Jídelníček 8měsíčního miminka. Jak to mají vaše děti?

molu18
24. únor 2024

Ahojte, prosím Vás, co mívají k jídlu v průběhu dne vaše 8 měsíční miminka? Kolik UM vypijí (pokud jsou na UM)? Jakou zeleninu, ovoce, kaše ev. něco jiného stě již vyzkoušeli? Nevím, co můžu dávat, příjde mi, že syn má stále dokola to jisté..taky se mi zdá, že vypije málo mléka - cca 500-600ml/den, většinu vypije v noci, často se budí, přes den tekutiny moc nechce, čaj vůbec, vodu trochu, bojím se aby nebyl dehydratovaný.. Budu moc vděčná za vaše rady a tipy 🙂

bbub
24. únor 2024

@molu18 Ahoj, momentálně mám holku 9 měsíců, sice kojenou, ale první dítě bylo na UM.
V tomhle věku oba už jedli skoro všechno (krom extrému jako houby, ořechy celé a takové).
Jestli má dost tekutin poznáš podle počuraných plen. Tekutiny jsou i v jídle, hlavně v ovoci. Pokud se ti zdá, že pije málo zkus dávat víc ovoce.

Dcera teď jí asi takhle... Snídaně buď bílý jogurt, vajíčka, pečivo s lučinou a k tomu zeleninu, lívance, vafle..
Oběd cokoliv.. Nějaké maso k tomu brambor, zelenina. Těstoviny s omáčkou, těstoviny s rozmačkaným avokádem a k tomu zelenina, vývar má moc ráda.

Večeře podobné co snídaně 🤷‍♀️

Sem tam nějaká přesnidávka nebo něco do ruky, pije jen vodu a to maličko. Je kojená ještě hodně