Druhý porod. První dítě bez hlídání, porod bez partnera?

rebejsova
13. led 2020

Maminky, pročetla jsem na podobná témata nějaké diskuze, ale ráda bych znala váš názor konkrétně na svou situaci. V březnu čekáme narození druhého miminka, máme už téměř čtyřletého kloučka. Problém je v tom, že pro staršího nemáme žádné hlídání v místě bydliště, jediný, kdo ho kdy hlídal (ve smyslu, že s ním byl opravdu sám několik hodin), je moje maminka, která to k nám má 150 km, chodí do práce a je závislá na hromadné dopravě. I ze zkušenosti vím, že stát se může cokoliv a že okolnosti kolem porodu můžou být různé, ale přesto bych ráda měla alespoň nějakou představu, co budeme dělat, pokud by se mi doma rozběhl porod v termínu (v ostatních případech budeme nějak improvizovat). Jediné, co mě zatím napadá, je, že by mě do porodnice odvezl přítel i s malým v autě, jen by mě tam vyhodil, a jel se synem domů. Pokud by to nastalo v noci, přesunul by se k nám na chvíli jeden ze sousedů a u spícího malého počkal (plán B - malého bychom vzbudili a jel by s námi). S přítomností partnera u porodu nepočítám, ráda bych ho tam měla, ale nevím, jak bychom to udělali. Poprvé jsem rodila sama, ale bylo to velmi rychlé, z klasického porodu, který se může vléct x hodin, začínám mít trochu strach - zvládnu to sama? Byla jste některá ve stejné situaci, a jak jste to vyřešily/jak to nakonec dopadlo? Díky za názory 🙂

dandaa
13. led 2020

Řešíme úplně to samé, nemáme žádné hlídání. Netrápí mě porod, ale právě to co bude se synem. Muž u porodu chce být a potřebuji ho. Naštěstí máme dobré vztahy se sousedy a s jednou sousedkou jsem se už domluvila na hlídání. Ovšem se děsím toho, že budu rodit dva dny jako prvního a je mi blbe dávat syna někam kde taky mají starostí až až. I když říkala, že s tim nemají problém. Proto se chci domluvit ještě a jednou kamarádkou bez dětí co bydlí taky kousek. Jen otravovat někoho v noci mi je prostě blbé :(

eviicka
13. led 2020

@rebejsova taky máme víceméně podobnou situaci i stejně staré staré dítě, a určitě se plánuji domluvit s kamarádkami, co bydlí nedaleko (vím o dvou, které můžu o krátkodobé pohlídání určitě požádat).
Navíc, pokud by se ti porod protáhl, je možné, že by mamka mohla i dorazit.

bonulinka
13. led 2020

Byla jsem v podobné situaci 2x, jen děti byly v té době mladší. Záleží na tom, jakou má partner dojezdovou vzdálenost z práce domů, jakou máte dojezdovou vzdálenost do porodnice...Pokud by manžel nestíhal, zavolala bych si sanitku a odjela i s dítětem a manžel by jel za námi rovnou do porodnice. Sama porod zvládám dobře, jen by mi pak chyběl po porodu, ty chvíle, když se miminko narodí jsou neopakovatelné a nejkrásnější při prožívání s nejbližšími. Ve vašem případě bych tedy při odjezdu sanitkou kontaktovala rovnou i maminku, porod se může protáhnout a pak je asi lepší tam mít partnera a ona by zatím mohla hlídat starší dítě. Po zkušenostech, které mám, bych k porodu volila zkušenou soukromou PA a když by manžel přijel domů hlídat dítě, tak bych s ní odjela do porodnice, kam by pak za námi přijel po narození miminka i se starším dítětem.

bublinka2015
13. led 2020

U druhého manžel porod nestihl, jen mě tam zavezli, ale musel čekat, až dojede hlídat babička. No než dojela a dítě si předali, tak jsem samozřejmě porodila 😀 Třetí porod začal ve 2 ráno, manžel jel rychle vyzvednout moji ségru (bydlí 10min autem od nás) a ta tu přenocovala. Pak už jsme jeli do porodnice.
Spíš počítej, že pokud byl první rychlý, druhý bude podobný. Takže pochybuji, že by mamka stihla 150km dojet. To tak, že by si vzala třeba kolem tvého TP dovolenou a byla u vás. Ono moc možností nemáš.. bud tě tam zavezou a budeš rodit zase sama, nebo vám někdo mladší pohlídá. V tvém případě ten soused. Za mě ten porod, kde jsem byla sama byl o trochu lepší než ty, kde byl manžel..Alespon jsem se nemusela hlídat a stydět, že kříčím nebo zahlídne něco co nemá😇

chumlee71
13. led 2020

@rebejsova máme to stejně,jen máme dvouletého syna. Žijeme v zahraničí a přítele mamka přiletí týden před termínem,doufám že to stihne. Když ne a porod začne ráno nebo odpoledne tak mě přítel zaveze i s malým do porodnice a pak tam budu sama když v noci tak pojedu taxíkem. Máme sousedy, kteří by i pohlídali,ale mají termín 14 dní před námi, takže to vypadá že hlídat budeme my jim 😁

llorak
13. led 2020

@rebejsova resim to same 🙂 sousedy nemám a babička chodi do práce, takze když to na me přijde, bude to průšvih, asi si manžel na tu dobu domluví v práci častější home office, aby pokryl ty dny kdy bude babicka v práci 🙂 no a já to budu asi muset zvládnout sama, hold... jednou jsem to dala, tak to dam i podruhé 😉🙂

texetka
13. led 2020

@rebejsova ja budu mít dulu. Sama bych do porodnice nikdy nesla

maudd
13. led 2020

Řešila jsem to taky. Doma tříletý syn, plus ob týden manzelovy děti z prvního vztahu. Doufala jsem, že porodim na termín, přijela mamka, že by ohlidala malého. To samozřejmě nevyšlo. Rodit jsem začala kolem deváté večer, doma samozřejmě všechny tři děti. Byli jsme domluveni se sousedy, co bydlí přes chodbu, hodili jsme jim chůvičku a klíče a plán byl, že mě manžel hodí do porodnice a dle stavu zůstane nebo pojede za detma. Byl tam fofr, skoro 45 minut jsme čekali na dr a pak se šlo rovnou na sál. No a do půl hodiny byl malý venku a muž pak frcel domu. Naštěstí se nikdo nevzbudil a ráno měli překvapení 🙂)

blackhole
13. led 2020

Ahoj, staršímu bylo v době mého porodu 22 měsíců. Nemáme auto a ani nikoho na hlídání, takže do porodnice jsem si zavolala taxíka (bydlíme v Praze). Stejně jako u prvního porodu mi nejdříve prdla voda a kontrakce nikde, takže jsem měla akorát v legínách vložený velký ručník a pod sebou nepropustnou podložku - taxikář neměl problém. Jela jsem sama, manžel zůstal doma se synem. Dokonce jsem neměla v porodnici ani návštěvy, protože syn měl zrovna v té době odpolední spánek a myslím si, že by z toho stejně nic neměl. A zvládla jsem to v pohodě. Zpátky opět taxík - s vajíčkem, domluvila jsem si ho předem.

bonulinka
14. led 2020

A ještě tedy k tomu, jak to u nás dopadlo...U druhého dítěte se porod rozjel po uspání prvního, takže jsem se sbalila a vyrazila do 10 min. vzdálené porodnice, manžel zatím zůstal doma s prvním dítětem, které spalo celou noc. Porodila jsem po půlnoci. A u čtvrtého dítěte porod začal před půlnocí, takže jsme se sbalili, starší dcery hlídaly syna, který spal a s manželem jsem vyrazila do porodnice. Tam vyhodnotili, že jsou to jen poslíčci, poslali nás domů a po návratu domů jsem tam i porodila. Porod byl opravdu velmi rychlý a syn ho prospal.

zuzajulie
14. led 2020

Mela jsem to same, i s tou vzdalenosti babicky, jelikoz je v duchodu, byla tak hodna a prijela mi a byla tu se mnou okolo toho vseho a u porodu jsem chtela ji a muz byl s dcerou doma.

linee
21. led 2020

Domluvila bych se s kamaradkou nebo sousedams,nez dorazi mamka. Vse jde udelat.

linee
21. led 2020

A nebo pouvazuj nad pani na hlidani

jupiter2013
3. únor 2020

U prvního porodu manžel byl. U druhého porodu mě společně se synem odvezli nad ránem do porodnice a rodila jsem sama. Taky dobrá zkušenost a nevadilo mi to. Přijeli za náma těsně po porodu, když jsem byla ještě na porodním sále ❤

vasinka88
3. únor 2020

@rebejsova byly jsme na tom asi stejne. Naše rodiny oboje min. 80 km daleko. Můj první porod velice rychlý, takže jsem nepocitala ze by někdo stihl přijet. V okolí kamarádky nemam, sousedy nějak moc neznáme.. takže trileta dcera v každém případě musela s námi .. můj druhy porod: o pulnoci jsem vedela ze zacinam rodit, vzbudili jsme malou, oblekli vzali i kocar kdyby se chtela dospat, vzali lego a svačinu.. mě přijali na porodni box. Tam za mnou manžel s dcerou přišli se rozloučit on ji vezl zpět domu uspat. Mezitím do hodiny přijela tchyne ji pohlidat. Já jsem porodila do hodiny od jejich odjezdu z porodnice, nevadilo mi ze rodim sama, počítali jsme s tím. U prvního porodu manžel byl. U druheho přijel za mnou asi hodinu po porodu. Takže druhou dceru viděl až když lezela na mě. Ale bylo to nejideálnejsi řešení 🙃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru