 118kg ☹
tak hlásím, že jsem )plně debilní a nevydržela jsem ani jeden den .. vždy jsem to večer něčím porušila ... manžel přinesl čerstvé bagety a dej si dej si ... máma (bydlí o patro méně) přinesla mekáč a pod .... fakt jsem debil tyjo ...
Taky se pridavam, 40 kilo by bylo moc fajn zhubnout. Dala jsem si za cil letos dvacet, pristi rok dvacet..tak snad se podari. Od porodu tezce ujizdim na cokolade a nejde mi to se teto zavislosti zbavit.
taky čokoláda ...a kola .... v noci skoro nespím s malou, takže to pak dohíním takhle špatně
co si udělat tajnou skupinku a tam dát fotky a míry a psát si tam co jsme jedly a zhřešily ? 🙂
holky ráda se přidám a jinak
@vikky999 nevím kolik je malé, ale já mám syna 9 měsíců a od porodu neznám jednu noc, kdy by prospal celou, chodím k němu různě, někdy 3x za noc, někdy po půl hodině až do rána a jde to i bez coly a jiných "berliček" a to jsem pila 3 kafe denně slazené a s mlékem a nebo energeťáky a občas sladké a teď? nedávám si ani jedno, chce to mít v hlavě opravdu srovnané 🙂
ale pevně věřím, že tu všechny zhubneme tolik, kolik potřebujeme 🙂
@vikky999 hele tohle jsou jen male hrisky.. pokud budes mit dostatek pohybu tak te to nemusi trapit.. jsi na zacatku a nejvetsi blbost je prave rict si ze dnes je ten prvni den a z niceho jic zacit jist jen to "zdrave".. musis se naucit ze nektere veci lze nahradit a bez nekterych proste nedas ani ranu. Vsichni doporucuji pri chuti na sladke si dat ovoce jenze ne kazdej ho ji nebo ho ma aktualne doma a ruku na srdce, ktera z nas ma tolik penez nazbyt aby mohla nakoupit kila ovoce do zasoby a v pripade ze ho nesni ho pak s klidnym svedomim vyhodit? Ja myslim ze zadna.. takze musite najit jinou cestu jak se te uporne chuti na sladke zbavit. A nekecam me pomohl med. Dostala jsem chut dvakrat trikrat jsem odolala a po ctvrte jsem si dala malou lzicku medu.. hezky pomalu olizat. A vydrzela jsem pak treba zase dva tri dny bez chuti na sladke. Stejne tak nebojte se peciva. Samozrejme je chleba lepsi nez rohlik,ale zase zalezi na tom kolik ho clovek sni. A takhle je to se vsim.
Takze nestresovat obcasnym hriskem..
Aho holky, taky mam tento problem... Za rok a pul jsem z niceho nic pribrala 30 kg (bezdetna)...
Stitna zlaza v poradku...
Behala jsem...
Delala jsem kruhac...
Krabickova strava - nastavena dle odbornika... 7000Kj
Obezitologicka poradna...
Nic nepomohlo... Pokud nekoho neco napadna, rada uvitam...
Prvni - treti foto cerven 2014
Ctvrte pate foto cerven 2015
Ani nikdo nic nevi ani doktori..
@maanule a co třeba změna zaměstnání? Já začala paradoxně přibírat v době, když jsem nastoupila do zaměstnání. Ve škole jsem byla aktivní - svým způsobem a s ohledem na zdravotní problémy, které mě hodně omezují co se pohybu týká, jak jsem nastoupila do práce, tak najednou na pohyb navíc nebyl čas a kila lezla nahoru. Nenápadně a plíživě a za rok jsem se dostala na 90kg z cca 62.
A taky jestli se ti nějak nezměnil režim - nový partner, jiný styl stravování, změna bydlení, auto, ... tohle všechno má paradoxně možný vliv na váhu.
V posledním zaměstnání jsem měla pohybu a stresu víc než dost, takže tam naopak šla kila tvrdě dolů a za necelý rok jsem se propadla o 8kg - až mi rodina vyčítala, že jsem jak smrtka, takže jsem s pomocí partnera nabrala na těch svých cca 65kg a na těch jsem se držela. I když podle "tabulek" jsem měla nadváhu, cítila jsem se dobře a zdravě. A to je důležité.
PRO VŠECHNY.. holky vys*rte se na tabulkové rozměry a váhy, důležité je, abyste se při pohledu do zrcadla líbily samy sobě .. i s nadváhou se můžete cítit dobře, důležité je přijmout sama sebe..






@cattus chce to na to zvyknout.a mne chutná jedine v tabletách stevie nebo pak práškový od schneekope dia nebo xylitol.ale ostatní mě směsi nebo mají divnou chuť.to.nedam.do Pusy.