Změny povahy po porodu. Je to možné?

21. črc 2022

Myslíte že je možné aby se porodem změnila povaha/chování člověka? Já vždycky milovala výšlapy na rozhledny, věže...od porodu jsem měla strach z výšek, po dvou letech jsem chtěla překonat svoje obavy, tak jsem šla u rodičů na balkón (2.patro). Stála jsem asi necelý metr od zábradlí, a přepadl mě hrozný pocit jako kdyby se moje tělo začalo lehce pohupovat a strašně jsem se bála že sletím dolů, asi to byla závrať?

emillyhk
21. črc 2022

Možné je všechno 🤷‍♀️ Já jsem roky trpěla arachnofobií. A někdy během těhotenství to najednou zmizelo. Pavouci mi stále vadí, hnusí se mi. Ale už jsem schopná se s ním nějak vypořádat, zabít, odklidit... Dřív jsem ztuhla, nebyla schopná se pohnout, zakřičet, dostala jsem astmatický záchvat jen proto, že lezl po zdi metr ode mě. Dokonce jsem se nebyla schopná přiblížit ani k mrtvému pavoukovi. Nevím, co se stalo a proč to odeznělo, ale neskutečně se mi ulevilo 😄

autor
21. črc 2022

@emillyhk Já se zase celý život bála cizích lidí, ještě i v těhotenství, nedokázala jsem s nimi normálně mluvit, klepali se mi nohy/hlas, potila jsem se, očima jsem uhýbala. A po porodu to naštěstí zmizelo 🙂

emillyhk
21. črc 2022

Tak to je ta lepší varianta 👍😊 Myslím, že se strachem z výšek se dá v běžném životě vyrovnat snáz, než se strachem z lidí. Ale je to zvláštní, jak se to změní 😊

holkaokomodra
22. črc 2022

jj přišli závratě a dělá se mi špatně na kolotoči 😭😭😭🤣🤣🤣

luciksima
23. črc 2022

Ano ale až po druhém porodu .měla jsem ráda kolotoče a výšky nevadili mi nikdy .po druhém porodu mi výšky vadí necítím se vůbec dobře...

aspie83
23. črc 2022

Já od narození dětí nemohu řídit na dálnici 😟 když ridi někdo jiný, ještě to zvládám, i když mi to příjemné není, ale když řídím já, už při nájezdu se mi začne chtít zvracet a je mi strašně 😟 přitom ještě v těhotenství s prvním synem jsem po dálnici normálně jezdila a užívala si to ..

mimi1004
23. črc 2022

Mně se po porodu začalo dělat blbě na kolotočích a dokonce i na houpačkách, které jsem před tím milovala 😔

autor
23. črc 2022

Tak to jsem ráda že v tom nejsem sama 😃 na kolotočích jsem od porodu nebyla, tak uvidíme časem...

jirovapa
23. črc 2022

Já se teď od poslední porodu (mám 3 děti) bojím jít koupat do rybníka nebo bazénu. Dřív jsem normálně chodila a ráda plavala. Teď jsme na dovolené na chalupě, všichni se dnes koupali v rybníce a já tam nedokázala jít 🙈. Vymluvila jsem se ostatním na malého prcka, který byl vzhůru. Přišlo mi blbé vysvětlovat, že se najednou bojím. 🤔

anika6
23. črc 2022

Všechno možný,seš teď víc zodpovědna a bojíš se aby se ti něco nestalo kvůli péči o dítě.

tingle
23. črc 2022

@jirovapa To mám stejně s tím rybníkem a proste vodou, kde nevidím na dno. Od porodu staršího syna (5 let).

daasqua
24. črc 2022

Je více možností 🙂
a) při těhotenství máš v sobě vlastně cizí DNA, která tě může ovlivňovat (to má vliv hlavně třeba na alergie apod)
b) mohl se ti třeba změnit tlak nebo obecně něco s cévami či hlavou, že můžeš snadno pocítit závratě i při normálních situacích
c) něco se díky mateřství v mozku překliklo na - výška=nebezpečí

izz76
24. črc 2022

Znama po porodu dítěte přestala řídit auto,najednou se hrozně bála..

cilkat
24. črc 2022

Závraťě nejsou úplně "povaha"...A zrovna změny vnímání pozice těla a toho, co považujeme za bezpečné s ekolem porodu mění velmi prudce. Částěčně prostou změnou těžiště, pravděpodobně i postoje, částečně to řídí hormony... Myslím, že to, že s eti objeví závrať, je sice nepříjemné, ale přirozené ... Já zas nikdy nechápala "slzy dojetí"... A od druhého těhostenství bulim při každé příležitosti a často vůbec nevím proč 😉 .