Druhý porod - bojíte se víc?

lrg
2. led 2015

Bály jste se před druhým porodem víc než poprvé? Já jsem se poprvé bála toho, že nevím, do čeho jdu. Teď se bojím, protože to už vím 😀 Měla jsem rychlý porod, nenesu si z něj žádné trauma, ale hrozně se bojím komplikací, bojím se, že se mi něco stane a zůstanou tu po mně už dvě siroty 🙂 Vím, že nemá za mák smyslu se tímhle zabývat, jen mě zajímalo, jak jste jste měly vy pocity před druhým porodem.

tulikiss
2. led 2015

@lrg mela jsme uplne stejne pocity jako mas ty..nebala jsme se bolesti nebo o sebe, ale bala jsem se co by bylo kdyby tu zustaly deti a co by s nima bylo a jak by se mala vyrovnavala s pocitem ze me jeji porod zabil... nedokazu ti poradit jak na to nemyslet, ja na to myslela az do porodu, az to ale prislo nebyl cas a sila nad tim premyslet.. trochu mi pomohlo si o tom promluvit s manzelem, i kdyz na me koukal jako na blazna mela jsme aspon pocit, ze ho to nuti zamyslet se nad tim co by kdyby a premyslet ze by se neco takoveho mohlo stat.

palomitacheca
2. led 2015

@lrg 1.porod jsem mela pohodovy, takze uz tenkrat na porodnim sale jsem se tesila na 2.porod 😀
Nejake obavy jsem podruhe urcite mela, zvlast kdyz byl tentokrat porod vyvolavany kvuli podezreni na hypoxii plodu. Zavedli mi tabletku a v tu chvili jsem nevedela, co bude dal a jak dlouho to muze trvat... porod byl ale hodne rychly (za 3 hodiny bylo po vsem), jen mi prisel bolestivejsi a ke konci jsem si rikala, ze do toho znovu nejdu... 😀 to me teda preslo o par hodin pozdeji na oddeleni sestinedeli, kdyz jsem drzela v naruci dceru a predstavila si, ze uz bych to opravdu znovu nezazila.
Ted me ceka porod c. 3 a zatim o nem nepremyslim. Z ceho mam trochu strach, tak ze nejspis budu testovat v poradi uz 3.porodnici, a taky se trochu bojim ruznych komplikaci, ktere by mohly prijit. Na to se sice snazim nemyslet, ale porad to ve mne trochu hloda...

dorinek
2. led 2015

První porod byl dlouhý, hodně bolestivý, kráva PA, kráva doktorka......u druhého jsem měla jasnou představu, jak to bude vypadat, čeho se mám vyvarovat a byla jsem tím pádem o dost klidnější. Na porod jsem se těšila (to se v 9 měsíci asi těší každá) 😀 Věděla jsem, že to bude asi zase bolet, ale byla jsem prostě klidná a hrozně jsem se těšila na tu první chvíli, až si na mimčo sáhnu a přivítám ho na světě. A asi tou klidnou psychikou se druhý porod zdařil na jedničku, byla jsem tak psychicky v pohodě, že jsem ještě hodinu před porodem poklimbávala, bolesti téměř žádné, a pak šup a doktor to málem nestihl 😅 Klidně bych si to zopakovala, kdyby se to dalo....

milmic
2. led 2015

Naopak - šla jsem tam natěšená, že si druhý porod užiju.
Vysvětlím - první porod jsem šla přežít. Na druhý porod jsem se připravila lépe, domluvila si dulu, připravila jsem sama sebe psychicky a šla jsem druhý porod prožít. 😉

mandala
2. led 2015

Překvapivě jsem se nebála, i když jsem si ten první fakt užila /komplikace/. A byl úpně v pohodě, možná lepší, než zubař. 😀 Po třetí jsem se zase bála, tak jsem si ho užila znovu. 🙂

latkovkybrno
2. led 2015

První porod - nebála jsem se a ... bylo to šílené a hodně špatné... Druhý porod - bále jsem se moc, proto jsem si vzala s sebou svou PA a - nejkrásnější zážitek pro mě i mého muže ♥

petrusew
2. led 2015

První porod: nějak jsem nevěděla do čeho jdu, věděla jsem, že vyvolávaný bolí o hodně víc, od začátku do konce křížové kontrakce, hodně rychle po sobě téměř bez pauzy - trval 5hodin
Druhý porod: nevím do čeho jdu, budu rodit jinde 🙂 Ale rozhodně se na něj těším 🙂

gwennie
2. led 2015

já se nebála vůbec, čekala jsem, že bude lepší, než první, a nakonec to byl humus největší, který kdybych zažila napoprvé, mám jen jedno dítě 😀

jamia
2. led 2015

Jo, bojím, bála jsem se poprvé, kdy to skončilo akutním císařem pro nulové ozvy, a bojím se i dál.

kuratkol
2. led 2015

2. porodu jsem se bála víc, protože už jsem věděla, do čeho jdu 🙂

amazonka.k
2. led 2015

No, já jsem porodila od prvních kontrakcí za 30 hodin a to jen proto, že se nakonec slitovali a píchli mi vodu, možná by to trvalo ještě déle, byla jsem nevyspaná, utahaná a rozbolavělá. Neshledala jsem na tom zážitku nic euforického, ani syna jsem si moc neužila, protože jsem měla co dělat, abych udržela po porodu otevřené oči, bylo to mé největší životní vyčerpání, doufám, že podruhé ke mně bude příroda milosrdnější 🙂

leonik
2. led 2015

tak já jsem se bála už od začátku druhého těhotenství 😀

jaja01k
2. led 2015

Druhého porodu se bojím víc, když už vím do čeho jdu. První porod jsem měla úplně bez problémů, ale rozhodně to nebyla sranda a když si vybavím, jak náročné a vyčerpávající to bylo... Mám teď mnohem větší strach, že to prostě nezvládnu.

mochenkaa
2. led 2015

Urcite ne 🙂 Prvni porod byl peklo. Vyvolavany, separace, no trauma z nej mam doted. Vedela jsem, druhy porod bude lepsi. Ze mi vyleci muj prvni zazitek. A mela jsem pravdu. Druhy porod byl uzasny, krasny, doma. Moc bych si takovy porod prala jeste alespon jednou zazit 🙂

zu_za
2. led 2015

Bojím se taky, protože vím co mě čeká 😒 bojím se té bolesti..že zase nestihnu epidural.. U prvního jsem to nijak neřešila.

castava
2. led 2015

@lrg byla jsem na tom stejně a jak píše tulikiss, promluv si o tom s partnerem či manželem. Já svou obavu potlačovala myšlením na miminko. Těšila jsem se, neboť jsem věděla, že čekám holčičku a tu já si moc přála. Já rodila císařem a přišla jsem si ochuzena o ty emoce u přirozeného porodu. Takže se holky nebojte a těšte se na svoje miminka, však ono vám to dobře dopadne...

nininka23
2. led 2015

bojím se víc i přesto, že jsem první porod měla docela pohodový. U prvního jsem nevěděla, co mě čeká, teď se daleko víc bojím bolesti.

chrochro
2. led 2015

@lrg ja se naopak tesim. Prvniho jsem se bala a bylo to fajn. Tak tentokrat se uz tesim, vim, ze to neni nic hroznyho a da se to zvladnout. A hlavne, ze jak je mimino venku, tak se vsechno zapomene.

betelgeuzz
2. led 2015

Na druhý porod jsem se spíš těšila. Víc jsem se připravila, neměla jsem v těhotenství komplikace, domluvila jsem si svou PA, bolestivý byl tak na stejno, ale celkově jsem z něho měla pak lepší pocit. 🙂

nikabar
2. led 2015

První porod: dvoudenní boj, totální vyčerpanost, nakonec malou doktoři sami vytlačili z bříška☹ Nevzpomínám na to ráda. Psychicky jsem se prvního porodu bála a bylo to horší.
Druhý porod: Psychicky jsem byla v pohodě, nepřipouštěla jsem si že by se mělo opakovat něco stejně jak u prvního a byla to pravda. Porod byl neuveřitelný zážitek, celý trval 3 hodiny, bolesti sice byly, ale bylo to tak rychlé, že než jsem si uvědomila co se stalo, měla jsem dceru u sebe🙂
Po porodu jsem jen přála všem budoucím maminkám aby měly taky tak rychlej jako my s druhou dcerkou a netrápily se dlouho🙂 Proto maminky držím palečky🙂

evcann
2. led 2015

@lrg první porod šílený, strach o malého, nakonec šel klestěma, ja strašně potrhana. Řekla jsem si, ze uz nikdy a ted po 8 letech čekám miminko a značně přemýšlím nad císařem.

werunqa
2. led 2015

Já se nebála vůbec-ani prvního,ani druhého.
Ono je to hodně o hlavě.Jak to má člověk srovnaný a nebojí se,tak i porod jde hladce.Alespoň tedy u mě 😀
První porod jsem měla rychlovku (necelé 2 hoďky od první kontrakce bylo dítko na světě 😉 ) a druhý taky.Ani nevím,že jsem kdy rodila 😉
Jediný rozdíl byl,že druhé dítko jsem přenášela a měla jsem strach leda z toho,že by mi porod vyvolali nebo bych šla císařem.To bych nepřežila.
Chtěla jsem si svoje dítě porodit sama-bez jakékoliv pomoci (vyvolání,císař).Naštěstí se to povedlo (i když až týden po termínu).
Jinak teda druhý porod pohoda,kontrakce ještě slabší jak při prvním.

Jen to zavinovaní dělohy- to byl masakr,au au 😖

thesun
2. led 2015

@evcann císař je taky šílenství ☹ bohužel jsem po 3 dnech vyvolávání musela na císaře... ta jizva mě bolela určtě tak 4 měsíce, sex byl bolestivý dobře rok - v místě toho srůstu..... nevím jak to měly ostatní, ale co já bych dala za přirozený porod.... teď se snažíme o druhátko, tak pokud se zadaří tak budu doufat, že to půjde normální a přirozenou cestou...

evcann
2. led 2015

@thesun tak koukam, ze si nevyberu. Me to teda tenkrát doktoři říkali, ze další porod jediné císař, ale směsi spis bolest než když se mi dítě skrti na snure a musí ho rvát klestěma. Tak uvidime.

thesun
3. led 2015

@evcann jojo ono někdy si člověk vybrat nemůže, zase pokud by klasický porod měl ublížit mimi i tobě tak potom je císař rozumná cesta. píši to jen proto, že on ten císař není všespásnej ☹ aspoň u mne to nebyla žádná hitparáda, ale třeba mají holky i jiné a lepší zkušenosti..... 🙂

anetka1701
3. led 2015

Já rodila obě děti císařem... První akutní po vyvolání (špatné monitory, byl to pak fofr), měla jsem z toho docela zpětně mindrák, štve mně, že se to stalo. Druhý "plánovaný" - 3 týdny před termínem si mně z běžné kontroly nechali v porodnici, měla jsem ztenčenou jizvu a druhý den císař... Obrečela jsem to a museli mi dávat pak v porodnici ten večer něco na uklidnění :( Císaře jsem se bála, bylo to fakt strašný... Chci třetí dítě, ale jedinej důvod, proč jsem v rozpacích a přemýšlím, zda do toho jít nebo nejít je nutnost třetího porodu :D Kdyby to šlo přirozeně (což nejde), asi neváhám, ale z třetího císaře mám strašný bobky...

mandala
3. led 2015

@thesun no tak to já zas dobrého čtvrt roku nemohla pořádně chodit, jak jsem byla dole pomordovaná, o sexu ani nemluvím. Dcera byla ne mě veliká a litovala jsem, že mě neudělali císaře. ☹

andelka
3. led 2015

Před druhým jsem měla respekt spíš než strach. První porod byl dobrý, nekomplikovaný, stav po něm ok. Ale už jsem věděla o co jde, co se může stát.Takže respekt jsem měla, ale taky už jsem věděla do čeho jdu. Nakonec druhý byl super, já úplně nad věcí, v klidu, mimi i já v pořádku, bez poranění, super.

thesun
3. led 2015

@mandala no standart je, že když je váhový odhad větší než 4kg tak plánují císaře... nebo to tak aspoň před 11 lety bylo....

leeena_4
3. led 2015

Ahoj, já se podruhé bála mnohem víc. Prvný syn měl 4410g a u druhé dcery byl odhad 4500g a nakonec měla 5300g Nidko císaře neplánoval i když jsem se na něj ptala u obou dětí. Po prvním porodu jsem byla hodně zničená, léčila jsem se dva měsíce. Po druhém jsem paradoxně byla po týdnu úplně fit a ze sálu jsem odešla po svých.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru