Kvalitní dětská obuv. S jakou máte dobrou zkušenost?

aneta_v
22. led 2021

Ahoj, vždycky jsem dceři kupovala boty Superfit, ale pak jsem narazila na článek od jedné fyzioterapeutky, která je původně kupovala taky, ale pak zjistila, jaký je to předražený nekvalitní šunt, navíc v diskuzích pod článkem bylo spoustu přilspěvků, jak jsou Superfity špatné. Takže jsem “obrečela”, že malé rok ničim nohu v předraženém šuntu a začala se poohlížet po jiných značkách, ale jsem laik, tak se v tom nevyznám. Určitě nechci čistě barefoot, to ať si pak případně nosí sama, až uzná za vhodné. Dopátrala jsem se značek Pediped (v ČR mi to nepřijde až tak snadno sehnatelné, z USA momentálně do ČR neposílají, asi by přes poštu chytli koronu (do zápádní Evropy a dokonce i Rakouska stále zasílají) a stejně na blint objednávat boty si netroufnu), Ecco (teď jsem zkusila objednat celoročky, ale ty ceny jsou fakt výživný 😁 no kdyby nebylo zbytí...), DD Step (u těch jsem zatím všude našla, že jsou spíš na širší nohu (dcerka má normal/úzkou), Geox je dost kontroverzní a jinak nevím 🤷‍♀️ Cenově - zimní boty do 2tis, celoročky do 1.5-1.8tis, sandály do 1.5tis. Samozřejmě levnější mi nevadí, ale nemusí být nutně, hlavní je pro mě kvalita. Doporučíte prosím nějaké značky, se kterými máte dobrou zkušenost, že se hned neokopou, nerozpadnou a jsou vhodné pro dětskou nohu?

areh
22. led 2021

Krom D.D. step jsme u syna byli spokojeni s Fare

aneta_v
autor
22. led 2021

@areh díky, ale Fare jsou taky dost široký, dostaly jsme nové plátěnky od kamarádky a dcera si v nich hned nabila čumák 🤷‍♀️ Jiná kamarádka říkala, že její dcera ve Fare taky neumí chodit

zuzkasim
22. led 2021

Podivuji se botám Ecco a Geox, protože ani jedny z nich nemají vůbec pěkně ohebnou podrážku (zkoušela jsem několikrát v obchodě), toto je pro mě u bot důležité. Myslím, že bota musí dobře sedět na noze a respektovat její tvar (úzká-široká, vysoký-nízký nárt, hubený kotník, tvar prstů), musí být lehká, dobře ohebná a prodyšná. Když má dítě uzoučkou nohu, tak mi na Superfitech nepřijde nic špatného, ano, špička by mohla být širší, ale v úzkých botách je výběr fakt malý. S kvalitou jsem byla vždy spokojená, vydržely dost i u mých akčních dětí. Pediped mám ráda, shání se hůř, ale kupodivu nějaké po dceři mám a vůbec se mi nedaří je prodat🙂 Někdy koupím Fare, ale je nutno vybrat ty jejich užší typy (pro mé dítě). Na léto Keen.

baal7513
22. led 2021

To zalezi, co považujes za zdravou obuv..ohebnou podrážku, dostatek prostoru pro prsty? To jsou parametry barefoot obuvy, na uzkou nohu dobre sedí treba Affenzahn, Filii, Baby bare a pod. Jsou to velice kvalitni boty..superfity maji naprosto příšernou špičku, ničí detem prsty

adelka951
22. led 2021

Ja celorocky a sandále kupuju Keen, ale pozor, jen s podražkou CNX, ty ostatni jsou hodně tuhé

ada22
22. led 2021

Doporučuji kouknout na fb skupinu zdrave neobouvani nejen pro děti. Nejsou tam jen ciste bf boty, ale i boty s dobrou špičkou. I boty vhodné na úzkou nohu. Jinak třeba na zimu ma dcera superfity, protože v tom zas tolik nenachodi a ta bota vydrží. Jsou lehké a celkem ohebné. Neviděla bych to jako úplnou katastrofu. Pak mám zimni oblíbené některé primigy a Richter. Třeba zmiňované dd. Step mi na úzkou nohu nepřijdou vhodné.

aneta_v
autor
22. led 2021

@zuzkasim dočetla jsem se, že Ecco jsou nejkvalitnější dětské boty v Evropě, ale ještě jsem je neviděla, tak až přijdou, napíšu. Geox právě někdo doporučuje a někdo ne. Na Keen se podívám, díky

aneta_v
autor
22. led 2021

@baal7513 nechci barefoot, nemyslím si, že chození po asfaltu v barefoot je zdravé. Když to jde, nechám ji raději běhat bosou po trávníku. Doma běhá také bosa.

aneta_v
autor
22. led 2021

@ada22 podívám se, díky. Mně na Superfitech donedávna nepřišlo vůbec nic špatného, jak má dcera spíš užší nožku, tak jsem neměla pocit, že by někde neměla prostor. Lehké a ohebné máme všechny, samozřejmě do ruličky je nesroluji. DD step právě ma úzkou nohu nejsou.
Na Primigi a Richter mrknu

amazonkajanik
22. led 2021

@aneta_v si tak říkám,že zubařů a ševců je nedostatek. Páč být dost šikovných ševců,mohli by pro ta naše prťata dělat botky na míru a nejen pro ně.

mamikry
22. led 2021

@aneta_v Mam rada treba Little Blue Lamb, jsou kompromisni, lehke, ale tuzsi pod patou, ne uplne barefoot. Fajn mi prisly i boty od Rak, maji na gugenio.cz, zimni jsme mely a byly super. Po zime jako nove. Jen teda jdou ze Slovenska a driv se na ne 14 dni cekalo, ted nevim.

aneta_v
autor
22. led 2021

@mamikry zkusim se na ně podívat. Nejhorší je, že já nepoznám, jestli sedí nebo ne 😁 Superfity mi přišly vždycky v pohodě, když přiložim nožku na stélku, tak nikde nepřesahuje, a přesto asi nejsou úplně ideální, tak se děsim, že pořídím zase něco špatně 🙈

mamikry
22. led 2021

@aneta_v To je otazka za milion. Kazdy odbornik Vam rekne neco jineho. Ja se snazim kupovat lehke, ohebne boty, ne uplne uzke ve spicce. Gugenio jsou mene ohebne, ale zase jsou vcelku lehke. Ted mame barefoot, ale netrvam na nich. Sama jsem si barefoot poridila, at vim, co deti nosi a mne se v nich chodi dobre i ve meste. U nas je to sama kostka a hrbol.

emamaira
22. led 2021

Syn, 3 roky, taky hodně nosí Superfity, měl několikrát i Filii a byly skvělé, za me asi nejlepší. Jen jsem někde četla, že se v čr už nebudou prodávat, tak uvidíme. Měli jsme i geox a špatné nebyly, takové nenadchne, neurazi. Keen jsou super, ale hodně sportovní/outdoorovy design, jestli máte princeznu 🙂

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz
bara88
22. led 2021

a co teda od obuvi očekáváš?Co chceš aby splnovala?Co podle tebe znamená kvalitní?Tyto otázky si první polož .Protože třeba superfit mi nepříjde nekvalitní obuv ,to rozhodně ne ale nesplnuje vůbec nic s barefot ale to ani DD step.dd step mají snad jen jednu jedinou řadu která je kompromis

asinehri
22. led 2021

Nám vychovatelka ze skolky doporucila znacku Ciciban.

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 očekávám, že v botách bude dcera dobře chodit (nebude zakopávat), že bude mít prostor na prsty, ale bota nebude jak loď, podrážka ohebná, ale neucítí každý kamínek. Kvalitní podle mě znamená kožená bota, která se za jednu sezónu nerozpadne. Dívala jsem se na výše zmíněné Little blue lamb a vysoce kvalitní syntetický materiál mi třeba vadí 🤷‍♀️ Je jasné, že je pak bota lehoučká, ale nejsem přesvědčená o tom, že skrz “umělou hmotu” noha dýchá (ale nechám se pádnými argumenty klidně přesvědčit o opaku 😉).

bara88
22. led 2021

@aneta_v a v kožené obuvi noha dýchá?

jakreb
22. led 2021

@aneta_v Pri malých deťoch sa ani nestihne skoro ziadna obuv rozpadnut a nieto za sezónu. Nakolko z nej skôr dieťa vyrastie.😀😉
Kupujeme napr."obyčajný" Deichmann -ma priestor, nezakopava, neciti kamienky, podrazka v pohode,....
U staršieho ci uz u nas sme spokojný s Merrel, adidas,....ako kedy je toho viac. Super nielen topanky ma Engelbert Strauss.

aneta_v
autor
22. led 2021

@bara88 v uzavřené nic moc, vím, ale v umělé podle mě ještě hůř

aneta_v
autor
22. led 2021

@jakreb mno ten článek viz odkaz výše nevypadá, že se bota nerozpadne za sezónu. A když vidim synovce a neteře boty, jak je mají zničené, tak tomu věřím. Moje dítě takový destruktor teda neni. V Deichmannovi bych nekoupila boty sobě, natož pak dítěti. Merrel mám pohorky, ale dceři je 2.5 roku, na to má ještě čas 😉

jakreb
22. led 2021

@aneta_v Viz odkaz som nečítala. Pisem skusenosti. Tak kupuj kde chces. My sme s Deichmann, Bata, ine sportove obuvy spokojni. Nemienim detom co do mesiaca dvoch potrebuju vacsie topanky kupovať nejaké znacky za ťažké peniaze. A nie nejde o to ze na to nemáme. Ide o princip. A vsetky tie tvoje "znacky" aj tak siju cinania za misku ryze tyzdenne. 😀😉

jakreb
22. led 2021

@aneta_v A ano väčšie deti uz niekedy skor znicia...

prejeta_zaba
22. led 2021

Merrell dělá i barefoot řadu, ne jen pohorky, ale nevím jestli pro batolata. (To jen tak mimochodem). Máš to takový zmatený, co teda je kvalitní, asi bych volila tzv. kompromisní obuv - je na to i na fb skupina "zdravé neobouvání". Ideálně prostě zajít do obuvi nakloněné i barefoot (to proto, aby to nebyly jen samé neohebné kopyta se "žirafkou") a vyloženě si osahat a zkoušet boty. Nevíme, jakou má dcera nohu, navíc u dětí se často kromě velikosti mění i tvar nohy. Takže doporučovat ti Fare a tvá dcera má úzkou nohu, bude jak v Titanicu, naopak má-li třeba širokou nohu, ve Filii nebo Superfitech bude namačkaná. Spousta bot i špatně sedí kolem kotníku nebo nártu, pak dítě divně šmajdá, chce to tedy individualizovat. Bacha i na to, že spousta značek má třeba barefoot řadu a jiné normální tvrdé boty. U barefoot nejde až tak o tu tenkou podrážku, ale o to, aby bota dobře seděla, netlačila, nevyzouvala se, neomezovala nohu, cítit každý kamínek je až to poslední. 😉

aneta_v
autor
22. led 2021

@prejeta_zaba jo já vím, že to mám zmatený, doteď jsem myslela, že kupuju dítěti “to nejlepší” 😂 a zhroutil se mi svět. A protože tomu vůbec nerozumím, jsem zmatená 🤷‍♀️ Jinak jsem psala, že dcera má úzkou/normální nohu. Když vyndám stélku Superfitek, tak jí noha nikde nepřečnívá, zjednodušeně řečeno má nohu jako stélku. Takže jí ty nohy snad neničim, zatim. Na kompromisní jsem taky koukala, jenže největší výběr jsem našla na eshopech s kamennou prodejnou v Brně, no tam nejedu 😆 Budu pátrat dál (v Praze)

evaii
22. led 2021

@aneta_v Ahoj,ja dcerce kupuju Jonap,dobrý kompromis mezi bare a normální botou.Ohebná podrazka,normální vložka a zároveň bota pekne kopíruje nozku.synovi dd step a to nemá nohu nijak širokou a vyhovují

aneta_v
autor
22. led 2021

@jakreb synovci je stejně jako dceři.
Btw ne všechny značkové boty jsou vyrobené v Číně, ale spíš jde o to, jak moc si kvalitu daná firma pohlídá, ale to je fuk.
Jen pro příklad, měla jsem kožené kozačky z německého Humanicu za €150 a nosila je od podzimu do jara denně, vydržely 5 let než mi v ohybu popraskala kůže, podrážka téměř netknutá. Pak jsem si koupila kožené kozačky za 3800 Kč v Baťovi a za tři měsíce šly na reklamaci, a po jedné zimě podrážka obroušená, že jsem v nich nemohla na štěrku chodit. Takže asi tak s kvalitou třeba u Bati....

kometkak
22. led 2021

U bot nikdy nehledejte správnou značku (ta neexistuje). V prvé řadě záleží na typu nohy.. široká/úzká v prstech, nárt, pata.. nutno přesně změřit a následně hledat vhodné boty. Superfity mají kulatou špičku, tudíš nikdy nekopírují tvar nohy, ale deformují palec dovnitř. Fare taktéž a jsou poměrně úzké a tvdší než ty superfity. Keeny jsou široké ve špičce, ale obvykle takové "vojenské tvrdé kanady" (nohy jako v sádře).

Boty by měly být vždy lehké, ohebné, rozhodně bez jakéhokoli podpadku.
Až najdete správný tvar, potom řeště kvalitu značky.. ta je taky různá od různých výrobcu.. a různost použitých materiálů..