Babybjörn. Je opravdu toto lehátko tak geniální?

dyechampion
7. led 2021

Ahoj vsem!
Mam dotaz ohledne Babybjörn, konkretne lehatka. Je doopravdy lehatko tak genialni, jak to skoro vsechny ceske ale i anglicky mluvici mama influencerky zminuji? Vidim je skoro vsude a proste nemuzu uverit, ze takova jednoducha konstrukce s latkou stoji mezi 6-4 tisic korun. Kdyz vidim bazarove Babybjorn, ve vetsine pripadu se musi ta latka koupit znova, protoze je po mimcu proste vypouzivana a ne tak tvarove pevna jako nova. Duvod proc se ptam je taky ten, ze teda lehatko ma byt skvely, ale zato Babybjorn nositka jsou vsude ostre kritizovana (ze nejsou zdrave pro mimco, nedrzi spravne polohu atd.)
Co je teda ten Babybjörn opravdu zac? :D

ivis_b
7. led 2021

Já na něj nedám dopustit. Na první dítě jsem měla takové obyč lehátko - není vhodné pro miminka, co nedrží hlavičku, jsou tam pak zkroucená, prostě není ergonomické. Na druhé dítě jsem neplánovala pořizovat jiné, protože obecně beru lehátka jako nutné zlo a pobyt dítěte tam má být minimální. Jenže dcera je blinkací a nosí se na rukách nerada, takže od porodu to bylo dost šílený - položit po jídle jen tak na přebalovák nemožné, na ruce řev... pak jsem narazila na Babybjörn - moc se mi to podle fotek nepozdávalo, ale recenze mě přesvědčily a objednala jsem. Ufff, bez něj by to bylo ze začátku fakt krušný! Dceři se v něm líbilo, neblinkala mi tam, je fakt ergonomické, takže i novorozeněti nepadá hlavička. Teď jí jsou tři měsíce a snažím se pobyt v lehátku omezovat, protože pořád je to pasivní poloha, ale když je unavená, nebo když na dece řve a já potřebuju uvařit, lehátko je v pohotovosti. Jako jo, cena dost vysoká a ještě mi přišlo lehátko s rozpáraným potahem (bohužel jsem si toho všimla až po vyprání, tak jsem nevracela), ale jinak je to vážně velký pomocník.

amazonkajanik
7. led 2021

@dyechampion ségra na něj taky nedala dopustit a mrzelo jí,že ho prodala,páč za půl roku na to jsem otěhotněla a dle jejích slov,by to pro mne byl neocenitelny pomocník

mhpraha
7. led 2021

Ahoj, já jsem si zrovna kladla úplně stejnou otázku.. 🙂 lehátko jsem našla na googlu a také mne zarazila ta cena.. je to prostě business. je to jako s kočárky, také některý může stát až 80 000 Kč kvůli reklamě.. a stejně to někdo koupí..

ivis_b
7. led 2021

@mhpraha nejde o reklamu, ono speciálně u kočárků dost platí, že cena odpovídá kvalitě. U lehátka je to spíš asi cena za design a za ten nápad na speciální ergonomický tvar. Jiné podobné lehátko jsem neviděla, takže konkurence žádná a zkrátka si to někdo za ty prachy koupí.

ajja87
7. led 2021

Mimo téma.. @ivis_b neřekla bych, že cena odpovídá kvalitě... Svagrova si pořídila kočárek pomalu za větší cenu než mi ojeté auto popojizdeni a po prvním dítěti byl tak dodelany, že přemýšleli, že na druhé koupi nový a toho kupovali s tím, že věděli, že budou chodit hodně do přírody, že potřebuji kočár na náročnější terén... Nevybrali jen tak...my koupili kočár (žádná extra znacka) da se říct za běžnou cenu( trojkombinace cca16000) a bydlime na horách, takže náročnější teren taky a kočár je po jednom dítěti úplně v pohodě... Takze určitě to není jwn o značce

holkaokomodra
7. led 2021

@ajja87 jaký kočárek jste měla vy? Taky řeším terén a přijatelnou cenu, nehodlám utrácet desetitisíce v tak nekalém průmyslu 😊

dyechampion
autor
7. led 2021

Asi do toho bbbjornu pujdu, ikdyz jsem si vyhledla i nejake lehatka od Chicca...no nevim, stale vaham :D

ivis_b
7. led 2021

@dyechampion jako myslim, že budeš spokojená, to lehátko je prostě dobrý. Jen je to zkrátka drahý, to je jediný mínus 🙂

dyechampion
autor
7. led 2021

@ivis_b diky moc za radu 🙂!

korin
7. led 2021

Víte jistě, že je vůbec nějaké lehátko třeba 😉 ?

dyechampion
autor
7. led 2021

@korin a to je taky dobra otazka! :D

surikata131
7. led 2021

@dyechampion za mě teda lehátko není nezbytné a 6k bych za něj nedala ani omylem

holkaokomodra
7. led 2021

@korin to je slovo do pranice 😁 mě se lehátko osvědčilo hodně, ale víc jak 1000 bych za něj na tu chvilku fakt nedala, firmy cílí na to, že bychom si neodpustili kdybychom pro své dítě neudělali to nejlepší co můžeme, ale výrobní cena lehátka za šest tisíc rozhodně nebude tak vysoká....

ajja87
7. led 2021

@holkaokomodra my měli Dorjan Basic... Potřebovali jsme něco s větší korbou, protože jsme předpokládali (věděli), že dítko bude dlouhan a taky jsme chtěli trochu vyšší a hlavně nafukovací kola, v cenové relaci byl pro nás nejprijatelnejsi... Samozřejmě by bylo fajn, kdyby byl dvoustopy na zimu, což jsme zjistili až během užívání, předtím nás to nenapadlo, ale i pres tuhou zimu a brazdeni v zavejich sněhu nemůžu říct ani pul slova, že by se podvozek nějak ponicil, rozvyklal nevo tak něco, za to ty svagrove se z něho stala kolibka, že jaem měla strach synovce v tom i vozit, že se mi rozpadne 😀
@dyechampion my měli lehátko od chicca a taky poslouzilo, pokud v tom to dítě není pořád, tal myslím poslouží docela dobře i tohle

michaela666
7. led 2021

Youtuberky a influencerky mají spoustu věcí pro miminka ze spoluprací. Vyberou si věci z nabídky zdarma a za odměnu ho vychválí do nebes. Proto to na tebe všude vyskakuje. 😀 Sama jsem se na něj dívala, ale za ty peníze jsem se na to vyprdla. Nakonec jsme dostali po kamarádce a doufám, že se v něm bude prckovi líbit, abychom ho vůbec využili.

dyechampion
autor
7. led 2021

@michaela666 Souhlasim :D babybjorn insvestoval do instagramerek hodne penez..me se jen libi ze se to dite pak v tom nauci houpat...ale otazka jestli se s tim neprevrati :D ja nemam po kom dedit :( vsechny kamosky sou zatim single, ready to mingle.

michaela666
7. led 2021

@dyechampion Tak velké dítě, aby se v tom vlastním houpáním mohlo převrátit už tam asi nevleze. 😀 Jestli nemusíš koukat tolik na finance, tak do toho jdi. Já to radši investovala do šátku a nosítka. Přijde mi, že to využiju častěji.

holkaokomodra
7. led 2021

@ajja87 díky mrknu se na tu značku, u prvního jsem měla X Lander, čtyřkolku, kompromis mezi cenou a kvalitou a byl to teda taky nesmrtelnak... Šla bych do něj znovu ale už nemají čtyřkolku nebo jsme ji zatím neviděla.

ajja87
7. led 2021

@holkaokomodra jj čtyřkolka je určitě fajn, mě se v ty době ani moc nelibily, teď bych ji brala, ale vzhledem k tomu, že tenhle fakt vydržel nad jiným nepremyslim

holkaokomodra
7. led 2021

@ajja87 no mám dilema, ale taky ještě dost času, tak to zatím nechám konovi, mě se momentálně nejvíc líbí zase ten X Lander, tentokrat verze X run... Bydlím vedle cyklostezky a miluju brusle, takže to bude největší náplň našich procházek, jediné co mě odrazuje je, že je to tříkolka, ještě s kolem na pevno. Bezva by byla verze čtyřkolka s možností aretace předních kol a brzdou... Ale to nepochodím 😊 autorko promiň tahám sem jiné téma ❤️

surikata131
8. led 2021

@holkaokomodra tříkolka je fajn (mám baby jogger), ale přední kolo na pevno bych nechtěla u kočáru na každý den, to je dobré fakt akorát na sport, jinak to musí být otrava

holkaokomodra
8. led 2021

@surikata131 právě toho se bojím, a zase dva kočárky jsem teda úplně nechtěla ani nevím kam s nimi, domeček máme malinký 😊

surikata131
8. led 2021

@holkaokomodra tak ruční brzdu má třeba thule urban glide, akorát je docela dlouhý, tak pokud nemáte moc místa...

holkaokomodra
8. led 2021
martiniquest
8. led 2021

Cokoli, co propaguji influencerky, si radne prozkoumavam. Koukam na to lehatko a nevidim jediny duvod, proc kupovat neco tak draheho. Tim spis pokud nevis, zda pro nej budes mit vyuziti. Dneska se da koupit cokoli a obratem to mas doma. Meli jsme polohovací lehatko od Fisher Price. Vyuzivali jsme ho nakonec u obou deti, ale i tak jsem se snazila, aby v nem netravily vic času, nez bylo nutne. A vic nez 1500 bych za takovou vec proste nedala, i kdyz bych mohla. Ale neni to dogma, je to moje zkusenost a nazor.

martiniquest
8. led 2021

@holkaokomodra Pak bez do Thule Urban glide a nebo Baby Jogger City Elite (da se sehnat i s rucni brzdou), pripadne BJ Summit

ivis_b
8. led 2021

@martiniquest Rozdil je v tom, ze lehatka od FP jsou neergonomicka a novorozence bych tam nepolozila. Jedno takove mam po prvnim diteti. Toto je fakt “vhodne” i pro novouse, samozrejme na nezbytne nutnou dobu (proto ty uvozovky). Je mi uplne fuk, kdo to propaguje nebo nepropaguje, kupovat neco, jen proto ze to propaguji nejake nanynky na netu je stejne hloupe, jako si neco ze stejneho duvodu nekoupit.

martiniquest
8. led 2021

@ivis_b A co je na tom neergo? Nase lehátko se dalo zaaretovat tak, ze v nem dite lezelo jako ve vajicku. Ostatne, na novose jsem to ani nepouzivala. At pozdeji, kdyz se deti začaly koukat kolem sebe a pozorovaly me treba pri úklidu

aneta_v
8. led 2021

@dyechampion https://www.kojenecke-obleceni.eu/detske-houpac...
Neni tohle prakticky to samy? 🤷🏻‍♀️

dyechampion
autor
8. led 2021

@aneta_v a jeste to vydava zvuky! no prosim pekne :D diky za share!