Je možné, že mu mlíčko nestačí? Co přidat na noc?

hanivasi
21. říj 2014

ahoj. Potřebovala bych poradit ohledně papání. Malému jsou 4 měsíce a pár dní. Doteď mi krásně v noci spinkal. Večeřel v 19hod a snídal nejdřív v 5h. ráno. Takže celá noc krásný spánek. Od tohoto víkendu je uplně vyměněný. Když ho dávám spát, řve jak kdyby ho na nože brali - přes hodinu. Doteď normálně usínal sám. A v noci se mi od půlnoci budí po 2 hodinách a má děsnej hlad. Normální jeho režim byl 3 hodiny, avšak až od rána, nikdy v noci. Tak mě napadlo, jestli už nemám třeba řídké mlíčko - plně kojím. Neměla bych mu dát něco navíc k večeři před spaním? není brzo na kašičky? Pokud je to normální v jeho "věku", čím mám začít? a kolik se toho dává?? nebo je to věc na probrání s doktorkou?
předem díky všem za rady.

katyxq
12. lis 2014

@tamarila a stejně tak vy svoje ... nechť si každý vybere 😉. Já mám i osobní zkušenost, vidím v rodině, že dudlík kojení narušuje a láhev taky, věřím i zkušenostem své známé laktační poradkyně. Rizika jsou všude, je na každém, která podstoupí a která ne.

katyxq
12. lis 2014

Riziko nerovná se, že se ta věc stane, ale že je vyšší pravděpodobnost, že se stane 😉. Statistika, nic víc, nic míň, taky záleží, jak se výzkum nastaví, proto se nespoléhám na jeden zdroj informací. Kdo chce, info si v dnešní době najde, ale často to (odborné články) bude spíš v angličtině než česky.

tamarila
12. lis 2014

@katyxq Já svoje názory jako fakta neprezentuji nikdy, už proto, že si naprosto nejsem jistá zda to tak stoprocentně je. A už vůbec si nemyslím, že moje zkušenosti a to, v co věřím se dají aplikovat na každého. Mě nevadí vaše názory, to je každého věc, a třeba i můžete mít pravdu. Mě vadí, že je vydáváte za fakta a v tom duchu i píšete články na koníkovskou Wiki.

katyxq
12. lis 2014

@tamarila Pod těmi články jsou uvedené zdroje informací (a obvykle většina odborných). Pokud někdo chce Wiki MK články doplnit nebo upravit na základě dostatečně důvěryhodných podkladů, ať se na to vrhne 😉.

pisisvori
13. lis 2014

@katyxq jenže mi nejsme ani přírodní národ ani lidoopi.

katyxq
13. lis 2014

@pisisvori a? a proto se musíme chovat nepřirozeně a pokládat to za normu? Jasně, pak ta debata nemá smysl, loučím se 😉.

pisisvori
13. lis 2014

@katyxq matka přírodních národů asi ráno nevodí starší do školky, takže jí nevadí, že přes rok vstává xx krát v noci...nevadí jí, že jí postel místo manžela okupujou obě děti a ona díky únavě víc jak ro nemá chuť na sex...tatínek miminka si skočí k jiné ženě z "tlupy"

některé věci prostě nezůstanou stejné miliony let přestože byly přirozené , ale přirozeně se změnou civilizace vyvíjejí...jako třeba, že už nerostou zuby moudrosti, protože se změnila skladba naší potravy...za pár desítek let už je nikdo nebude mít.....

děti kojené mezi 1-2 rokem živote v 99% vstávají minimálně 3x za noc většinou xx krát a v 99% případů po odstavení spí krásně celou noc. Není prospaná noc jak pro dítě tak pro maminku a celou rodinu mnohem víc než přínos z pár ml mléka. Vyspalá maminka 2 a více dětí si je užívá, přes den má sílu a náladu se jim věnovat a ne jen plnit krmící a obsluhovací funkci jako stroj jedoucí víc jak rok nouzový pohon

pisisvori
13. lis 2014

@katyxq a jen pro zajímavost, kdyby někdo něco namítal, že přece trocha nevyspání se musí vydržet.....tak buzení každé 2 hodiny v noci několik měsíců patřilo k mučícím technikám nacistů...takže to určitě na organismus a psychiku matky má dost velký vliv ...to znamená, že to musí působit i na dítě. Jak se všude kam se podíváte píše a říká "pro dítě je nejdůležitější spokojená matka", aby se mohlo dobře rozvíjet a vyvíjet ne udřená, vyčerpaná troska.

pisisvori
13. lis 2014

@katyxq a u lidoopů jsme neviděla, že by se starala samice někdy zároveň o 2-3 různě stará mláďata...má vždy jen to jedno, ale možná se v tomhle případě pletu.

Ale výsledek, prostě je ten, že jiná kultura = jiný systém, jiný styl, jiné potřeby, jiné nutnosti...jiná přirozenost.

Čerpáš z cizojazyčných zdrojů, ale to, že v cizině (amerika, anglie)matka je s dítětem 3-6 měsíců maximálně pak jich většina má pro dítě chůvu = ona se o něj prakticky nestará...ale hlavně, že stále kojí...opravdu nevím co je lepší

tamarila
13. lis 2014

@pisisvori Diskuse s Katyxq nemá žádný smysl. Když někdo staví logické protiargumenty, tak diskusi ukončí, a objeví se jinde s příspěvky prakticky totožného znění. 🙂

pisisvori
13. lis 2014

@tamarila 😉ja proti kojeni nic nemam naopak, starsi jsem kojila do 16m. ale hrozne mi vadi to cernobile videni, fanatismus bez zdraveho rozumu,straseni maminek (napr. jak jim dudlik pokazi kojeni a ono se pak ukaze,ze zpusobi odstaveni v 10-14m misto v 26m, coz vetsina mamin spis uvita=nemusi odstaveni resit sama,netrapi se buzenim v noci...)vadi mi hnani do extremu a nezohlednovani dalsich veci...jen tupe omylani stejneho s klapkama na ocich...bez nadhledu a pochopeni,ze zarucena doporuceni odborniku se kazdme 2-5 max 10let let o 180°meni

katyxq
13. lis 2014

@pisisvori jakýsi to kdo udělá, takový to má - výsledky si sklidí on sám 😉 plus jeho dítě (a potažmo celá společnost). Já jsem spokojená 🙂 a obklopuju se podobně naladěnými lidmi. Leccos jde zařídit i jinak, než jsou lidé zvyklí, že nepřekročí své předsudky (a že tys jich tu vypsala dost, neznáš nás, netušíš, jak to u nás doma vypadá).

katyxq
13. lis 2014

Víc nemám co dodat. Samy žádáte nadhled a pochopení pro jiný názor ... ale samy se tím neřídíte 😀.

pisisvori
14. lis 2014

@hanivasi nějak se mi z mobilu neodeslalo, že je to skvělé, že to u vás funguje (tiše"závidí") , je fajn to vědět i pro další maminky a hlavně ať to tak je "pořád"🙂

drakenn
20. lis 2014

Tvoje dite ROSTE!! Potrebuje napr. castejsi kojeni- mlicko se prizpusobi.. mohou rust zoubky atd. Ale slabe mleko urcite nemas. Udelej si test. Trochu mleka odstrikej a nechej odstat a sama uvidis, jak je tucne.. udela se smetana na povrchu..jako u kravskeho..

olusenka
1. pro 2014

https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/ zde např. "Bez ohledu na kojení nebo hlad dítěte se spánkové cykly s rostoucím věkem mění. Intervaly mezi probuzeními se s rostoucím věkem nemusí prodlužovat, často se děti po 4. až 6. měsíci začnou v noci budit častěji než během prvních několik měsíců, příčinou bývá rychlý psychomotorický vývoj dítěte (pokroky v hrubé i jemné motorice, rozvoj mozku a řeči, poznávání světa všemi smysly a zpracování těchto zážitků), růst zoubků či separační úzkost."
https://www.modrykonik.cz/kase/