Kvalitní dětská obuv. S jakou máte dobrou zkušenost?

aneta_v
22. led 2021

Ahoj, vždycky jsem dceři kupovala boty Superfit, ale pak jsem narazila na článek od jedné fyzioterapeutky, která je původně kupovala taky, ale pak zjistila, jaký je to předražený nekvalitní šunt, navíc v diskuzích pod článkem bylo spoustu přilspěvků, jak jsou Superfity špatné. Takže jsem “obrečela”, že malé rok ničim nohu v předraženém šuntu a začala se poohlížet po jiných značkách, ale jsem laik, tak se v tom nevyznám. Určitě nechci čistě barefoot, to ať si pak případně nosí sama, až uzná za vhodné. Dopátrala jsem se značek Pediped (v ČR mi to nepřijde až tak snadno sehnatelné, z USA momentálně do ČR neposílají, asi by přes poštu chytli koronu (do zápádní Evropy a dokonce i Rakouska stále zasílají) a stejně na blint objednávat boty si netroufnu), Ecco (teď jsem zkusila objednat celoročky, ale ty ceny jsou fakt výživný 😁 no kdyby nebylo zbytí...), DD Step (u těch jsem zatím všude našla, že jsou spíš na širší nohu (dcerka má normal/úzkou), Geox je dost kontroverzní a jinak nevím 🤷‍♀️ Cenově - zimní boty do 2tis, celoročky do 1.5-1.8tis, sandály do 1.5tis. Samozřejmě levnější mi nevadí, ale nemusí být nutně, hlavní je pro mě kvalita. Doporučíte prosím nějaké značky, se kterými máte dobrou zkušenost, že se hned neokopou, nerozpadnou a jsou vhodné pro dětskou nohu?

aneta_v
autor
22. led 2021

@kometkak chápu. A splňují tohle nějaké jiné boty než barefoot? Třeba ty kompromisní? Budu muset vyrazit někam do obchodu, když už je konečně otevřeli. Jen doufám, že za ten rok, co dcera chodí, jsem jí tu nožku fakt těmi Superfity nezkazila 🥺

kometkak
22. led 2021

@kometkak Fare jsem myslela jejich klasickou řadu.. Farebare, mají správný tvar, ale jsou pro široukou nohu přes prsty..

bara88
22. led 2021

@aneta_v a co teda myslíš že je na těch superfitkách špatného že by se zkazila noha?

kometkak
22. led 2021

@aneta_v A na barefoot vám vadí, chození po tvrdém povrchu? Tak do nich dejte měkčí vložku dovnitř..Na zimu jsou i různé kožíškové a tak.. Superfity by byly celkem fajn pro uzkou nohu, kdyby začali dělat lepší špičku.. Ne kulatou. Tak žádná noha prostě nevypadá. Obkreslete dítěti nohu, když stojí, na papír. Má v předu tvar pulkružnice?

zuzkaasteli
22. led 2021

Ja vzdycky sla do kompromisu,dcerka ma uzkou nohu pres patu a sirsi pres prsty.donedavna jsem kupovala boot4you, protoze mely presne pro nas potrebny tvar spicky a uzke na pate,taky jonap byly fajn. Ale i tak to chce proste vybirat,kazdy model ma jine kopyto. Ale vsecky vzdycky byly doc3la ohebne,ale ne barefoot.na leto mame keen cnx radu a docela se mi libi ze sandale ze spartoo znacky citrouile et comp dal nevim..chce to hledat co sedi vam

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 ta špička, jak píše @kometkak

bara88
22. led 2021

@aneta_v tak ale ta není dobrá ani u ddstep

aneta_v
autor
22. led 2021

@kometkak jasně, že tak nevypadá. Na barefoot mi vadí to, že by pak mohla mít problém s normální botou, kdyby je chtěla nosit. Já sama ráda nosím podpatky, protože jsem menší, a nerada bych ji “nakázala”, že doživotně bude nosit barefoot, protože v jiných ji bude bolet noha. Chci, aby si takto vyhraněné styly typu barefoot, vegetariánství, veganství apod. zvolila sama, když bude chtít, a ne, abych to za ni volila já (nejsme vegetariáni ani vegani jen pro upřesnění 😁)

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 to se přiznám, že ani nevim, vzhledem k tomu, že všude píšou “vhodné pro širší nohu”, tak jsem je dál nezkoumala

kometkak
22. led 2021

@aneta_v Protetika začali dělat poslední dobou lepší boty (některé řady), DD stepy, ale ty mají taky kulatou špičku a jsou dost šmějdy kvalitou, Camper Cami možná, Affenzahn, Bundgaard Petit, Froddo, Livie and Luca.. těžko říct, co by sedělo na Vaši nohu..

bara88
22. led 2021

@aneta_v no podle mě nemáš absolutně ujasněné co od bot chceš ,prostě sis jen někde přečetla že superfit jsou špatně a tak si to myslíš.

korin
22. led 2021

Zimní boty už bych nesháněla. Určitě v nich malá netráví půl dne... Na jaře bych zašla do barefoot prodejny a nechala si poradit.
Netřeba se bát, že nebude už nikdy chtít konvenční obuv. Obávám se, v pubertě dají děti spíš na líbivý vzhled než tvar špičky a jsou ochotné proto leccos vydržet. Otázka je, jestli to za to stojí... Když by ji v jiných botách bolela noha, bylo by jedině dobře, kdyby se jim vyhýbala.

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 já myslim, že @kometkak to napsala celkem jasně

bara88
22. led 2021

@aneta_v co napsala jasně?

aneta_v
autor
22. led 2021

@kometkak já vím, že to nejde říct, spíš jsem chtěla nějaké tipy, na jaké značky se zaměřit, protože ji jech tolik a žádný obchod nemá všechny

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 že superfit má kulatou špičku a když obkreslíš nohu na papír, tak kulatá přes prsty nikdy nebude, takže superfitka stlačí prstíky dokulata

bara88
22. led 2021

@aneta_v jenže to všechny boty,které nejsou barefoot.

korin
22. led 2021

A bohužel taky některé tzv. kompromisy...

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 ale třeba ne tolik, je rozdíl, jestli stlačíš prsty do úzké kulaté špičky nebo široké kulaté špičky.

bara88
22. led 2021

@bara88 a ty si uvedla boty Pediped,dd step že jses dopátrala že jsou vhodné a to prostě pravda není,mají řadu kompromisů a to pro uplné mrnata a pak klasická obuv

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 já bych chtěla ten kompromis... Barefoot prostě nechci (tady zůstanu zabejčená 😁)

jipe
22. led 2021

@aneta_v špička boty, musí respektovat tvar nohy... syn má hodně úzkou nohu, proti barefoot teda nic nemám, ale nosí i kompromisy. Ze značek filii, zimní babybare, zimní decathlon, plae, plátěnky froddo (jsou ale myslím až od vel. 27), jonap slim, sandály nike sunray protect, bačkůrky beda slim...Já jsem sama přešla (ne zcela) na BF a do úzkých lodiček už mě nikdo nedostane. Superfity tlačí palec ke středu - může vznikat halux, palcová hrana u těch bot není rovná. ohledně tvrdých rovných povrchů - moje děti netráví hodiny v obchodním centru, kde by asi v čistě BF trpěl každý, venku jdou chvíli po trávě,chvíli po obrubníku, pak jsou zase ty puntíky pro slepce, chodníky u nás rozhodně nejsou hladké a rovné, takže noha má spoustu podnětů, pracuje, posiluje. Jak píšeš, že bys nerada vzala možnost nosit normální boty, toť otázkam jasně, pokud bude člověk zvyklý na boty, kde mají prsty místo, tak v úzkých normálních botech bude trpět, když dítěti od mala budeš deformovat nohu, vezme lodičky bez potíží, ale bude trpět možná časem taky (haluxy, plochá noha, bolesti zad..)

kometkak
22. led 2021

@aneta_v Tak v tom případě je jedno co koupíte 🙂 tělo nějak samo roste.. výška člověka, tvar nohy, pánve, hlavy.. samozřejmě to můžete úmyslně deformovat.. Každou část těla. I hlavu.. když má dítě šišatou, dává se mu speciální helma. A šlo by to i naopak.. Kdyby si lidi řekli, že chtějí hlavy do krychle, korzety v pase a podobně... Nemá to s veganstvím ani s nějakým extrémem nic společného.. Nechte dítě se vyvijet podle jeho normálních dispozic.. a podle těla kupujte boty a oblečení.

jipe
22. led 2021

@kometkak jj, bundgaardy jsou na hodně úzkou nohu taky super

aneta_v
autor
22. led 2021

@kometkak 🥺

aneta_v
autor
22. led 2021

@jipe moje děti v obchodním centru nikdy nebyly a doufám, že procházet se tam ani nikdy nebudou 🤣 jenže máme tu kolem vyasfaltované cyklostezky, malá teď ráda chodí na náměstí, které je nakonec taky vyasfaltované, kamkoliv se musíme dostat, jdeme po hladkém chodníku. V zimě navíc vše hojně posypané štěrkem a to já trpěla v kozačkách s tenčí podrážkou jako pes

kometkak
22. led 2021

To může být problém pro lidi s velkou nadváhou (ale tam bývá zborcená klenda už z té váhy). Ale zrovana ty kamínky masírují nohu a všechny ty reflexní body zespodu a pomahají klenbě.. je to zdravé. Dokonce se prodávají různé takové umělé chodníčky a kamínkama do školek i domů..Dítě je o dost lehčí jak vy.. ten tlak je o dost menší.

jipe
22. led 2021

@aneta_v mně jsou ty kamínky příjemný, děti mají rády i bosonohé chodníčky a domů jsem pořídila muffik podlahy/koberečky... a ty moje opice i na cyklostezce jdou po obrubníku nebo poskakují kolem v trávě, když už teda na něčem nejedou. Navíc děti nemají zkažený stereotyp chůze, nedubou tolik na patu jako dospěláci zvyklí na klasické boty. Jinak předpokládám, že kozačky měly podpatek, takže posunuté těžiště a ten tlak na chodidlo byl úplně někde jinde než v BF

bassetlady
22. led 2021

U nás vede Beda.

kometkak
22. led 2021

@bassetlady ty jsou vhodné pro širokou nohu ve špičce