• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak začít s příkrmem?

25. června 2014 
Ahoj maminky,chci začít s příkrmy malé bude 5 měsíců,jsme na Nutrilonu.Potřebuji pár rad jak začít .Chtěla bych začít kupovanou zeleninou ve sklenici nejspíš se dává k obědu a potom dopít Nutrilonem.Akorát nevím jestli se dává na večer taky nebo kaše od Nutrilonu a nebo jen mléko.Můžete mi prosím napsat jak to probíhalo ze začátku u vás? Omlouvám se za blbou otázku,ale budu ráda když někdo poradí. :slight_smile: Malá pije pětkrát až šestkrát denně.
31. kvě 2014 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj ja sem zacala podavat synovi kolem 4,5mes. Zeleninku na obidek.Nekupovala sem ale delala doma.Po prve sem skusila mrkvicku po par dnech,brokolicku,bramory atd.sem pokracovala dal.Domaci jr predca jenom lepsi a neni to zlozita priprava.Uvaris ve vode a poriadne rozmackas a nebo prepasirujes.Ak uz budes ok se zeleninkou tak zarad do jidelnicka i ovocni presnidavky :slight_smile: ty podavej dopoledne aspon ja to tak delam
31. kvě 2014 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,ja teda kojila,a to i vecer,kasi jsem zkousela,abych nemusela kojit v noci a malej se zasytil,ale nechtel ji,proste byl zvyklej na mlecnej bar...:grinning: pokud spi prcek celou noc myslim,ze by mleko mohlo stacit...
31. kvě 2014 v 19:28  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
ve Wiki MK je docela rozsáhlý článek www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-prikrmu :wink:
31. kvě 2014 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych s příkrmy ještě počkala a začala od 6. měsíce, na příkrmy je vždy čas až je tělíčko dost připravené a určitě nekupuj ty s prominutím "sračky" z obchodu. Mimčo ti toho vesměs napoprvé moc nesní. Převážně se začíná mrkví uvařenou ve vodě, nejlépe rozmixovat úplně do hladka a zkusit dát pár lžiček a tu dávat určitě tak týden, samotnou, poté přejít třeba na brokolici, tu zase dávat pár dnů, pak dát třeba k mrkvičce brambor a opět dávat pár dnů atp. zvykat postupně. Pokud bude mimčo jíst a bude příkrmy brát v pohodě, můžeš do něj přidávat kapičku olivového oleje - zelenina má vitaminy rozpustné v tucích. Podle toho, kolik toho mimčo sní, bych pak dala Nutrilon - když uvidíš, že snědlo 3 lžičky, dala bych mu stejnou dávku jako vždy, když sní půlku zeleniny, dej půlku Nutrilonu, na to už přijdeš sama, kolik Nutrilonu pak dávat. :slight_smile: Ovoce se dává až po zelenině, můžeš třeba po měsíci, ale opravdu není kam spěchat s příkrmy, nezatěžuj mimču zbytečně trávicí soustavu něčím, na co ještě není připravená.
31. kvě 2014 v 19:41  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, my teď pomalinku začínáme. Dobré rady jsou i na kojení.net. Já mám nakoupené i skleničky a doma mám i parní hrnec, tak to nějak nakombinuji v rámci časových možností. Tak ať malé co nejvíc šmakuje :slight_smile:
31. kvě 2014 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky máme Nutrilon a postup s dětskou lékařkou jsme sestavili následující:
-první zeleninové příkrmy,od 6ti měsíců postupně přidávat maso=nejprve bílé posléze i hovězí a vepřové
-ovocné svačinky
-kaše na večeři...moje děti to nikdy moc nechtěly

Sama začínám cuketou,protože Nutrilon je hořký = ve chvíli,kdy bych dala mrkev,která je sladká,už by mi žádnou zeleninu nejedl...pokud by Tě ještě něco zajímalo,tak napiš...
31. kvě 2014 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Doporučuje se začínat už od čtvrtého měsíce, my začaly, když bylo malé 4,5 měsíce :slight_smile: Začaly jsem klasicky - mrkvička, brokolice, brambor - samozřejmě vše postupně. Nejdřív jsme nahrazovaly oběd - vždy snědla pár lžiček a zbytek dopila mlékem (byla kojená). A takhle postupně přidávat. Pak třeba nahradit dopolední svačinku ovocem (banán, hruška) a opět dokrmit mlékem :slight_smile:
31. kvě 2014 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
my začali před ukonč. 4 měsícem. Malé mé mléko už nestačilo. Začíná se zeleninkou postupně po 3 dnech mrkev, brambor, špenát, atd. ze začátku snědla pár lžiček a pak si dala ještě moje mlíčko. A večer kaši. Až papala hezky obědy i večer kaše tak jsme začali s dopol. přesnídávky. Taky postupně jako u zeleniny. Teď kupuju skleničky kvůli dusičnanům, těch je v jarní zelenině nejvíc, v létě už budu vařit své :wink:
1. čer 2014 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, my jsme začali s přikrmováním až v 6m, malej měl po jídle ekzém a pak jsem postupovala podle plánu výživy zde http://www.hipp.cz/index.php?id=14414 a to se mi osvědčilo, tak na to mrkni a uvidíš,
1. čer 2014 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Já to udělala takhle :slight_smile: První mrkvičku jsem uvařila doma,ale ta jí moc nechutnala :frowning2: tak jsem si šla koupit první lžičku mrkvičku a malá baštila,ale první dny pár lžiček a dokrmila jsem jí mlíčkem.Tento příkrm byl na oběd.Zbytek jsem dávala jen sunar....Postupně jsem vždy po dvouch dnech přidala do jídla další zeleninku,tak jsem pak uvařila mrkvičku s brambůrkem a to jí chutnalo více :slight_smile: a pokračovala dále.Četla jsem,že když se dávají dětem jen kupované skleničky,tak si zvyknou a pak vám nebudou papat domácí stravu :frowning2: Tak jestli skleničky,tak to střídat,at malá ochutná oboje :slight_smile: Já jsem zastánce vaření doma.... :slight_smile: Ale každý si to udělá podle svého :slight_smile: Pak můžete místo večerního mléka dát tu kašičku,ty zasytí hodně.Já tedy s kašičkami začala až tak kolem desátého měsíce,dávám sunarku a ta má kašičky i od 4 měsíců :wink:
10. čer 2014 v 01:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Myslíte si, že můžu 4 leté dítě zabavit legem? Chci to zkusit, ale nevím, kdy s tím začít http://www.kostickylega.cz/
25. čer 2014 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek