Zvládne osmiletá dcera sama čtyřsedačkovou lanovku?

aviv
2. led 2017

Chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte, že dcera zvládne v osmi letech bez problémů sama 4sedačkovou lanovku? Jezdí se školou od první třídy na lyžák do Pasek nad Jizerou, vždy ale byla v družstvu, co chodilo na modré sjezdovky na pomu, nebo na kotvu. Dneska mi ale volala, že je jediná mezi páťákama v 1. družstvu. Radost z toho teda nemám ani náhodou, prý jezdí na červené a budou zkoušet freeride ! Ale co už, lyžuje dobře, ale mám strach z tý sedačky. Byla jsem s ní jen jednou a moc bezpečné mi to teda nepřišlo. Myslíte, že bych měla třeba zavolat vychovatelce ? Zas nechci prudit ...Nevím, jestli třeba není někde nařízení, odkdy může dítě samotné na tento typ lanovky.

japona
2. led 2017

@aviv Pokud máte strach, domluvte se s vedením kurzu, ať s ni raději někdo jezdí. Ale pokud je rozumna a nebude zkoušet skákat za jízdy dolu, nebála bych se toho🙂

madulinka
2. led 2017

Já si teda myslím, že dítě na lanovce má být pod dohledem dospělého tak i tak.. Jak říkáš, o jízdu bych se nebála, pokud umí lyžovat.. Ale ta lanovka by mě vystrašila.. Nevím, jak je dcera malá, já si svou nedokážu představit, že by byla někde sama (je jí teda teprve pět, ale je to trdlo, dokáže spadnout i při chůzi).. Já bych asi zavolala.. Na lanovce se bojím i já, zvlášť, když se lanovka na konci otvírá,.. ale nechci strašit.. Já bych volala, ať jsem za semetriku nebo ne 😀

lv
2. led 2017

Moji 9letou bych na to samotnou nepustila.

aviv
autor
3. led 2017

Nakonec jsem napsala smsku a dnes jsem mluvila s dcerou, prý to vyřešili, že jezdí spolu s instruktorem. Ale klidná stejně nejsem, docela se divím, že na to děti pouští. Kdyby se to zaseklo jako teď na Slovenku ... raději nedomýšlím. To jsem si plánovala, že tam příští rok pojede i syn ( bude v 1. třídě). On už ale teď výborně lyžuje, tak mám strach, aby ho také nešoupli na sedačku :( Přitom letos mají na výběr, ve středisku jezdí všechny vleky.

konidana
22. bře 2017

@aviv Tak jste to vyřešili a dcera to zvládla 🙂 Já byla na lanovce se synkem poprvé, když mu bylo 6,5 roku a první jízda byla o strach. Ale on je docela prcek (měl asi 118 cm), takže jsem ho musela při nasedání trochu nadzvedávat, a to byl nejkritičtější moment. Nicméně obě moje děti (7,5 a 9) letos byly samy na lyžáku, kde jezdily na stejné lanovce. Nic jsem neřešila, vše jsem nechala v kompetenci dětí a vedoucích, a ti si očividně se vším poradili 🙂

kacka_m
18. led 2018

No asi bych měla strach poslat samotné dítě na lanovku v takovém věku..