Jaké jsou nejlepší první příkmy pro 4měsíční miminko?

lisu
29. lis 2018

Ahoj holky,

Mam prosbu jak mám začít s příkrmy. Pediatr mi řekl, že máme začít nejprve zeleninou a jak postupovat dále.

Dekuji

cherris
29. lis 2018

Hlavně s příkrmy nezačínat zbytečně brzo, mě to doktor taky cpal už od čtyř měsíců i když jsem plně kojila a dítě prospivalo. V prikrmech jsme jeli zeleninu než vyzkoušel plus mínus všechny běžné druhy, pak se přidalo ovace, do roka bez soli, dvou let bez cukru. Najít zdroj informací, kterému věříš.

dominika1986
29. lis 2018

Já jsem zaváděla kolem toho 4. měsíce, dítě bylo na UM. Kombinovala jsem doma vařené i skleničky Hipp bio. Nejprve jsme začínali klasikou - kombinace mrkev, brambory, brambory a špenát atd. Vařila jsem v kojenecké vodě bez soli a zakápla trochou dýňového oleje. Kolem toho půl roku myslím už běžně měla příkrmy se všemi druhy masa i rybou. K večeři jsem dávala mléko s kaší do lahve. V podstatě shodně se zeleninou jsem začala podávat i ovocné příkrmy na svačinu, oblíbená byla např. hruška williams christ.

happygiraffe
4. pro 2018

Ja zacala s mrkvi, ale mala to par dni nechtela. Dr nam radila zacit s brambory,ze detem hodne chutnaji a pak do toho pridavat jine chute.A vyslo to perfektne!