icon

Jak zvládnout pocit méněcennosti ve vztahu?

14. čer 2026

Ahoj holky, jsem teď ze všeho nějak špatná. S přítelem jsme spolu skoro rok a ještě před třemi týdny jsem si myslela, jak je to mezi námi krásné po všech směrech. Přítel říká, jak mě strašně miluje a že jsem jedinečná... Jenže zároveň kritizuje, že jsem tlustá (ano, jsem, ale beru léky, po kterých mám s hubnutím problémy a zase úplná velryba taky nejsem) a o jiných ženách a o svých ex vykládá, jak jsou krásné. Před třemi týdny jsme se trochu hádali a on mi dal svůj telefon, ať si přečtu, co si píše s ženou, se kterou přede mnou míval pravidelný sex, ale ne vztah. Jelikož jsem byla rozčilená, opravdu jsem si to přečetla a on ji tam v jedné konverzaci psal, že na ní dostal chuť, kdy se pomilujou, že je krásná a pusinky úplně všude.. malém to se mnou seklo. Tvrdí, jak to byl jen flirt, že ji jen chtěl potěšit, že to nic neznamená a že už žádné takové zprávy psát nebude.. jenže ve mně to pořád je a navíc také řekl, když jsme se kvůli tomu hádali, že byla v sexu lepší než já. A já jsem teď úplně na dně. Myslela jsem, že spolu máme super sex, tvrdil to, vypadalo to tak a spali jsme spolu obvykle každý den několikrát. Teď s tím mám problém a je mi strašně mizerně. Pořád tvrdí, jak mě miluje, ať jsem v klidu, ale to já momentálně nedokážu a cítím se jako žena méněcenná 😔

Strana
z2
autor
15. čer 2026
@izz76

@anonym_autor Přítel si tě neváží a je si tebou naprosto jistý. Jinak by ti neukazoval ty zpravy. Mela by jsi uvazovat o tom, vztah skončit, protože tohle neni normalni.

@izz76 on spíš nepočítal, že je opravdu budu číst, když mi to v tu chvíli nabídl. Já to nejdřív i odmítla, ale pak jsem řekla, že vlastně jo, ať mi to dá přečíst... Mně tohle taky nepřipadá normální, jen po těch zprávách mi i náš společný kamarád (spíše můj) řekl, že nemám blbnout, že věří, že je mi věrný a miluje mě, protože spolu mluví často jako chlapi (kamarád nám pomáhá s některými úpravami zahrady atd.), což mi řekl, přestože na začátku našeho vztahu byl dost proti, abychom spolu byli.. proto jsem si pořád říkala, jestli nejsem opravdu přecitlivělá, ale čím dál tím víc jsem si jistá, že chyba není u mě...

avatar
mabs
15. čer 2026

@anonym_autor Přečti si to po sobě a představ si, že by to tohle řekla tvoje kamarádka. Co bys ji poradila?

avatar
levandule_k
16. čer 2026

Já si myslím, že bys ho měla poslat do oběhu. Já bych nechtěla být s někým, kdo si mě takto neváží, shazuje mě, ponižuje mě a vypisuje si s jinou.

Jestli nechceš, nejsi připravená začni pracovat na svém sebevědomí, své sebehodnotě, začni zkoumat rodinné vzorce, vztahové vzorce, proč tě přitahuje partner, který si tě neváží.

Cesta je klasický psycholog, čtení kníže z osobního, poslouchání podcastů, přednášek s touto tématikou. Můžeš vyzkoušet alternativní postupy typu kineziologie, rodinné konstelace, ženské kruhy atd. Ne každý je nakloněn alternativě, to musíš chtít ty sama.

Nic ti nepřinese výsledky přes noc, je to cesta.

avatar
mrkvovydort
16. čer 2026
@anonym_autor

@eloise02 asi jo, jsem holt asi blbá a na nic... Jenže ono to bylo opravdu krásné, synové ho mají taky rádi a on je, udělal pro ně víc než jejich vlastní otec za celý jejich život. A mě taky nekritizoval nějak často, i když do mě se to vždycky zarylo hluboko, kór když jiné chválí 😔 jenže teď prostě už nevím 😔

@anonym_autor bylo krásné, hlavní slovo BYLO.

Pokud se k tobě partner nechová s respektem, měj respekt sama k sobě a pošli ho do prdele. Nezůstávej s někým, kdo se k tobě chová jak k hadru proto, že máš vzpomínku na hezkou minulost.

avatar
mrkvovydort
16. čer 2026
@anonym_autor

@izz76 on spíš nepočítal, že je opravdu budu číst, když mi to v tu chvíli nabídl. Já to nejdřív i odmítla, ale pak jsem řekla, že vlastně jo, ať mi to dá přečíst... Mně tohle taky nepřipadá normální, jen po těch zprávách mi i náš společný kamarád (spíše můj) řekl, že nemám blbnout, že věří, že je mi věrný a miluje mě, protože spolu mluví často jako chlapi (kamarád nám pomáhá s některými úpravami zahrady atd.), což mi řekl, přestože na začátku našeho vztahu byl dost proti, abychom spolu byli.. proto jsem si pořád říkala, jestli nejsem opravdu přecitlivělá, ale čím dál tím víc jsem si jistá, že chyba není u mě...

@anonym_autor jak to tak po tobě čtu, přijde mi, že se mu už solidně povedlo nabourat ti sebevědomí.

avatar
reeeza
16. čer 2026

Ježiš já myslela že je ti max 20, podle tvého příspěvku.... ale ty už máš přitom děti?? Prober se.

avatar
brunetka11
17. čer 2026
@anonym_autor

@izz76 on spíš nepočítal, že je opravdu budu číst, když mi to v tu chvíli nabídl. Já to nejdřív i odmítla, ale pak jsem řekla, že vlastně jo, ať mi to dá přečíst... Mně tohle taky nepřipadá normální, jen po těch zprávách mi i náš společný kamarád (spíše můj) řekl, že nemám blbnout, že věří, že je mi věrný a miluje mě, protože spolu mluví často jako chlapi (kamarád nám pomáhá s některými úpravami zahrady atd.), což mi řekl, přestože na začátku našeho vztahu byl dost proti, abychom spolu byli.. proto jsem si pořád říkala, jestli nejsem opravdu přecitlivělá, ale čím dál tím víc jsem si jistá, že chyba není u mě...

@anonym_autor Zeptám se tě jinak - jak myslíš, že se k tobě bude chovat poté, co něco takového udělal po 1 roce vztahu, dál?
Co myslíš, že bude následovat?

Zkus sem odpovědět.

autor
17. čer 2026
@levandule_k

Já si myslím, že bys ho měla poslat do oběhu. Já bych nechtěla být s někým, kdo si mě takto neváží, shazuje mě, ponižuje mě a vypisuje si s jinou.

Jestli nechceš, nejsi připravená začni pracovat na svém sebevědomí, své sebehodnotě, začni zkoumat rodinné vzorce, vztahové vzorce, proč tě přitahuje partner, který si tě neváží.

Cesta je klasický psycholog, čtení kníže z osobního, poslouchání podcastů, přednášek s touto tématikou. Můžeš vyzkoušet alternativní postupy typu kineziologie, rodinné konstelace, ženské kruhy atd. Ne každý je nakloněn alternativě, to musíš chtít ty sama.

Nic ti nepřinese výsledky přes noc, je to cesta.

@levandule_k já teorii ovládam docela dobře, ale když jde o mě, tak mám problémy... Já mu sama řekla, že se tak ke mně chovat nebude, že se chová absolutně bez respektu apod., což já nebudu akceptovat. Jen mám v sobě pořád blbý pocit a cítím se mizerně. Ano, mám problémy se sebevědomím už od dětství,kdy se mi všichni posmívali, že jsem tlustá a chudá a doma jsem nikdy neslyšela nic pozitivního a dodnes mě matka jen kritizuje.. Díky vzdělávání, vycvikum apod. vím, že mám problémy a v něčem jsem se zlepšila, jen se to v určitých chvílích zas vynoří a vezu se... A je pravda, že mě v posledních měsících potkala spousta problémů, které řeším a jsem pod velkým stresem (velká havárie v bytě, problémy s bývalým manželem, moje matka málem zemřela a je na tom hodně špatně, sama se bez jakékoliv podpory musím postarat o děti, nikdy nemam úplně volno atd..), takže jsem teď na tom psychicky hodně bídně, což se na všem podepisuje a já sklouzla někam, kde jsem už nikdy nechtěla být.
Poslední dny jsme se s partnerem temer neviděli, protože to potřebuji dořešit v klidu už kvůli dětem. Jsem teď ve stavu, že klidného řešení věci, co mě bolí, schopna nejsem. Musím nabrat sílu. Proto pojedu s dětmi a s kamarádkou na týden pryč, což by mohlo i zafungovat a pak se uvidí, jak to zvládnu rozseknout 😉

autor
17. čer 2026
@mrkvovydort

@anonym_autor jak to tak po tobě čtu, přijde mi, že se mu už solidně povedlo nabourat ti sebevědomí.

@mrkvovydort povedlo, já to vím... Vždycky jsem s tím měla problémy, které jsem řešila a hodně mi to pomohlo, jen jsem teď dlouhodobě ve špatné situaci, pod velkým stresem a psychicky i fyzicky vyčerpaná, což se na mém sebehodnocení a jednání podepisuje

autor
17. čer 2026
@brunetka11

@anonym_autor Zeptám se tě jinak - jak myslíš, že se k tobě bude chovat poté, co něco takového udělal po 1 roce vztahu, dál?
Co myslíš, že bude následovat?

Zkus sem odpovědět.

@brunetka11 já nevím, co bude následovat, jen vím, že takhle to nechci. Jen potřebuji nabrat sílu to v klidu vyřešit, čehož teď nejsem schopná, protože jsem poslední měsíce pod velkým psychickým tlakem kvůli několika různým událostem a musím fungovat pro děti, starat se o těžce nemocnou matku, zvládat práci a řešit majetkové a další věci s ex apod.

autor
17. čer 2026
@anonym_a47f0c

@anonym_f520b8 žilas někdy s takovým typem chlapa? Já jo a fakt to není sranda, oni to parchanti fakt umí

@anonym_a47f0c přesně tak... Já bohuzel žila s narcistickou matkou, která je ale moje jediná rodina, takže se o ní teď ještě dost starám... Většinu dětství jsem slyšela od vrstevníků jen urážky kvůli postavě a kvůli tomu, že jsme neměli moc peněz... Matka se ke mně chovala a chová bez jakýchkoliv citů, a když zemřel děda, se kterým jsem měla od dětství blízký vztah, zbořil se mi svět... Exmanžel byl sportovec, ale po úrazu se totálně zmenil, začal pít a doma to bylo dost šílené, takže jsem to rychle ukončila a s dětmi, kterým byly dva a čtyři roky, jsem začínala zase sama a nikdo mi s nimi nikdy nepomohl a nepomáhá, ani hlídáním, ani finančně, nijak... Jako já si právě nemyslím, že bych byla úplně marná a úplná blbka, jak to některé naznačují, ale každý máme něco za sebou, co má vliv na naše jednání i momentální sebehodnocení a já jsem poslední měsíce absolutně vyčerpaná po všech stránkách

avatar
koordinatorka_odboje
17. čer 2026

Takoveho "pritele" ve svem zivote nepotrebujes. Ani narcistickou matku, ktera ti nic nedava, jenom chce viset na krku. Ver mi, ze vim, o cem mluvim.

avatar
levandule_k
17. čer 2026
@anonym_autor

@levandule_k já teorii ovládam docela dobře, ale když jde o mě, tak mám problémy... Já mu sama řekla, že se tak ke mně chovat nebude, že se chová absolutně bez respektu apod., což já nebudu akceptovat. Jen mám v sobě pořád blbý pocit a cítím se mizerně. Ano, mám problémy se sebevědomím už od dětství,kdy se mi všichni posmívali, že jsem tlustá a chudá a doma jsem nikdy neslyšela nic pozitivního a dodnes mě matka jen kritizuje.. Díky vzdělávání, vycvikum apod. vím, že mám problémy a v něčem jsem se zlepšila, jen se to v určitých chvílích zas vynoří a vezu se... A je pravda, že mě v posledních měsících potkala spousta problémů, které řeším a jsem pod velkým stresem (velká havárie v bytě, problémy s bývalým manželem, moje matka málem zemřela a je na tom hodně špatně, sama se bez jakékoliv podpory musím postarat o děti, nikdy nemam úplně volno atd..), takže jsem teď na tom psychicky hodně bídně, což se na všem podepisuje a já sklouzla někam, kde jsem už nikdy nechtěla být.
Poslední dny jsme se s partnerem temer neviděli, protože to potřebuji dořešit v klidu už kvůli dětem. Jsem teď ve stavu, že klidného řešení věci, co mě bolí, schopna nejsem. Musím nabrat sílu. Proto pojedu s dětmi a s kamarádkou na týden pryč, což by mohlo i zafungovat a pak se uvidí, jak to zvládnu rozseknout 😉

@anonym_autor Objektivně i subjektivně je tvá situace na dvě věci, ale je super, že si uvědomuješ svoje problémy a nepopíráš to. Já říkám, že je to polovina úspěchu, když přestaneš popírat problém, můžeš ho řešit. Tebou může ten škodlivý vzorec skončit. Blbé je, že to není vůbec jednoduché změnit. Je to taková celoživotní cesta...asi jsem tě tím nepotěšila. Něco zpracuješ, přijde nová výzva, ale každá maličkost, co se ti podaří změnit tě může nakopnout k tomu, že se můžeš vypořádat i extra těžkými věcmi.
Ano, teorie je jedna věc, uvést ji do praxe je druhá.... takže to člověk tak nějak pořád zkouší nějak zapracovat, pak si zas dělá osvěžení znalostí teorie.

Téma máma je hodně silné i u mě a věř mi, že jsem potkala dost žen, které mají tu mámu nefunkční. Bojují s rodinnými vzorci, zpracovávají je. To ti píšu, abys věděla, že v tom pochroumaném vztahu s mámou nejsi sama.

Když uzdravíš v sobě jednu věc, spraví se i ta další. Když si uzdravíš to malé zraněné dítě, které bylo šikanováno, rozkveteš a můžeš pak potkat normálního partnera, nebo musíš uzdravit ještě nějaké věci, zpracovat bloky.

anonym_a47f0c
18. čer 2026

@anonym_f520b8 jestli jsi to takhle pochopila, tak to je mi líto, ale já jsem nic takového nenapsala.. jen jsem chtěla, aby viděla, kam to může vést.. už v prvním komentáři jsem jí psala, aby to nenechala zajít tak daleko, kdy z ní bude troska.. a díky moc za přání, to mě upřímně pobavilo

avatar
odula
Autor odpověď smazal
avatar
veronicka89
19. čer 2026

Odpoved uz jen z nadpisu je : menecenna se citis jen kvuli neho - ptz je to sobecký hulvat , vetsina lidi co takhle kritizuje , ma problem sam se sebou .

To ze spolu nejak fungujete , asi ti pomaha s detma i funguje dona , nikdy nevyvazi to ze se s nim necitis bezpecne, dobre a milivana takova jaka jsi .

Tohle neni PARTNER .

Tohle je spise sráč …

Ja bych mu normalne rekla at se sbali a jde … nemuzes byt nestastna 💚

avatar
martinaarenca
21. čer 2026

@anonym_autor Nejste blbá, ale pryč od něj.

avatar
fire85
21. čer 2026
@anonym_41163c

Chlap me po porodu taky jakou dobu ponižoval, jaky jsem odporný prase v celým okolí, že mám všude díry (Celulitida), ať se nedivím, kdo by semnou chtěl být atd atd .. zhubla jsem 30 kilo, ne kvůli němu, ale kvůli sobě.
Teď to prostřídalo žárlivost.
Nicméně je to pořád stejnej kretén a pořád s ním jsem.. jako každá jiná tady. Jen silně píše, ať odejdeš

@anonym_41163c vážně jsi s někým kdo o tobe rika ze jsi odporný prase??? A tohle vnímají deti????

avatar
jana5382
21. čer 2026
@fire85

@anonym_41163c vážně jsi s někým kdo o tobe rika ze jsi odporný prase??? A tohle vnímají deti????

@fire85 jsem no. Syn byl mimino když se to dělo

avatar
martinaarenca
22. čer 2026
@fire85

@anonym_41163c vážně jsi s někým kdo o tobe rika ze jsi odporný prase??? A tohle vnímají deti????

@fire85 Jak se chová váš partner k vám, bude se jednou chovat váš syn chovat j ženám, ke své partnerce. Teď máte možnost ten řetězec přerušit.

Strana
z2