Vařily jste příkrmy i z kupované běžné zeleniny?

cabo
3. lis 2014

Ahoj vsem maminkam!
Predem se omlouvam,jestli se s tematem opakuji......
Malemu jsou 4.mesice,je na UM a dr.nam dnes rekla,ze mame zacit zavadet prikrmy. Byla jsem rozhodnuta varit,ale dr.i sestra se do me pustily,jak je dulezite mit bio potraviny nebo z vlastni zahradky a pokud ne je nutne davat prikrm ze sklenicek.kvuli dusitanum.....
Tak se chci zeptat,varily jste mimi i z kupovane bezne zeleniny? Mam mit opravdu obavy z bezne zeleniny? Vyrostla jsem na ni taky.....
Dekuji

adelka76
5. lis 2014

Ahoj, já jsem raději kupovala BIO skleničky od Hippu a synovi chutnaly více, než když jsem mu uvařila já 🙂. Pro mě je hodně důležité, aby jedl zdravé kontrolované potraviny z BIO výroby. Navíc má Hipp hodně široký výběr příkrmů od ukončeného 4. měsíce až do tří let, takže to měl pestré. Kupovanou zeleninu jsem mu nechtěla dávat, protože nevíš, čím to hnojí, odkud a jak dlouho k nám jela, ...vitamíny se pak vypaří.

macinka0007
5. lis 2014

@cabo já malé vařím doma skleničky mi nechce...taky mě dr a sestra peskovali že prostě musí jíst skleničky odradit sem se nenechala..je pravda že některé druhy zeleninky mám ze zahrádky ale normálně ji kupuji i v obchodě vybírám pěkný a menší kusy...a holka žije a jak baští a hlavně jí to chutná 😀 a já skleničkám ani nevěřím tak jako i jiným BIO potravinám...protože sem přeci nestála na poli nebo kde to maj a nekoukala jsem jak to roste jestli to hnojí adt...toť můj názor...

espada
9. lis 2014

@macinka0007 Můj tchán říkával, že rozdíl mezi bio zeleninou a normální je, že bio se hnojí v noci 😀 Ať je to tak či tak, já kupuju obyčejnou zeleninu, páč hypermarket mám z ruky. Ale když tam jsem, koupím bio. Ale nějak to neřeším. A občas něco odkoupím od lidí z vesnice ze zahrádky. Takže bych koupila bio pokud mám příležitost a peníze, ale nijak se za tím nehnala.

jahodarka
9. lis 2014

To mi prijde ujety. Varim ze vseho a hlavne netusim, proc by sklenicky mely byt lepsi nez cerstve jidlo..

veverun
9. lis 2014

Já jsem vařila synovi (a teď vařím dceři) doma, občas jsme měli skleničku, třeba na výletě nebo když jsem věděla, že nestihnu uvařit, a to výhradně skleničky babylove nebo Alnatura (DM). Dělala jsem i domácí přesnídávky, ale už i dcera upřednostňuje spíš kus v ruce... Pokud bych nakupovala výhradně bio ovoce a zeleninu, už nám na nic jiného nezbydou peníze, protože se snažím nabízet co nejpestřejší paletu chutí (batáty, fenykl, lilek, dýně, červená řepa...). Něco jsem měla z vlastní zahrádky, zaručeně bio 😀 , ale zase ne tolik, abych mohla vařit pestře. Takže já kupuji ovoce a zeleninu bio i běžnou, ale dobře vybírám, menší pěkné zdravé plody.
A ještě poznámka, vařila jsem domácí stravu i proto, aby si na ni děti zvykly. Skleničky jsou dost velká finanční investice, nehledě na to, že později už nemusí vyhovovat konzistencí věku dítěte (jsou více kašovité i pro děti, co by už mohly jíst kousky) a v neposlední řadě mi přijde, že chutnají všechny dost podobně... Takže já doporučuji používat vlastní selský rozum a nenechat si nic vnutit, to, co sama vyberete a budete s tím spokojená bude pro Vás a Vaše dítko nejlepší.

veverun
9. lis 2014

@jahodarka Je to tak, skleničky jsou vlastně konzervy, sice určitě velice hlídané a kontrolované, ale pořád konzervy. Taky jako dospěláci do sebe necpeme denně něco z konzervy. Chápu, že organismus malého miminka je velmi citlivý a s věkem dozrává, ale stejně mi to přijde trochu na hlavu - do tří let budu dítěti všechno superhlídat, pak se to jako nějak v těch třech letech zlomí a může už cokoli? Třeba ve školce? Najednou je jeho organismus připraven přijmout vše? Nevím... Tím nechci říct, cpát miminu svíčkovou, ale trochu s rozumem k tomu přistupovat... (ikdyž, znám jednu, co nacpala půlročního syna srnčím gulášem....)

privka1984
10. lis 2014

V dnesni dobe se vse prehani, vykaslete se na rady a dejte na svuj pocit. Vypada to lip, kdyz ta namixovana mrkev ve sklenicce stoji 40Kc? Nebo mame lepsi pocit, ze jsme za to dali tolik penez, tak to musi byt lepsi? Do rezervy si je urcite koupit, ale ne krmit tim miminko kazdy den? Zvlastni nazor od doktorky, jen bych se ji priste zeptala, jestli kazdy den ji taky konzervu.

hedusska
10. lis 2014

Určitě se toho neboj....ono se spíš nedá věřit té BIO zelenině, že je opravdu BIO..🙂 mám dceru 5,5 měsíce a skleničky mi jíst nechce , nechutnají jí - není se čemu divit, opravdu to chutná strašně!! Domácí stravu mi sní do poslední lžičky...a vubec...s doktorkou bych se o takových věcech vubec nebavila...😀 já tomu našemu vždy vše odkývu a stejně si to dělám jak chci já,..🙂

chris_n
10. lis 2014

Ano, bio znacce neverim.

renatka16
10. lis 2014

většinu kupuji v normálních obchodech ( ne ve skleničkách) ,domácí mám akorát brambory,cuketu a dýni. a vařím to ve vodě z kohoutku, ne v kojenecké :D já myslím že mít vše bio je přehnané...

bunny123
10. lis 2014

Skleničky bych nezavrhovala. Určitě jsou dobře zkontrolované a pro děti vhodné. Ve složené není nic hrozného. Moje dcera mi mrkvičku ze skleničky zblajzne, domácí pyré mám problém do ni dostat. Navíc, určitě nejsem tak dobrá kuchařka, abych doma dělala telecí nebo patizon 😀 Takže prostě koupím. Druhá věc je, že teď v zimě je i zelenina špatná. Chce to nějaký zlatý střed.

jancip
10. lis 2014

@cabo Prikrmy jsem zacala davat v dobe, kdy jsme meli vlastni zeleninu, az nebyla, varila jsem z 'normalni'. Jinak detem obecne chutnaji casteji sklenicky, ale ty jsem mela jen na cestovani. Prikrmy jsem davala az v 5,5 mesice, i kdyz byl syn na UM.

alcar
10. lis 2014

Kupuji beznou zeleninu i ovoce. Vse dukladne umyju pred tim, nez to zpracuju, vic se tim nehodlam zabyvat. Sklenicky taky obcas dam, kdyz jsem nekde mimo domov, ale jinak varim. Co jsem tak ochutnala sklenicky, prisly mi vsechny na jedno brdo a rozhodne to neni cerstve a podle toho to i chutna (i kdyz mala s tim nema problem 🙂). Navic jsem tezce nepochopila, proc napr. do Hamanka cpou rajcatovy protlak! 😝

macinka0007
10. lis 2014

@espada 😀 😀

llluckaaa
10. lis 2014

@cabo Tady je na vysvětlenou článek o kupované zelenině, skleničkách a dusitanech 😉 http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...