Dvouměsíční miminko nechce jíst, co s tím?

iva_kucerova
13. dub 2012

ahojky, mám takový menší problém....nebo spíš větší, že už si myslím, že mi z toho hrábne. Naše Ivanka je krmená jen Nutrilonem. Na svou váhu už by měla vypít nejmíň 120 ml 6x denně, ale ona těch 120 vypije jen tak 1x denně a to to do ní musím vyloženě "nalít". Jak ji začnu krmit, vypije 40 ml a začne se u toho šíleně kroutit a ječet....ale když dám flašku pryč, tak je najednou klid, takže mi nepřijde, že by to byly prdíky. Chvíli jí chovám, všechno je v pohodě, ale jak jí dám k puse flašku, zase šílenej řev a nedostanu do ní nic. Někdy vypije i 80-90 ml, ale to jí krmím minimálně třičtvrtě hodiny s přestávkama, takže mlíko můžu tak třikrát ohřívat. Za den teda většinou vypije kolem 500 ml, a to mi přijde na její váhu málo (4,5 kg). Sice nám zatím přibírá, ale už míň než ze začátku. Doktorka mi na to neřekne vůbec nic, na všechno slyším jen odpověď, že každé miminko je jiné..což je určitě pravda, ale třeba první měsíc jsme tyhle problémy neřešili. Přišlo to spíš po šestinedělí. jsem z toho už zoufalá a jednou už jsem vzteky mrskla flaškou o zem, protože to se fakt nedá.... ☹

syranella
1. zář 2023

Jak pokračujete? Já mám s holčičkou úplně stejný problém. Ca od 2 měsíců nechce moc pít a pije hlavně noci v polospánku. Přes den pak pije jen jako když byla novorozenec,tedy dávky 50-70, přitom by měla vypít dle počtu 7-8 krmení 90-100. Taky jsme měli problém s kojením. Nejdřív neuměla sát, pak se povedlo rotkojit s kloboučky,pak v 1 měsíci to bylo natolik dobrý, že jsme kojily i bez nich a od 2 měsíců jako když utne ze dne na den bojkot. Řev u prsa a že pít nebude. Zkoušela jsem všemožný polohy, houby platný. Její nepití nás taky dostalo až do nemocnice. Tam ji vyrourkovali, chvíli pila na prsu a pak totéž. Ani sestry ji kolikrát k prsu nedonutila, takže někdy jsem kojila,někdy rovnou podala láhev. Tam ale aspoň tu láhev tolerovala. Co jsme se vrátily domů, tak z láhve pije jen tzv. na největší zahnání hladu tyhle poloviční dávky a víc do ní nedostanu. Krmí i muž, tchýně a houby platné. Když se šprajcne, tak s ní nikdo nehne. Paradoxem je, že když byla novorozenec, tak pila 90-100 ml a to nám v nemocnici vynadali, že ji překrmujeme. Tak jsme jí dokrm nedávali, 2 dny byla neklidná a pak byla v pohodě. Možná kdyby jsme jí předtím nezmenšili porci, tak je vlastně dneska na svém. Kašlat na doktory, fakt.

janko92
Včera v 07:52

@iva_kucerova Dobrý den, ozivuji diskuzi, protoze jsem také zoufalá. Naše malá Viktorka dělá přesně to samé, prostě nejí a ani nemá hlad, o dávky se mi prostě nehlásí. Má dva měsíce a je to víceméně takto od narození. Přibírá, to ano, ale mohla by mít víc, máme v 10 týdnech 4,5kg.
Už jsem zkoušela opravdu vše, je rozvyšetřováná doktory, její maximum je po hodinové seanci 90ml, max. 6xdenně, to jen výjimečně. Vím, že je každé dítě jiné, vím, co vše by to mohlo způsobovat.

Jdu si sem jen pro uklidnění, abyste mi napsaly, že to opravdu přejde a holčička mi vyroste ve zdravou slečnu, že jste to tak některé třeba taky měly 😁