Kdy jste začaly kupovat “obyč.” boty?

8. srp 2022

Ahoj holky, mám dvouleťáka a jedeme furt barefoot, teda teď v létě výjimka jedny sandálky z H&M jinak furt BF. Kdy jste už kupovaly jinou obuv? Mně se tak líbí dvoje kecky z H&M a ani nestojí tolik.. ale bojim se, abych třeba nějak neublížila malému nebo nevím 😏😅 když koukam na ostatní, mají kecky snad ty děti i od Vietnamců a ja tady resim toto🤦🏽‍♀️😅

A + kdybych je koupila v H&M nebo takhle v těch klasik obchodech, Sinsay, Reserved atd.. kupujete taky s tím nadměrem (0,5-1mm) nebo kupujete zrovna co sedí?

Díky!🙈🌹

sirinfirst
8. srp 2022

Malé je 8 a ještě klasiku neměla. Letos má poprvé sandály, které by neprošly asi ani jako kompromis.

moonulka
8. srp 2022

Dcera má taky dva a krom přezouváků na balkon nosí jen BF. Když měla na jaře erární klasické boty po sestřenici, než jsem jí sehnala nové, chodila v tom šíleně, pořád zakopávala a vtáčela nohy. 🤷‍♀️ Takže u BF určitě ještě zůstanu.

korin
8. srp 2022

Nejstarší ratolest má 10 let a většinou stále nosí barefoot. Do konvenční obuvi se totiž nevleze, má širokou nohu a vysoký nárt. Teď potřeboval pohorky, měli jsme je půjčené, asi o 3 čísla větší, jinak by mu byly úzké... Mám zábrany kupovat mu "normální" boty, protože by mu ničily nohu. Ségry mají nohy konvenčnější, tam kupuju keeny, nejmladší (5 let) má nohu úzkou a na zimu jí opět pořídím superfit. Nadměrek mají cca 12 mm. U holínek barefoot neřeším.

apacheee
AMBASADORKA
8. srp 2022

Myslím, že u barefoot bot zůstaneme, pomalu ale jistě k nim přecházím i já😂

prejeta_zaba
8. srp 2022

Však barefoot nejsou o nějakém věku. Ale o tom pohodlí pro nohu. Nemusíš je kupovat, když nechceš. Ale je taky možné, že ti dítko tvrdé úzké boty nebude chtít nosit. Já bych už sobě a dětem jinou botu nedala. Ale plno lidí s tím problém nemá.🤷‍♀️

hanyzka11
8. srp 2022

Paní v obchodě mi teď říkala, že je hlavně nutný se rozhodnout. Buď BF nebo "normální". V žádném případě nestřídat. Vysvětlovala mi, že je to jiný styl našlapováni a že hlavně ty děti v tom pak neumí chodit, když se jim ty boty střídají. Což potvrdila @moonulka . Vlastní zkušenost ale nemám, zda to tak opravdu je. Já jsem malýmu (20m) koupila teď boty v Decathlonu, má i plátěný z Deichmannu.....ale já to celkově moc neprožívám 😉.

krisstina93
8. srp 2022

Většinou kupuju jedny lepší a pak jedny obyč jako záložní (když třeba zmokneme, dítě vleze do louže, nečekaně oddela boty na odrážedle apod) a pak na parádu. Máme různé botičky, které byly vzaté třeba 1x na nějakou příležitost a za ty se mi nechce dávat větší částka :D

andelka
8. srp 2022

Syn 3,5 mimo bf měl a má jen cvičky z Decathlonu. A zimní teda měl klasiku. Ale mockrát v nich nebyl. Boty na parádu nevedem. V HM, Sinsay, Pepco apod bych mu boty teda nekoupila.

autor
8. srp 2022

Tak já jsem asi divná teda 😀 já jako malá je měla, ale normálně ve škole jsem si nosila co jsem chtěla a nohu mám úplně v pohodě. Naopak já bych ve svém věku si v životě BF nevzala, sice pohodlné, ale strašně škaredé😀

andelka
8. srp 2022

Vzhled není všechno. Zvlášť u dětí by měl být až na druhém místě. A teda většina bf obuvi je moc hezká,pro děti.

aselluska
8. srp 2022

Přesně to jsem chtěla napsat

autor
8. srp 2022

@andelka Já nepíši o dětské obuvi, ale že já osobně bych si je nevzala, nikdy. Malý má nádherný BF botičky jak od D.D. step tak Froddo, jen se mi líbily ty tenisky z H&M, tak mě zajímal názor. 🤗
Vzhled není všechno, ale nenechám dítě jako šupáka, jen protože je pohodlná obuv, nežijeme v 18. století - kdy se dávaly zelené boty a červené čepice

andelka
8. srp 2022

Proč takhle ode zdi ke zdi? Když jsi s tím ok, kupuj co chceš ne?
Já o bf pro sebe uvažuju. Konfekce mi není pohodlná moc. Odrazuje mě tenká podrážka,na to nevím jestli bych si dost rychle zvykla. Tvar mi nevadí. Spíš cena a ne moc možností vyzkoušet osobně, kupovat x bot a vracet se mi nechce. Tak uvidíme na jaře. Synovi bych tvrdé špičaté/ kulaté boty nedala. I kdyby byly nádherné a seděly k outfitu. Momentálně má dvoje boty a stačí. Mrzí mě,že když byly starší děti malé,takové možnosti a znalosti nebyly

autor
8. srp 2022

@andelka No, malý má troje a teda noha mu roste sakra rychle a ty boty co máme osvědčené, tak nikde už nejsou 🤦🏽‍♀️ Přijde mi, že hezké 24 BF snad nejsou😏
Já zase jsem zvyklá, blbé espadrilky za 300,- z lidlu, mám je 5 let, tenoulinká podrazka a klidně s nimi zvládnu vše😂😂

jako_mala_holka
8. srp 2022

Naše dvouletá nosí jen barefoot, sandály na léto jsem ji chtěla koupit klidně i obyč v deichmannu, ale nedalo se, skoro do ničeho se nedostala, má širší nohu a hlavně vysoký nárt, takže minimálně zatím pojedeme v bf, ale nevadí mi to nějak

jako_mala_holka
8. srp 2022

Jinak dcera už má velikost 25 a i větší, co jsem viděla, tak byly hezké, já jsem především u dětí hlavně pro pohodlí a zdraví, ale jako líbí se mi

autor
8. srp 2022

@jako_mala_holka Já mám právě nějaké vybrané a nejsou za boha velikosti 😏 to my máme opak úzkou nohu a to dost 🤦🏽‍♀️😂

andelka
8. srp 2022

Nemáš moc přísné požadavky? Na 2 lete dítko? Můj má 27 a problém teda nevidím. Naopak ve 24 mi přijde že je to úplně v pohodě a výběr velký. I když nevím jak u úzké nožky. Máme spíš opak, vyšší nárt a širší nožku. Od začátku je převážně na Beda, teď má Protetiky. Co je masakr tak sehnat vhodné boty pro starší děti, 10 a 12 let, to už jsou dospělé velikosti,na bf nejsou zvyklí a 3 tis na jedny boty teda úplně nemám.

andelka
8. srp 2022

U espadrilek, balerínek mám problém s tvarem špičky, jinak v Lidlu pro sebe kupuju kde co. Ale boty i pro děti jsou tristní a to teda nikdy.

martt
8. srp 2022

Ja kupují synům od mala "normální " boty. Protoze u staršího syna nám doktoři zakázali barefoot boty. A musi nosit kotníkové tak nakupujeme hlavně ve sportissimu, kde se nám ty boty osvědčily.

andelka
8. srp 2022

Kdyby měli v obchodech normální boty s o ohebnou podrážkou a schopným tvarem v prstové části,tak je tam kupuju. Ale je jich minimum.

lenerka1
8. srp 2022

V konfekci jsem zatím na pohodlné nohu nedeformující boty pro své děti nenarazila. Naopak sama přecházím na bf, zdraví je mi přednější.

mysh_me
8. srp 2022

@hanyzka11 jako u deti to nestridani chapu, hlavne v dobe kdy se uci chodit a vyviji se jim noha a spravny styl chuze, ale u sebe mi to pripada zbytecne striktni 🤷🏻‍♀️ Zacinam trochu s barefoot/kompromis obuvi, ale jsem na rodicaku a chodim ted hlavne na hriste a prochazky, kde je to jedno. Ale az budu chodit do prace, tak clovek proste obcas potrebuje obout lodicky, nebo na nejakou spolecenskou prilezitost apod. Takze ja nejsem uplne striktni a myslim ze obuv by mela hlavne odpovidat outfitu a prilezitosti a to ostatni je proste jen otazka miry (vsichni vi ze neni zdrave stat na jehlach kazdy den, ale to neni totez jako obcas je obout…) spis si myslim, ze tohle militantni rozdeleni vymyslel nekdo, komu uz po zvyknuti na bf prisla klasika moc nepohodlna a potreboval “vymluvu” 😀

veronicka89
8. srp 2022

Ja nekupuju primo bf ani rocnimu ale vsechny boty co ma jsou minimalne kompromis...jinak u starsiho jsem mene prisnejsi cca od 3 let....chodi sle skoro cele leto boso ...kpukam aby bota netlacila orsty a aby aspon byla podrazka bez vyvysenin nebo podpatku apod... Ohebnost aspon trochu at noha pracuje 🙂

Ma krasnou klenbu a hezky sirokou cast vepredu chodi ukazkove ... Snad to bude ok 🙂

Podle me nic nusi byt striktni...kdyz se dodrzi selsky rozum... Ptz kdo by chtel stlscovat nozku a prstiky ditete ? Mit nohu jako na podpatku nebo mit na noze neforemne rovne tvrde prkna

felixfelicis
8. srp 2022

Nebf kupuju boty, ktere deti obuji parkrat - holiny do skolky, nahradni zimni boty, tedka boty do skoly na TV. Hlavni boty porad BF nebo Keeny. Dulezite je vedet, proc to delas.

veronicka89
8. srp 2022

Jinak zde treba boty co aktualne ma ten rocni ...jsou to oboji lehpunke ohebne botky u tech svetlych ma trosku vetsi nadmerek aby mel prsty v te nejsirsi casti a ne vvte zuzene 🙂
Jinak chodi teda kdyz neni rozpaleny beton skoro vsude boso ...i v obchodech ...meste ...apod...v CR teda mu casto vsude rikaji chlapecku kdes nechal boty 😅ale to neresim

dashyyy
9. srp 2022

@martt naše dr taky doporučila pevné opatkové boty, já je fakt kupovala a ortoped - podolog pak koukal na nohy jak z jara a doporučil okamžitý přechod do bf, aby klenba začala pracovat.. byla bych opatrná, pevné boty jsou fakt zlo, pokud k tomu není vyloženě důvod a cvičení + pomůcky mě pak vyšly dráž než kdybych nakupovala bf boty 🙄
mně by zajímaly ty škaredé BF.. to mi přijde, že je zažitý model lidí, kteří o tom nic moc neví.. dneska se dají sehnat bf kecky u kterých pomalu není poznat, že jsou bf.. jen u nás se jich vyrábí mraky.. já mám třeba bf od merrell a jsou to nejhezčí tenisky, který jsem od nich měla 😍
@apacheee to ti chválím.. já přešla během posledního roku a jsem moc spokojená 😍😍

neria55
9. srp 2022

U nás normální boty neprojdou už asi nikdy, syn má 4,5 a snaha o obyč cvičky z Decathlon třeba neprošly vůbec, prý tlačí a obyč nějaké Nike/Adidas taky prý tlačí.
Zkus koupit a uvidíš co na to dítě.
Kupujeme tudíž i do školky papučky bf

betelgeuzz
9. srp 2022

Není žádná hranice, do kdy jsou BF boty nutné, a od kdy už může nosit normální. Vše je jenom na tobě. Pokud nejsi o BF přesvědčená, kupuj designové boty. Za to tě přece nikdo nepotrestá. Holky mají 10 a 12 a nosí BF pořád, už teda ne všechny boty, protože je celkem problém sehnat v BF vše - sportují, takže potřebují sálovky, běžecký tenisky, starší i tretry. Gumáky taky neřeším BF. Já jsem přešla na BF postupně taky a jiný boty už nenosím. Možná jsou podle tebe škaredé, ale mně se líbí. Mě zase bolí nohy jen při pohledu na boty, kteří někteří lidé nosí, případně teď v létě na jejich zdeformované prsty.

sinicka
9. srp 2022

Mně přijde, že ty děcka s BF botama strašně šmatlají. My kupujem Nike od malička a super.