Zábrana na schody. Kdo by udělal?

alex97
22. srp 2022

Dobrý den.
Nevíte kdo by mi udělal zabraňuje na schody na míru? Potřebuji dlouho a se 2mi dvířkami..Zachycení jen na začátku a u konce ve prostred není za co...Jeden pán si řekl 10tis a to mi přijde až moc šíleně..Děkuji mockrát ⚘️🥀

zmrzlinka
22. srp 2022

@alex97 nejlevnější je naučit dítě chodit po schodech 😁Některé děti se snaží zabranu přelézat a to víc nebezpečni než samotné schody 😉

veronicka89
22. srp 2022

@alex97 mate fotku...vetsinou to jde nejak vymyslet 😉

emillyhk
22. srp 2022

@alex97 Hledáš dost specifický produkt, navíc to musí něco vydržet... My máme zábrany rozpínací (nešroubuje se do zdi), ke každé ještě extender, protože schody jsou širší. Loni nás to vyšlo na dva tisíce a to je nejlevnější sériová výroba, ruční práce je vždycky dražší. Jinak nedávno jsem koukala, že cena toho extendru se zvedla z cca 250 Kč na průměrných 550 Kč 🙈

sirinfirst
22. srp 2022

@zmrzlinka to sice jo, ale zrovna taky řeším zábranu, protože 8m prostě ze schodů chodit nenaučím, žáno...

sigyn
22. srp 2022

Já se divím, že by se vůbec někdo pustil do nějaké výroby na zakázku. Kdyby pak něco polevilo nebo se něco stalo, neměl by dotyčný průšvih, že to nemělo certifikaci, nebo tak něco? 🙄 Jak tu někdo píše, fotka/obrázek by napověděl více. Možná by bylo lepší zabezpečit prostory ještě před schody. Jinak my jen za krátkou zábranu dávali 2 tisíce a to byla ještě levná.

alex97
autor
22. srp 2022

Bohužel naučit 9m dítě na schody není dobrý nápad..A hlavně ji čeká 22schodu z kamene..Takže i klouzaji..A potahy na schody dávat nechci..

konidana
23. srp 2022

@alex97 hele, pokud dítě už leze, tak prostě ty schody sleze, stejně jako dolů z gauče. Pozadu, nohama napřed. Naše jsem to naučila během jednoho dne, když začaly v půlroce lézt po čtyrech. Ale chápu, že jiné dítě to třeba pobere až po týdnu, nebo později. Každopádně bych to zkusila. Furt hlídat a názorně ukazovat jak... dítko nasměrovat, pomoct mu. Oni nejsou blbí a pochopí to fakt rychle.
@sirinfirst

sigyn
23. srp 2022

@konidana Nesouhlasím. Naše dítko zásadně neslézalo schody pozadu, ale ve stoje, a to už odmalička. A to z gauče i postele lezlo nohama napřed. Ted ve 2,5 letech si nahoru vyleze samo, ale dolů vždycky musí zavolat a já přijdu a držím. Hlavně děti jsou v tom malé věku dost roztržité, takže když třeba běží, nebo si hrají, tak si ani nemusí všimnout, že se blíží začátek schodů. Švagrové takhle syn letěl ze schodů hned několikrát, pak dali zabrány. Samozřejmě mluvím o schodech do druhého patra, ne o třech schodech někde na terasu či podobně.

konidana
23. srp 2022

@sigyn dítě, které si ještě neumí stoupnout, se naučí slézat schody po 4, těžko ve stoje, když to ještě neumí. A pak to bere jako jistotu a samozřejmost. Můj názor je, vše ukazovat a učit odmalička, aby si dítě zvyklo na to riziko, a umělo ho vyhodnotit. Mám doma dvě neřízené střely a tento postup se nám osvědčil. Ale chápu že někdo to má jinak. Jinak schody do mezipatra v paneláku mi roční sjela na motorce🙈
. No pak už si dávala sakra pozor. 😅

ajja87
23. srp 2022

@sigyn přesně naše od mala sleza gauc popredu, ted uz teda se snaží otočit, ale i tak zene do kraje a skouli se dolu, protože ji to nevyjde, aby to dotocila a jakmile vidi schody, tak to se netočí vůbec, jde prostě přímo, ukazovani, domlouvani, prostě to nepobira

emillyhk
23. srp 2022

Syn začal na schody lézt až opravdu pozdě, takže mentálně asi chápe, že se má otočit a lézt pozadu, ale nedělá to. Navíc máme schodiště lomené a těch šest schodů je prostě jiných a zatím to nezvládá (nechce). Takže se postaví a zvedne ruce, že chce snést. Pro můj klid tu zábranu máme, občas si potřebuju odskočit třeba na záchod a nechci trnout, jestli se mi dítě mezitím nezabije.

alex97
autor
25. srp 2022

V levo je průchod z ložnice do kuchyně takže chodicka co tvoří schody a za schodama ty dveře je koupelna..Takže se bojím i toho zábradlí..

konidana
25. srp 2022

@alex97 jestli se bojis, ze preleze zabradli, tak to bys to musela zamrizovat cely az do stropu.

ajja87
25. srp 2022

@alex97 a proc potrebujes se dvema dvirky?

emillyhk
25. srp 2022

@alex97 Jestli to dobře chápu, tak nevěříš, že to zábradlí udrží tu zábranu? Tak to potom jo, to by chtělo uchytit do zdi na druhé straně a tím pádem potřebuješ dvířka i do té chodbičky ke kuchyni. Tak to je celkem prekérka 🤷‍♀️. Napadá mě koupit dvoje dvířka a k tomu ty extendry na obě strany plus doprostřed. Ale bude to drahé a bůhví, jestli to na takový rozměr udrží...

alex97
autor
25. srp 2022

@ajja87 Ke schodům a k záchodu?

veronicka89
25. srp 2022

@alex97 však na tohle je normální zabrana a na zábradli co je vodorovné bych dala síť upevněnou na stropě...řešení za babku

veronicka89
25. srp 2022

Jo a mimochodem ono v podstatě ty zábrany jsou tak velké jako to zábradlí co tam máte...

veronicka89
25. srp 2022

A co kdybyste trochu improvizovali a udělali takový plot ...třeba z roštu na postele ...

ajja87
25. srp 2022

@alex97 aha ty chces zabezpečit i tu,, chodbicku,, vedle zábradlí, ze? A proc? Máš strach, ze tam spadne nebo jinak nevidim důvod, případně jak píše paní nade mnou dat tam síť, alw v tom případě bys musela mít tu zabranu taky až ke stropu a tu fakt nikde nesezenes

veronicka89
25. srp 2022

Ja bych tam dala asi ten rošt a něco takového na zavírání - petlici......vždyť to zvládne každý chlap 🙂

ajja87
25. srp 2022

@veronicka89 přesně, stacilo by na jedné straně privrtat do zdi a na druhé přichycení k tomu zábradlí, to by šikovný chlap zvladl doma a případně truhlář udelal

veronicka89
25. srp 2022

Těch možností je hodně ...

Pak je úplně levná jen taková síť...nebo ta jde taky udělat...

veronicka89
25. srp 2022

A takhle tu druhou stranu...