Hrášek. Od kdy jste dávali dětem?

klokanka31
2. únor 2021

Od kdy jste začaly dávat dětem příkrmy s hráškem/brokolicí? Nedělalo jim to neplechu s bříškem? Bolesti bříška, nadýmání a tak?

michaelarousova
2. únor 2021

@klokanka31 hrasek si uz uplne nevybavuji, ale brokolice prisla na radu hned na zacatku takze cca v 4-5 mesicich a zadny problem nemel☺️

klokanka31
autor
2. únor 2021

@michaelarousova No mojí malé je 8 měsíců, tak jsem jí začala dávat i příkrmy s hráškem, chci zkusit i brokolici, ale mamka mě vyděsila ať jí to nedávám, že bude řvát bolestí 😳

pexi
2. únor 2021

Brokolici jsem dávala mezi prvními v 6 měsících. Bylo super, že ji mohla mít do ruky 😊 hrášek až později, ale kdy přesně nevím.

michaelarousova
2. únor 2021

@klokanka31 pokud nema problemy s briskem coz asi uz nema tak bych se nebala☺️ Delala jsem casto maso,brambor a hrasek sle taky si presne nepamatuju kdy to bylo☺️ Brokolice ani kvetak mu problem nedelal ..a to ho mel celkem castobprotoze to mel rad☺️

klokanka31
autor
2. únor 2021

@michaelarousova Neměla problémy s bříškem nikdy, ani jako novorozenec. Zase si říkám proč jí to nezkusit zařadit do jídelníčku, když jsou brokolice i hrášek hodně zdravé... Mamka nám to prý nedávala preventivně, ale podle mě je to blbost.

michaelarousova
2. únor 2021

@klokanka31 oni ty babicky obcas prehaneji😂 ja bych do toho sla☺️

jana_zofie
2. únor 2021

Brokolice byla docela ze zacatku a v pohode. Hrasku jsem se bala, ale zase jsem to nehlidala. Takze kdyz jsme byli nekde pryc a ja vytahla sklenicku, uz jsem nezkoumala, jestli tam v te zelenine je nebo neni. Hraskovou polivku ale dostala az v 10 mesicich. Nechutnala ji. :(

areh
2. únor 2021

@klokanka31 brokolice byla synův první příkrm a bylo to úplně v pohodě. Bez nějaké reakce. Hrášek měl taky brzo a bez reakce. Zkus dát trochu a uvidíš. Jednou to ochutnat musí 🙂

martiniquest
2. únor 2021

Hrasek i brokolici jsem davala hned. Bez problemu

tasimia
2. únor 2021

Hrášek, mrkev s kuřecím jsem dávala zrovna minulý týden a Malá v pohodě. Máme 6m.

somalicats
2. únor 2021

@klokanka31 Brokolici lze davat uz od ukonceneho 4.mesice. Rozhodne nenadyma, jako kvetak, je zbytecne se ji bat. A detem celkem chutna.

jjasmina
2. únor 2021

Brokolici jsem dala už v začátku, v 8' měsíci měla dokonce i čočku, fazole , takže hrášek byl taky cajk

cilkat
3. únor 2021

brokolici jsem dávala jako asi pátou zeleninu, hrášek byl ve skleničkách taky určitě nejmíň od 6.m . Poměrně brzy jsme začala i luštěniny - miloval fazolovou polívku (ale to byl podle mě tak desátý měsíc). Nikdy problémy s bříškem neměl (ani jako malý ani později).

jako_mala_holka
3. únor 2021

Oboje hned od začátku, 4-5m... Brokolici dávám doma vařenou a zeleny hrášek od hipp a všechno ok 🙂

jako_mala_holka
3. únor 2021

@klokanka31 naše malá měla problémy s bříškem až do 4m a stejně to pak bylo ok, tak se neboj a zkus trochu přidat do jiné zeleniny a uvidíš 😉 u nás brokolice frčí, malá ji má hodně rada

jako_mala_holka
3. únor 2021

Teď od 8m mám v plánu červenou čočku, tak jsem taky zvědavá, jak to vezme

michaela1990xx
3. únor 2021

Brokolice ve 4 měsících a kvetak taky. Bez problémů.

keksik002
4. únor 2021

Brokolice cca 5 mesic a hrasek mi v pulroce ojidal s lusky ze zahonku :D

patypresdevaty
4. únor 2021

Zelený hrášek není moc nadymavy. To už je horší mrkev, kterou všichni cpou jako první, přitom staví.

klokanka31
autor
4. únor 2021

Naší malé taky nic nedělá tak jsem ráda 🙂

jako_mala_holka
4. únor 2021

@patypresdevaty pravda, já už bych znova mrkev jako první nedala, spíš cuketu nebo dyni