Postýlka. Kde jste kupovali?

lusi004
30. srp 2020

Zdravím, chtěla jsem se vás zeptat, kde jste kupovali dětskou postýlku. Včera jsem se byla podívat v IKEA a nic dle mé představy, i když jedna by se mi tam možná líbila. Chtěla bych postýlku s posuvnou boční částí, abych mohla přebalovat přímo v postýlce. Věděl by někdo o nějaké takové? Pochlubte se vaší postýlkou, jaká vyhovuje vám. Děkuji

daasqua
30. srp 2020

Taky se mi před lety žádná postýlka v obchodech nelíbila co se týče praktičnosti. Nakonec jsem vytáhla postýlku po sobě, která je super. Jinak jsem tenkrát hodně koukala na firmu Scarlett, tam měli hodně výběr a různé typy.

hanulkaha
30. srp 2020

Kdyz byli kluci malicka miminka, mela jsem nahore na postylce prebalovaci pultik a kdyz trosku odrostli a o pult by se bouchali do hlavicky, prebalovala jsem klasicky v koupelne 😉
Ono prebalovani v postylce je i celkem neprakticke...jednak je to nizko, bude ti to docela nepohodlné. A potom, kdyz uz sebou mimco vic mrska a ma v plince nalozeno, casto se stava, ze se umaze i neco okolo, mimco tam sahne ruckou nebo moji kluci meli talent na to, tam vzdy hodit paty driv, nez jsem plinu stihla smotat a dat z dosahu 😁 a nechtelo by se mi pirad prevlekat umazanou postylku. A podlozka pod mimcem opravdu nemusi stacit, aby to neschytalo i okoli 😉
Tot ma zkusenost...

lusi004
autor
30. srp 2020

@daasqua ráda bych také vyndala postýlku po sobě, akorát mamka říkala, že jsem ji dala pěkně zabrat, okousaná a celkově ne v dobrém stavu. Bůh ví, kde jí je konec

lusi004
autor
30. srp 2020

@hanulkaha děkuji za info, je dobré vědět, jak to v reálu může vypadat. V koupelně plánuji také přebalovat, jen se ještě uvidí, zda to bude primární místo, projíždím možnosti. Jinak bych chtěla tento typ postýlky i kvůli jiným praktickým účelům.

hanulkaha
30. srp 2020

@lusi004 jasne, je to jen na tobe, ja jen dala osobni zkusenost ze zivota 😊
Mela jsem postylky dve, jednu klasickou pevnou v obyvaku a potom tu se stahovacim bokem v loznici. Tam jsem tuto funkci vyuzila hlavne az kdyz byli kluci trosku vetsi, cca kolem toho 4-5 mesice, kdy uz nahore nebyl ten prebalovak a kluci se v noci budili, protoze jim rostly zoubky, nebo hledali dudlik... Tak jsme mela bocnici stazenou a postylku prirazenou k posteli, abych nemusela v noci vstavat, ale jen jsem natahla ruku do postylky a spali jsme dal 😉

marti89
30. srp 2020

@lusi004 Vytáhla jsem postýlku po sobě, obrousili jsme okousané části a je ještě v pohodě. Zvítězila praktičnost než novota, ještě jsme do ní přidělali několik dírek na patra, jak jsme postupně dávali dolů ležení. A podařilo se mi podobnou sehnat přes bazárek i ke tchýni (ta si koupila novou s pevným roštem dole, chtěla mi ji původně vnutit - a jak za tu z druhý ruky byla ráda, že se nemusí ohýbat). Přebalovala jsem na vysoký posteli s pratelnou přebalovací podložkou.

Kdybych si ji měla teď kupovat znovu, koukala jsem na 2 postýlky:
Dětská postýlka - Scarlett Kamila - (borovice) - bílá - 120 x 60 cm
Dětská postýlka Trama TRANSFORMER White (podobnou jsem viděla i v Ikee, dala se zvětšovat přidáním prostředního dílu a tím byla pokrytá i první dětská postel)

areh
30. srp 2020

Chtěla jsem taky posuvnou bočnici, ale co jsem viděla v obchodech, tak se mi nikde nic nelíbilo. Nakonec jsem měla z Ikei: https://www.ikea.com/cz/cs/p/stuva-stuva-malad-...

Má jen 2 polohy, ale manžel ji upravil, že jde na 3 (vyvrtal tam jen 4 díry).
Měla jsem pevnou přebalovací podložku, kterou jsem dávala na postýlku.
Nakonec mi ani nevadilo, že tam posuvná bočnice není. Syn postýlku používal asi do dvou let.

lusi004
autor
30. srp 2020

@areh na tu jsem tam také koukala 😊

barmil
30. srp 2020

@lusi004 mám po sobě, dělaná na míru truhláře, je vysoká, nemusím se shybat, lehká, na noc ji dávám ke své posteli, jen jsem ji obrousila a natrela, aby nám sla do interiéru.
Prebalovak mám na komode, v šuplíku plenky, ubrousky, masticky a oblečení, vse po ruce. Teď mu je 10tydnu a uz sebou dost mrska, kluci jsou navíc schopni curat na sebe, kolem a hlavně za sebe, takže v té postylce by to nemuselo dopadnout dobře, bojim se prebalit i v kocarku, segra tak prebaluje holky uplne v pohode.

klokanka31
30. srp 2020

@lusi004 My kupovali ve FEEDO. A přebalovat se v ní dá, nemusí mít posouvací bočnici.

chicky1j2
30. srp 2020

Máme postýlku s posuvnou bočnici. A za mě kdyby tam nebyla, tak je mi to úplně jedno. Bočnice byla dole asi dvakrát. A jinak si myslím ze miminko stejně nebudeš prebalovat v postýlce. Ať už hygiena, tak tvé pohodlí (musí to být hodně neprakticke). Takže bych se nebála vybrat postýlku bez toho 🙂

prisil
30. srp 2020

https://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/Dreven...
Postýlku a matrací jsme kupovali v Malviku, přímo v kamenné prodejně, chtěla jsem ji vidět. Používám ji už na druhé dítě a je pořád jako nová, bočnice jde stáhnout 😉

puhelin
30. srp 2020

Prebalovak doporucuju dat do koupelny, mate na dosah tekouci vodu na oplachovani pri prebalovani.
S postylkou neporadim, tu jsme nekupovali. Ale myslim, ze z Ikea by stacila, prece jen je to na chvili.

lusi004
autor
30. srp 2020

@chicky1j2 děkuju, ještě nad tím zapremyslim, mám na to přeci jen ještě dost času

elesse
31. srp 2020

Mame od Scarlett z batolatko.cz. Prvni mesice jsem v ni i prebalovala. Ted uz to nejde. Mam tu se stahovaci bocnici prirazenou k posteli. Ted budeme kupovat jeste jednu na chatu

keksik002
31. srp 2020

My koupili takovou https://www.mojespani.cz/produkty/postylka-s-ko...
Syn v ni spal skoro do 3let a jeste by se klidne vesel 🙂 bylo to se vsim, takze pro nas jednodušší

marketka_m
31. srp 2020

ja si objednala odsud..spokojenost za ty penize
https://www.babytip.cz/postylky-a-ohradky/

astyna88
31. srp 2020

Ahoj,my mame jiz na treti dite stale jednu a tu samou - Scarlett z ajashopu 🙂)) stala kolem 1000, ma dve polohy rostu, oddelavaci pricky, krasny a kvalitni nater.

elesse
31. srp 2020

@puhelin no ona je ikea uplne cenove srovnatelna s neikeu, minimalne u tech zakladnich postylek

puhelin
31. srp 2020

@elesse Pak je to asi jen o preferenci vzhledu.