• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy, vaříte z kupované zeleniny?

(Zamčená)
28. prosince 2012 
Ahoj, mám 5měsíční dceru a doktorka mi řekla, že už máme začít s příkrmy. Zeleninu musím kupovat, protože bydlíme sice na vesnici, ale v bytě bez zahrady, tak zvažuji , jestli mám kupovat zeleninu a vařit příkrmy doma nebo kupovat příkrmy ve skleničkách. Mám z kupované zeleniny pro takové mimi docela strach, že je plná kdo ví čeho všeho .... Jak to děláte vy, když nemáte vlastní suroviny?
27. pro 2012 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj, já kombinuju. Něco ze skleničky, něco normální (rýže, brambory..) a něco bio a něco mražené. Než jsem si koupila a namrazila nějaké vlastní maso, tak jsem dávala asi 2x týdně masozeleninovou skleničku..teď dávám jen když malej jí mimo domov, krůtí maso mám v mrazáku a hovězí kupuju Babylove.
Na začátku přikrmování vím že jsem ze skleničky dávala zpočátku mrkvičku a pastiňák (alnatura) a dýni (hipp)..pak spíš už jsem vařila buď z normální zeleniny, nebo mražené.
27. pro 2012 v 10:06  • Odpověz
Ahojky!
Tak já jsem ze začátku taky dávala kupované příkrmy, nejdřív mrkičku, pak brokolici, brambor... Později jsem malýmu už vařila. Měla jsem štěstí, malej baštil jak kupované, tak i doma dělané příkrmy, nic mu nedělalo problém. A taky začal zeleninku baštit jako fík, takže hned první den snědl celou malou skleničku (teda její obsah :wink: , druhý den taky tak
a třetí už mu byla malá sklenička málo...
27. pro 2012 ve 13:19  • Odpověz
taky bohužel nemám štěstí na domácí zdroje tak zeleninu a maso kupuju v obchodech, příkrmy vařím každý den domácí. Kuřecí a krůtí mám namražené v mrazáku v nádobce na led takže jen přivařím bramboru a zeleninu. Když jsem mimo domov koupim skleničku ale je to risk, malá mi některé odmítá takže když vim že někam druhý den pojedu, navařim si doma.
27. pro 2012 v 16:05  • Odpověz
jsme z města zeleninu kupuju normálně v obchodě, ale mladou a pěknou, vůbec nekupuju bio, nevím proč bych měla a malá žije a prospívá úplně normálně, no spíš lépe než normálně.. má 9m a míry 12m dítěte..

první dcera nechtěla domácí stravu jen skleničky a podle toho taky dnes vypadá.. budou jí 3roky a má pouhých 11,5kg a nechce mi jíst nNIC
27. pro 2012 v 16:42  • Odpověz
@monad taky nevim proč bych měla dávat pouze bio. Kupuju zeleninu jak pro nás tak pro malou, vyberou si tu co se mi líbí a jdu. Bio zeleninu jsem v životě nekupovala.
27. pro 2012 v 17:55  • Odpověz
no některý maminky jsou jak šílený!!! jen bio bio.. nechápu
27. pro 2012 v 18:33  • Odpověz
Začínala jsem se zeleninou ze skleniček, teď vařím domácí brambory a přidám zeleninku ze skleničky (mám i trochu domácí mrkve a brokolice v mrazáku) - dcera má 6,5 měsíce. U starší jsem to dělala podobně. Na rozdíl od holek jsem starší kupovala bio zeleninu, když už mi došla domácí a budu i teď. Buď koupím čerstvou biozeleninu nebo dám zeleninku ze skleničky. Nám biozeleninu nekupuju, ale dětem do 1 roku jo.
27. pro 2012 v 19:16  • Odpověz
@bielicka1974 Ahoj, tvé téma tady už máme a proto ho jako duplicitní zamykám. Obrať se prosím na diskuzi, kterou ti doporučila @berenika39 - díky za pomoc :wink: J.
28. pro 2012 ve 14:29  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.