Přebalovací pult. Do kdy jste jej potřebovali?

12. bře 2023

Dobrý den, jen tak pro zajímavost, od kdy do kdy jste potřebovali pro vaše miminka přebalovací pult, předem děkuji za odpovědi, Bára

slecnami
12. bře 2023

Ahojky, u nás jedna z nejvytíženějších věcí - hned od narození, teď je malé rok a půl a stále, používáme ho denně... 😃 Jo a máme Scarlett 🙂

mourovatakocka
12. bře 2023

Synovi budou dva, používáme stále. U dcery jsem používala prostě po celou dobu, kdy potřebovala plenky. Mám ráda svoje záda a neumím si představit přebalovat na zemi 🙂 A i oblékání je podstatně pohodlnější na pultu.

autor
12. bře 2023

děkuji za odpovědi, když to vezmu z hlediska přetočení půlročního dítěte, je mi jedno, přebalovat ho na zemi, nebo na posteli, přítel by chtěl pult právě z hlediska přetočení, už mi na to přijde náš půl roční syn velký

exbordelar
12. bře 2023

A az ho nebude potrebovat miminko, slouzi jako “skvela” odkladaci plocha 🙄😅😆

emillyhk
12. bře 2023

Nemáme klasický přebalovací pult ve smyslu samostatného kusu nábytku. Máme přebalovací podložku v přízemí na pračce a v patře na komodě. Syn má dva roky a skoro dva měsíce, stále má pleny a stále používáme obě místa jako přebalovací pult. Manžel má problémy se zády, jinde by pro něj bylo přebalování problematické. Já syna přebalím a převléknu v podstatě kdekoli, ale většinou si ho taky dávám na pult, je to pro mě pohodlné. Ale pokud jste to vydrželi bez přebalovacího pultu do teď, už bych ho asi nekupovala 🤷‍♀️

veru181
12. bře 2023

Dlouho, asi do dvou let, možná déle - do doby, než měl syn plenkové kalhotky a já zjistila, že ty už se pohodlněji oblékají na zemi 🙂. Máme teda pult dělaný doma a přidělaný k běžné komodě.

zelenaesmolda
12. bře 2023

Zadny jsem nemela,prebalovala jsem na zemi z duvodu bezpecnosti

pe_tu_ss_ka
12. bře 2023

Dcera má 15m a zatím používáme, nejméně do 2 let určitě používat budeme..

exbordelar
12. bře 2023

Jinak krom toho, ze to vetsi mimco uz tam nemuze byt ani na sekundu samo, tak mi prijde po cele obdobi plen prakticky. Obzvlast kdyz je v koupelne a omyva se pouze pod vodou. A ze pak trci nohy - to vubec neva 😀

gbp
12. bře 2023

ja od narozeni presne do te doby, kdy se zacala pretacet i na tom prebalovaku. ted ma pul roku a asi pred mesicem jsem se ho zbavila. ma uz nejspis 10 kilo a stejne je porad na dece na zemi. takze ji zvednout a odnest na ten prebalovak a zase prenest zpet je pro me narocnejsi, nez ji rovnou na te dece vyslict, trochu nechat provetrat, pohemzit, pomazlim, zabalim 😅 ja si tam proste k ni na tu zem sednu, se zadama mi to nic nedela 🤷🏼‍♀️

pampeliska1313
12. bře 2023

Neměli jsme. Ale my měli malej byt a hodně věci. Poridila jsem podlozku a prebalovala kde se dalo, nejčastěji postel/koberec.) navíc jsem teda měla silenej strach, ze se pak pretoci a spadne.:D

chlapecektehu
12. bře 2023

My měli od narození a používáme ho do teď a to malej má 14 měsíců 🙂

kosi_cek
12. bře 2023

Od nikdy do nikdy, prostě bez. Přebalovací podložku na postýlce jsem měla jen u prvorozeného, než mi syn z toho soadl, ještě se ani přetáčet neuměl, to mu byly čerstvě 4 měsíce (tedy do té doby) a od té doby přebaluji jen na zemi, problém v tom nevidím žádný, i když už mi bylo 40 a čeká mě zeměpřebalování 6.tého dítěte, zatímco x*denně přebaluji pátě - používám látkovky, takže přebaluji častěji 😉 - záda a kolena mlčí a za ten klid mi to určitě stojí, zvlášť když ssebou dítko začne různě mlít.

exbordelar
12. bře 2023

@kosi_cek husty, sest deti? 😵👌🏼👏🏼 jak to zvladas? A co vas vedlo k tomu mit tak velkou rodinu? ❤️

kosi_cek
12. bře 2023

@exbordelar zatím se 6.té ještě nenarodilo, ale prostě to tak vyplynulo - můj sen už od dětství? Nebo určitě puberty, byl mít 4 děti (s tím, že velké rodiny mě vždy fascinovaly), ale neuměla jsem si to představit, tak alespoň 2, jak jsem zažila já v dětství, pak jsme zjistili, že to půjde, tak jsme pokračovali, no a pak jsme si řekli, že tedy ještě 5., dokud ještě můžeme, že pak už nebude možnost, protože věk, to 6.té k nám přišlo neplánovaně, protože jsem myslela, že ve svém věku a během kojení by to byl úplný zázrak a hle zázrak, tak asi tak 😀 Zvládáme celkem dobře, ale teď nevím, určitě to bude náročné, věkový rozdíl cca 2 roky už jsem zažila a náročné to je, ale zase vím, co mě tak čeká a nemaluji si to vůbec růžově jako zamlada, tak snad štěstí přeje připraveným - optimismus neztrácím 😉

veunka17
12. bře 2023

Zrušila jsem teď před Vánoci, takže v necelých 2,5letech 😁

ellyem
12. bře 2023

Ihned od narození, syn má 19M a stále používáme.

87pavlina
12. bře 2023

V červnu budou dceři 3 roky a používáme ho pořád (mluvím tedy o té přebalovací přenosné podložce). Má pořád plíny na spaní. Přece se nebudu ohybat na gauč nebo na zem 😀

mysh_me
12. bře 2023

Pouzivam od narozeni doted s dvouletou. Proste dokud bude potrebovat pliny. Ja si to bez pultu (komoda s pultovym vrchem) neumim predstavit, vyhovuje mi to pohodli, i ji tam oblikam, mazu po koupani a tak. Jasne ze v pripade potreby prebalim kdekoli, ale doma mi vyhovuje mit na to urcene misto, kde je vse pripravene po ruce, nemusim se bat ze se zmaze gauc nebo koberec apod. Jinak obecne si myslim ze jsou lidi pro ktere je pult must have a pak ti kterym pripada zbytecny 😀 proste kazdy si musi najit to svoje

elledh
12. bře 2023

Já používala pult (komodu) od narození do synových 3 let a pak u holky do roku ( ta se odplenkovávala sama brzo 😁 ). Pro mě to byla nejlepší věc. Jsem vysoká a moc mi pomáhalo, že se nemusím ohýbat a dítě mi nikam nezdrhá. Reakce tady na obavy z přetočení a pádu nějak nechápu, dítě tam prostě nesmí být samo ani vteřinu. Bylo super i to, že se mi tam vešlo vše na uložení- zásoba plen, krémy, olejíček, vše hezky schované. Ale jak už tu někdo psal, pokud jste ji do teď nepotřebovala, už bych si ji nepořizivala.

eviicka
13. bře 2023

Neměli jsne a nechyběl.

ferda90
13. bře 2023

Ahoj, nemáme klasický přebalovací pult, ale máme velkou komodu v ložnici na které máme přebalovací podložku+kosiky na pleny a krémy. Používáme ji od narození, ale prebalovala jsme syna i mimo podložku a v pohodě. Prebalovak jako takový se mi líbil, ale na jednu stranu mi to prislo i zbytečný kupovat celkem drahou věc, když můžu využít jako pult tu komodu a navíc by to zabralo další místo. Syn má dva roky a pult stále používáme

somalicats
13. bře 2023

Mam stale v koupelne a pouzivam i pro starsi (9 a 6) ne kvuli prebalovani, ale kdyz jim vysousim vlasy, tak sedi akorat v pro me vhodne vysce na rozcesavani a fenovani 🤣. Jinak teda z prebalovaku mi zadne z 5 deti nikdy nespadlo - neexistuje se od nej vzdalit nebo se otacet. Ten prebalovak je prakticky v tom, ze ma policky, kde mam vse pri ruce. Jinak ale neni problem s prebalovanim na gauci/podlaze, kdyz se mi nechce bezet do koupelny.

konidana
13. bře 2023

Klasicky ptebalovak s bocnicemi jsem nemela, tedy nepotrebovala. Cca do pul roku jsem prebalovala na hluboké komode s sirokou deskou a prebalovaci podlozkou. Pozdeji jsem prebalovala tam kde se dite zrovna nachazelo... na posteli , na zemi, behem uprku mezi místnostmi...😅

me_druhe_ja
13. bře 2023

Klasický prebalovak jsem taky nikdy neměla, ale mám z iKey tu přebalovací podložku. Máme takový fajn prostor vedle umyvadla a tam ji mám. Mám dvě děti, 2 roky a 3 a čtvrt a oba mají stále plně pleny a používám to furt. Jasně, sem tam dám plinku i jinde, ale vůbec si to bez toho nedovedu představit. 😀 hlavně ráno a večer po koupání. Je to daleko pohodlnější a příjemnější pro všechny. Nikdy se mi nestalo, že by dítě spadlo, taky je tam nenechávám samotný a navíc teď už chápou, že můžou spadnout a au. 🙂 Takže pokud budou mít plínky, budu to používat. ;)

lenatko91
13. bře 2023

V necelých 2 letech dcera přestala nosit plenky, takže z komody jsme sundali rám a klasický obyč přebalovák sloužil jako odkladiště. Každým dnem ho začne používat další nájemník, tam to vidím taky dokud bude mít plenky

elissa48
19. bře 2023

Syn má 2 roky a stále používáme. Nechtěl být na něm okolo roku/roku a půl, ale teď už mu nevadí😀
Doufám, ze do léta se zbavíme plen a přebalovák budu moct složit a bude slouzit už jen jako skříň

veronikav31
19. bře 2023

Nikdy,měla jsem jej půjčený,ale využila jsem jej jako komodu na oblečení,na přebaleni ani jednoho prcka ne

lvl16
19. bře 2023

Přestali jsme ho používat, když jsme přešli na plenkové kalhotky, takže tak v 8 měsících? Bylo pro nás pohodlnější, když prcek stál.

martinka0209
19. bře 2023

Do dvou let,pak se naučila na nočník a na noc plenku dávám na zemi,na posteli,na pohovce