Od kdy jste nechávaly své potomky na víkend u babiček?

monikabans
13. říj 2016

Maminky prosim od kdy jste nechavaly sve drahe potomky na vikend u babicek?
Mame jet s manzelem na svatbu do zahranici a maleho (17m) ssebou brat nechceme. Bude to poprve co by byl takhle dele bez rodicu, kdyz jsme pryc pres 1 noc nekde v CR, tak v pohode, ale ted jak mame jet do zahranici jsem z toho spatna 🙂 sice jedem jen na SK, ale i tak... (Mam pocit, ze jsem krkavci matka co ho odlozi a jede si uzivat 😀 haha)
Dekuju za nazory a pripadne zkusenosti 😉

alboo
13. říj 2016

Neresila bych, nase na noc obcas u babicek od 6 týdenu... nejdyl teda den, noc a den a ok

svetlus_pepca
13. říj 2016

My nechali malého poprvé na celý víkend u mých rodičů taky nějak kolem toho roku a půl 🙂 Předtím kolikrát přes den nebo na jednu noc. Takže se toho neboj a bez výčitek si to užijte 😉 Protože babička i vnouče si to užijou stopro 😀

monikabans
autor
13. říj 2016

A jak to zvladas? Ja si vzdycky predstavuju jak malej hystericky rve a nespi atd atd a pak volam a malej uplne v klidu, prospi celou noc a nic neresi 😀 asi to hur snasim ja jak on

lucie7411
13. říj 2016

Naše dcerka byla poprvé u moji mamky už ve třech týdnech a rovnou na celý víkend...já byla hotová po akutním císaři a nekojila jsem bohužel. Do teď si pamatuji jak naši přijeli, malou odvezli a my s manželem celý víkend prospali, fakt jsme jen spali a spali...Takže bych určitě neměla výčitky 🙂 Malá od malička jezdí k našim a jsme všichni spokojeni, jen co jsem obrečela tak když ve 3 letech letěla s našima na 16 dní na dovolenou k moři...to bylo hodně těžký, ale malá si ani nevzpomněla 🙂 Hezky si to užijte 🙂

kyti75
13. říj 2016

Nase deti az kolem 3 let. Ale zalezi, jak jsou zvykli.

monikabans
autor
13. říj 2016

@lucie7411 tyy jo, sama na 14dni k mori? OK ted uz jsem v klidu 😀 (nemyslim to nijak zle)

gepe
13. říj 2016

@monikabans nejsi krkavci 🙂) nase byla u moji mamy poprve na cely tyden v pul roce (nekojena uz) a v pohode 😀 jsou na sebe zvykly, zadny problem. Je fakt ze poprve jsem to obrecela 🙂) Dostala instrukce, vse potrebne a ve vysledku, vlastne vychovala I me, tak jsem nemela obavy - tak za 2 dny uplne zadne 🙂)

pavlise
13. říj 2016

Poprvé jsme zkusili, když měla 16 měsíců... a proběhlo to úplně v pohodě (ale s prarodiči je hodně za dobře 🙂 ). Od té doby to tak párkrát za rok děláme (nejsme ze stejného města), dcera má zážitky a rodiče chvíli veget 🙂 Navíc to má to plus (alespoň u nás), že se nestala na nás "závislou" a nástup do školky byl pak naprosto bez problémů...

lv
13. říj 2016

A v 8m víkend, E ve 13m, dala bych.

monikabans
autor
13. říj 2016

@pavlise nas je taky za dobre s babickama, jezdime k nim casto, mame je blizko 🙂 spis ze ja se vzdy bojim co se muze stat a ja s nim nebudu a budu si nekde uzivat. No rikam, ja to snasim hur jak on 😀

pavlise
13. říj 2016

@monikabans To tak bývá - děti se mají jak v bavlnce a plno zážitků a mamky se klepou strachy, jak to tam probíhá 🙂 Nevím, jak daleko jedete, ale jestli je to v dojezdné vzdálenosti, tak bych se uklidňovala tím, že kdyby bylo fakt něco strašného, tak se můžu sbalit a přijet (to se ale stejně nestane...). Jen trochu nepříjemné (pro mě) bylo, že při zpětném předávání dcera byla trochu zmatená (jako by nevěděla, s kým má teď být) - ale byl to jen moment. Při druhém předávání už chápala, o co jde, a byla v pohodě 🙂

lucie7411
14. říj 2016

jo jo byli tam 16 dní, mě samozřejmě napadali hrozné myšlenky, hlavně to že to letadlo určitě spadne a já přijdu o jediné dítě a i o rodiče.. a jinak o tom zda se něco stane nesmíte přemýšlet, my s manželem jezdíme hodně do zahraničí na víkendy na soutěže a upřímně vždy se něco stalo....mamka vždy volala a tak opatrně víš no...malá je v nemocnici má otravu krve, ale neboj se je to dobrý "jen" jí zčernala noha...a já v itálii kolabovala, pak jsme jeli znovu a zase víš nelekej se ale malá má neštovice....no takže stát se může opravdu cokoliv, ale stát se to může jak u babičky tak i když bude s Tebou...a věř, že babička se postará 🙂

ivular
14. říj 2016

@monikabans Hele, to vůbec nedává smysl na toto se ptát ostatních maminek (a nemyslím to zle). Jestli tohle dítě zvládne totiž záleží na tom, 1) jakou má povahu a 2) jak je zvyklé. A toto jsou věci, které víš jen Ty.
Můj syn by to v batolecím období rozhodně nedal. Jednak byl zvyklý na moji neustálou přítomnost, jednak se vždy bál nových situací (je spíš úzkostně laděný). Ale jak vidíš z ostatních příspěvků, spousta dětí s tím neměla problém ani v kojeneckém věku.

drzticka81
14. říj 2016

syn 4.5 a dcera 2.5 nebyli na vikend u babicek nikdy- nechteji-nechavam to na nich 🙂)) az budou chtit, jit muzou 🙂))

konidana
7. lis 2016

Když zvládne v pohodě jednu noc, tak dá i dvě nebo tři 🙂 Asi chápu tvá muka, ale nemá cenu přemýšlet co by..., kdyby...

trolik
8. led 2017

Ahoj,s tim máma sama problém takže ti asi moc neporadím ale snad tě potěší že je na tom někdo stejně nebo i hůř s tim rozhodováním.Moje mamka s taťkou moc čas nemají ale tchýně s tchánem hlídají poměrně často u nás u nich ještě nebyl.Já mám strašný strach odvést ho k nim a nechat ho tam když to tam moc nezná.mají narozdíl od nás rodinný domek kde jsou jednak schody a taky pes(střašně živá labradorka s nadváhou) dělá staršný bejkárny když má radost a já se bojím aby se malému něco nestalo.Takže to odkládám jak se dá taky mě trápí,že když sme tam byli naposled tak malej snědl pár psích chlupů(vím,že děti sní hodně věcí od písku já nevím po co)ale on potom doma zvracel.A tchýně má trošku jiný pohled na úklid než já(mám ráda pořádek).
A pak taky právě přemýšlím coby kdyby atd. no klasika tak prostě zatím hlídají u nás a my jdem třeba do kina nebo na pivko ale přes noc se ještě bojím ale někdy se to zkusit musí a když už máte vyzkoušeno jednu noc tak nevím proč by nezvládnul dvě😉

kacka_m
18. led 2018

Já jsem dávala mamce malého už v roce a v pohodě to zvládli