Jak pokračovat s příkrmy?

mamora
1. únor 2023

Chci se poradit s jídelníčekem syna 7 měsíců. Jestli má dost pestrou stravu, případně jestli je to dost porcí během dne. Nevypadá hladový, jídlo jí v klidu, nevrhá se po něm. Jen asi nevím jak pokračovat dál.
Po prospané noci vstane mezi 6-7h, vypije max. 150 ml odsátého mateřského mléka (nabízím mu 220 ml, ale víc prostě nechce), v 9h 150 g přesnídávky s jogurtem a mletými piškoty, mezi 11-12h na půl hodiny usne, ve 12:30 230 g masozel. příkrm, potom 14-15:30h spánek, v 16h obilná kaše ze 120ml mateřského mléka, v 20h 100-150 ml mléka (zase víc nechce).
Zeleninu nabízím všechno co mě napadne. Maso kuřecí, krůtí, jednou týdně kupované skleničky s telecím nebo rybou, jednou týdně místo masa červená čočka a jednou vařený žloutek. Do 16h nabízím čaj, ale ten skoro nepije. Nějaký tip, jak ho naučit pít? Už jsem ustoupila a dávám mu granulovaný ovocný Sunar, ale stejně vypije tak 30 ml za den.
Děkuji za každou radu nebo vaši zkušenost

lenerka1
1. únor 2023

Tolik mi toho syn nesnědl ani v 1,5 roce! Ale byl kojeny na požádání, tak nevím, kolik mm přesně vypil. Jestli prospívá, přibírá, roste, je veselý, bude to ok.

swan42
1. únor 2023

@mamora a na co se vlastne presne ptas? Chces zavest misto mlika snidani a veceri? Osobne bych s dalsim jidlem jeste pockala, myslim ze na 7 mesicu toho ma zavedeného dost.

jjasmina
1. únor 2023

@mamora mě přijde moc jídla, v 7 mes by mělo být dítě ještě převážně kojene, nejak nechapu proč podavat odstrikane mleko a nekojit, takže nevím kolik malá vypila. V 7 mes spis ochutnavala a kojila se. V 7 mes je dítě ještě kojenec, moc spechas a zbytečně

vladienka
1. únor 2023

@mamora myslim ze toho papa az az na to ze sa zacina ukoncenym 6.mesiacom. Mesiac by som to nemenila a po 8. Mesiaci mozete zacat s jogurtom na odpo svacinu a tu kasu dat na veceru.
Co sa tyka pitia, ponukala by som len cistu vodu, to je fakt zaklad, kazdopadne kludne este par mesiacov moze vypit par kvapiek, obe deti zacali viac pit az po prvom roku. A teda nerozumiem preco pije materske mlieko z flase

veruuu_kubesovic
1. únor 2023

@mamora a kam tak spechas? Na 7 měsíční dítě má těch příkrmů zavedených víc než dost...

exbordelar
1. únor 2023

Tos me zaskocila, takovy jidelnicek mely mohe deti az v roce… v sedmi mesicich meli zavedeny obed a nejake ovoce behem dne, jinak byly jeste hlavne kojene.

honatko092
1. únor 2023

Můj syn (nebí moc velký jedlík nesní takové porce ani ve 2,5 letech...já jsem vždycky tak 3 měsíce počkala a pak zavedla nový režim v jídle (třeba zavedla snídaně apod), úplně komplet snídaně-oběd-večeře a 2x svačina začal jíst tak v 1,5 roce 😊

vendes
2. únor 2023

Za mě má jídla moc, v sedmi měsících by měl být převážně kojený. Vždyť s příkrmy se začíná v 6 měsíci, tak toho má zavedeno až, až. Naše v tom věku měly tak oběd a jednu ovocnou svačinu. Nějak nechápu proč už třeba dostává namleté sladké piškoty, ty bych dala ve chvíli, kdy je zvládne rozkousat.
Inspiraci jsem hledala zde: https://detskeprikrmy.cz/

journals
2. únor 2023

Zbytečně na něj pospícháš a tlačíš 😣 vždyť je ještě tak maličký. Nic lepšího než MM mu dát nemůžeš, tak o tom zkus popřemýšlet.
Osobně bych se velkým obloukem vyhnula granulovanému čaji a piškotům. Pro takového prťouska úplně zbytečné. Spíš naopak 😖

mamora
autor
2. únor 2023

@jjasmina
Odstříkáné mléko dávám asi od druhého týdne. U prsa se vždycky vztekal a nechtěl pít, ani laktační poradkyně nepomohla. Že je líný a když mléko neteče hned, začne se rozčilovat. A když mi doktorka řekla, že málo přibral, měla jsem dvě možnosti. Umělé mléko nebo odsávat a dávat z láhve. Volba byla jasná ☺️

mamora
autor
2. únor 2023

My jsme začali s příkrmy už ve čtvrtém měsíci na radu doktorky. Že mezi čtvrtým a šestým měsícem si nejlépe zvyká na alergeny. Doktorka mi řekla, ať mu dávám piškoty = lepek, bílý jogurt = laktóza. A on prostě radši jídlo na lžičce než ve flašce. Ještě před měsícem měl o jednu porci mléka po obědě víc, ale postupně to došlo tak daleko, že si jen cucnul a víc nechtěl, tak jsem radši přidala příkrmy

nijij
2. únor 2023

@mamora no až na to že lepek se zavadi kuskusem. Ne sladkymi piškoty.... Na můj vkus 7M jj dost, další pořadí jídla bych nepřidavala. Můj malý má za 2 týdny 7 měsíců. A ani max jednu porci jogurtu, přesnídávky a oběda.... A samozřejmě UM. Ovšem je den kdy pije jenom mléko, nebo za celý den má jen UM a jeden jogurt... Váš jídelníček je jak pro roční dítě ...

vladienka
2. únor 2023

@mamora doktorka je evidentne stara skola a davat tak malemu prckovi piskoty 🙄 lepek najlepsie kuskusom. Urobte teraz pauzu, nech hlavne pije mliecko

mamora
autor
2. únor 2023

@swan42
Myslela jsem spíš jestli bych mu měla zařadit ještě nějakou potravinu třeba luštěniny nebo něco podobného, aby měl všechny potřebné živiny, když pije tak málo MM

jjasmina
2. únor 2023

@mamora ve vašem případě je spíše víc než nutné změnit pediatra než si u prcka zaděláte na malér

veruuu_kubesovic
2. únor 2023

@mamora
A jako za chvíli mu dáš snad knedlík ne? Že doktorka řekla🤦‍♀️, slepě věřit doktorce opravdu není vždy správné 🤔
Starší dcera byla na UM, ale v 7mesicich jen ochutnavala a ve stravě prevladalo UM než jídlo, mladší syn byl v 7mesicich jen kojeny...
A doporučím změnit doktorku, protože tyhle zastaralé názory, tím akorát zaděláš prckovi na nějaký zdravotní problém...
A nepospichej! Zavádění příkrmů není soutěž o to, jak rychle se zbavit kojení nebo UM 😏

swan42
2. únor 2023

@mamora pises 1x tydne cervena cocka, to bohatě staci, dalsi lusteniny bych dala opravdu az kolem toho roka