Kdy jste začaly kupovat “obyč.” boty?

8. srp 2022

Ahoj holky, mám dvouleťáka a jedeme furt barefoot, teda teď v létě výjimka jedny sandálky z H&M jinak furt BF. Kdy jste už kupovaly jinou obuv? Mně se tak líbí dvoje kecky z H&M a ani nestojí tolik.. ale bojim se, abych třeba nějak neublížila malému nebo nevím 😏😅 když koukam na ostatní, mají kecky snad ty děti i od Vietnamců a ja tady resim toto🤦🏽‍♀️😅

A + kdybych je koupila v H&M nebo takhle v těch klasik obchodech, Sinsay, Reserved atd.. kupujete taky s tím nadměrem (0,5-1mm) nebo kupujete zrovna co sedí?

Díky!🙈🌹

g_m
9. srp 2022

Dívej, ti, co mají pro děti BF a jedou striktně v BF, tak normální boty moc kupovat nebudou. První botičky jsme měli od DD Step BF, oba měli vyvalené kotníky a bota byť vyšší kožená byla zdeformovaná dovnitř, jak se jim vyvaloval ten kotník. Koupili jsme normální tenisky a světe div se, kotník se srovnal. Do školky, kde vím, že jsou půl dne v papučkách, jsem koupila měkké a pohodlné. Sandály na léto, ve kterých tráví většinu času, mají Keeny. U Vietnamce bych boty nekoupila ani sobě, ale já bych tam nekoupila ani nic jiného 😀 A dcera třeba miluje balerínky z HM 😉

martiniquest
9. srp 2022

Ze zacatku jsem byla pro striktni BF, a to i u sebe, ted to micham podle potreby. U BF ocenuji dostatecnou sirku a ohebnost podrazky, naopak mi casto vadi prilis tenka podrazka. Proto kupuju i neBF, ktere jsou dost siroke a ohebne. Sobe i detem. Ridim se vlastnim pocitem a komfortem a je mi jedno, co si o tom kdo mysli/prezentuje. U bot z retezcu (vyjma Decathlonu) mam vetsinou problem prave s tou neohebnosti.

hanyzka11
9. srp 2022

@mysh_me může být 🙂. Je fakt, že jsme se bavili o malých dětech. Kupovala jsem teprve 2. boty. Tak jsem chtěla,aby byly pohodlné a tak na to přišla řeč. A zajímal mě i ten názor dospeláka. Cítíš to, že by se v nich chodilo jinak?

dashyyy
9. srp 2022

@betelgeuzz přesně.. mně matka řekla, že jsou moje boty dost asexuální, tak jsem jí řekla, že mně přijdou asexuální vbočené palce a byl klid 🤣🤣🤣

andelka
9. srp 2022

@veronicka89 ohebnost super,ale špička příšerná.Hodi se pro dítě,které má palec velikosti malíčku a nejdelší třetí prst. Takové ale neznám.

konidana
9. srp 2022

na úzkou nohu to je asi jedno, na širokou špičku bohužel konfekční boty často vůbec nesedí. A to je pak větší problém... Když byl syn batole tak bohužel bf ještě moc nebylo a později to už nechtěl nosit, že to je divný, přestože mu klasické boty ničí nohu😖 Tak aspoň půl roku mimo zimu nosí sandále keen, ty jsou nejširší. Pro mne je zásadní ta šířka, tvrdou podrážku tolik neřeším.

felixfelicis
9. srp 2022

@hanyzka11 deti klasicke boty nezvladali jako mali, to chodili jak roboti (babicky se je obcas v dobre vire snazily obout do neceho jineho), jak byli zvykli, ze jim v bf muze noha pracovat. Ale jako starsi uz v pohode (ale uplne tvrde kopyto bych ani tak nekoupila). Ja mam bf i nebf a nevadi mi to.

kemija
9. srp 2022

Trošku odbočím... víte někdo reálně o značce, ne BF, která dělá širší boty s kulatější špičkou? Jak pro dospěláky, tak děti? Mě, co se šířky týče, vyhovovaly takové ty klasické adidasky....když by neměly tak tvrdou podrážku...

felixfelicis
9. srp 2022

@kemija no existuji ruzne sirky obuvi (F, G, H a jeste myslim jedny sirsi), takze podle toho by slo googlovat, zalezi, co chces. Sportovni boty ale nevim. Mam vbocene palce a ze sport. bot nosim Keeny, ty me netlaci (mam platenky,botasky a snehule). Podrazku ale maji tvrdou.

martiniquest
9. srp 2022

@kemija Ja mam nekolik paru Tamarisek, zimni Sketchers a UGG, pak mam tenisky Puma, slipon Anatomic, letni mam aktualne troje siroke a krasne ohebne z Answear. Pak mam taky rada kompromisy z Aliexpressu (na c.a.m.p.e.r podrazce)...da se sehnat. Nohu mam sirokou 10 cm a normální nart.

dashyyy
9. srp 2022

@kemija zkus podívat na boty značky Altra.. teď se do nich chci zkusit přezout na běh 🙂

autor
9. srp 2022

HOLKY DÍKY VŠEM!😊🤩

konidana
9. srp 2022

@felixfelicis ano, ale kdo z výrobců tu šířku uvádí? přijde mi, že jen minimum...

felixfelicis
9. srp 2022

@konidana no u sportovnich bot asi nikdo😐 Mestske boty mam Ara, ti delaji vsechny tyhle stupne, Birkenstock ma taky dve sirky, i kdyz to nemaji oznacene temi pismeny. Vic nevim, kdyz objevim, co mi sedi, tak vic nehledam, nemam kapacitu na zkouseni.

veronicka89
9. srp 2022

@andelka je mi jasne ze to mate z bf skupiny naucene 🙂 rikat tuhle frazi , ale nas pripad to neni ;) jak pisu ma na vsechny strany velky prostor ( sirku reguluju paskem) tudiz neni uplne smerodatne ze tam neni klssicky bf tvar

Vyfotit to je umeni ale kdyz si clovek predstavi ze je noha o cca 5mm vic vzadu ( ne nadmerek) 😉 jde to pochopit

bbn
9. srp 2022

Tak já budu taky jedna z mála, co jde proti proudu, moje děti nosí boty různé, ti starší, když byli malí, tak BF teprve u nás začínalo a sehnat dobrou BF botu pro ně byl zázrak, takže jsme spíš vybírali tak, aby jim celkově bota tak nějak co nejlíp seděla. Nejmladší měla od prvních krůčků většinou BF nebo kompromis, ale taky z 90% přes den chodí bosa, jestli má boty 2 hodiny v kuse za den? Někdy ani to ne (do školky nechodí). Takže já k tomu BF šílenství přistupuji chladně - nač to proboha hrotit a řešit každou botu, když je dítě má na noze poměrně krátce? Vážně bota dokáže dítěti zničit nohu, když ji má na noze třeba 3 hodiny? Vždyť skoro polovinu 24 hodin dne spí, to těch 12 hodin mají vážně na nohou boty? To je má první úvaha…A druhá - jen jim klidně kupujte bf boty, aby si neničili nožičky, přijde 14,15, 16 let a oni se vám na bf zvysoka … chtěla bych vidět puberťáka, echt puberťáka s bf botama, bude mezi ostatními za trapáka… vidím to mezi kamarádkami, jak jejich opečovávané eko bio bf dítě tahá sešmajdané adidasky, converse apod, jí místo oběda pytlík brambůrek nebo hranolek z místního stánku a místo ekofriendly oblečení či kosmetiky má na sobě to, co je zrovna na instáči in 😉
Takže hlavně s klidem, nic se nemá přehánět, bf botky jsou fajn, ale nehroťte to, oni si ty nohy i přes vaši péči a snahu zničí v pubertě sami 😉

betelgeuzz
9. srp 2022

@bbn To je jasný, že v pubertě si začnou děti dělat věci po svým, ale mě bude těšit, že jsem jim dala dobrý základ a v době, kdy se ta noha vyvíjí nejvíc, nosily vyhovující boty. Je to stejný jako s jídlem, taky jsem se snažila vyřit zdravě, dávat jim vyváženou stravu, ale jestli v 15 budou chodit na hranolky a colu, to už neovlivním, ale když to ovlivnit můžu tak to udělám. Kdybych se řídila postojem, že to nemá cenu, když si později budou jíst, co chtějí, mohla jsem jim dávat hranolky a colu už od roka a k tomu i pivo, když si ho stejně v 15 dají, ne?

bbn
9. srp 2022

@betelgeuzz já to nemyslela tak, že to nemá cenu. Myslela jsem to, že nemá cenu to HROTIT za každou cenu 😉 taky se jim snažím dát zdravý základ, to je jasné. Ze začátku, když přišlo tohle bf šílenství, jsem se fakt pomalu bála jim koupit jinou, než bf botu, sháněla jsem všemožné informace a recenze, měřítka, objížděla s nimi x obuví, protože bf teprve začínalo, skoro se nedaly sehnat, byla jsem hotová z toho, abych jim náhodou jednou špatnou botou, co nosili cca 4 hodiny za den asi 3 měsíce nezničila nadobro nožičku….. jenže ono to tak není, botou, které má dítě pouze krátký úsek dne a krátký úsek období (jiné na jaro, léto, podzim, zimu) mu nohu fakt nezničíte. A ten hlavní fakt, totiž genetiku, nepřečůrá žádná bf bota. Nehledě na vliv prostředí - ideální podmínky pro chůzi a správný vývoj nohy - tedy lesní cesty a polní cesty má doma, ve školce, ve škole asi málokdo. Takže když to všechno sečtu, nemá smysl fanaticky hrotit bf obuv jako jedinou zázračnou možnost. Ano, spousta doktorů, podologů, fyzioterapeutů jásá, ale uvidíme jejich názory za 20 let. To jsou vždycky trendy “ode zdi ke zdi”, ale pravda je někde uprostřed 😉

sinicka
9. srp 2022

@bbn já když vidím ty malý chudáčky v BF botách na náměstích, kočičích hlavách, betonových chodnících… už z dálky vidím, jak ty děti našlapují jak kačeny a ještě zakopávaji o ty slavné nadměrky.. fakt to stačí nehrotit.

bbn
9. srp 2022

@betelgeuzz Btw noha v pubertě se vyvíjí stejně rychle, jako v tom ranném dětství, rychlý růst díky hormonům, větší zátěž díky hmotnosti puberťáka atd… takže argument, že důležité je to hlavně v tom ranném dětství je pro mne právě úsměvný. Podle mne to má stejnou váhu, což si mnoho bf striktních rodičů zatím neuvědomuje…. Že bohužel přijde doba, kdy si ty nohy to dítko zničí samo. Bohužel i přes naši až fanatickou snahu v dětství ….

autor
9. srp 2022

@sinicka A jak beres velikost dětem? Když má třeba 14,5 cm tak beres přesnou velikost nebo větší? Z těch klasik bot😊

prejeta_zaba
9. srp 2022

Proč v 18. století? 🙄 Bf boty maj kolikrát hezčí vzhled než plátěné tenisky. Akorát si za to člověk dost připlatí. A nesmíš brát jako prototyp Fare "klaunské" boty ve škaredých barvách. 🤭

evaviki
9. srp 2022

@betelgeuzz @bbn syn ma 13. Nekupovala jsem porad jen bf, ale vzdy se sirkou spickou, takze tak ruzne i kompromis. Ale puberta je puberta, ze ano. Dopadlo to zarostlym nehtem, dva krat mu to rezali, vytrpel si opravdu dost, kdyz neucinkovalo umrtveni. Myslim, ze uz si rozmysli sam, co si obuje. Do konce leta ma nakazano nosit pouze sandale, ani necekl a nosi je, i kdyz par tydnu zpet by takovou botu neobul. Takze si myslim, ze mu bude uplne jedno, co si o nem kdokoliv pomysli a da si radsi dobrovolne bf.

sinicka
9. srp 2022

Tak nejak normalne, selskym rozumem ;)

betelgeuzz
9. srp 2022

@bbn já si nevšimla, že by to někdo tady hrotil. Ani jsem obecně nezaznamenala BF šílenství, spíš spousta rodičů, která se neustále řídí doporučením pevný kotník, klenba, boty se žirafkou. Takže to, co ty, jsem nezažila. A ani tady neradím nějaký fanatismus. Tazatelka ať se rozhodne podle svého svědomí.
@sinicka nadměrek, je obecné doporučení, ne BF.
Tazatelko, i u běžné obuvi se doporučuje nadměrek 1,2 cm. 0,6 cm je na růst nohy, 0,6 na prostor při chůzi, pokud v botě zbývá 0,6 cm, je čas se podívat po nových botách. To je obecné doporučení konvenčních bot, ne BF. Pokud má dítě 14,5 cm, tak bota by měla mít 15,7 cm.

ai30
9. srp 2022

@bbn Vubec se neboj, s timto nazorem jdes naprosto po proudu. :D Ten trh bf se hodne meni a rozviji, pred peti lety to byly klaunske boty, ale dneska mi prijde, ze vypadaji uz jako normalni tenisky, treba Barebarics nebo Groundies podle me k vysmechu uz fakt nejsou, ale zalezi na vkusu, je to holt subjektivni.
A k tem pubertakum - synove nosi vyhradne bf, dokud jim boty vybiram ja. Az si budou boty vybirat sami podle sveho vkusu, budou si nosit, co budou chtit. Takhle jednoduche to je. ;)

bbn
9. srp 2022

@evaviki 13 let není ještě echt puberta, uvidíme tak v 15, v 16 😉 Pamatuju si sebe a krátká trika v zimě, ani záněty močáku mě nepřesvědčily o jiné módě… já doufám, ale pořád je to v rovině “doufám”, že naše děti budou jiné (nebudou) a třeba se nechají přesvědčit (nenechají), ale víš jak, prostě v určitém věku i kdybys je “zabila”, tak si to udělají po svém. Má to tak každá generace a moc neveřím, že tahle bude úplně jiná 😉 a kolektiv má v určitém věku prostě větší vliv, než rodiče 😢

bbn
9. srp 2022

@ai30 já o vzhledu bf bot nepsala ani písmenko, mně se dokonce většina bf bot i líbí… ne tak 16 letému pubošovi 😉

bereni
9. srp 2022

Cca do 3 let striktne BF. Dcera pak vsak mela hodne vbocene kotniky a paradoxne nam pomohly boty s pevnym kotnikem💁‍♀️. Ale vzdy se snazim i ted aby mela dostatecny prostor ve spicce. Ale koupim klidne Nike tenisky (ne kozene a neohebne, ale prodysne, ktere cely stocim do klubicka) s tim, ze papucky do skolky nebyly BF, ale treba zimni boty zas byly BF 💁‍♀️. Jedu intuitivne.

ai30
9. srp 2022

@bbn Tak ono je to dost relativni, ale reaguju na to, ze s bf botama musi byt 'za trapaka'. Dneska uz je dost tenisek, ktere vypadaji fakt dobre. A kdyz budou potrebovat Adidas, tak budou mit Adidas, z toho se fakt nehroutim a nemam pocit, ze by ty Ady tech 10 let v bf vynulovaly.