Jídelníček ročního dítěte?

smallinka
13. říj 2015

Prosím o Vaše zkušenosti, jak vypadá takový jídelníček? Nejenom co dáváte ale také konzistence, mix nebo kousky? zajímá mě i maso, jestli stále mixujete. Ovoce? Dáváte stále mixované jako přesnídávku? Děkuji

smallinka
autor
14. říj 2015

@barimar to je sice pěkné ale nemyslím si že dělají celoročně zeleninu uplně bez umělotin. něco tam určitě je, protože ta chuť není přirozená a také tam musí být konzervant, když ta sklenička vydrží pomalu rok. Ano výjimečné myslím OK, ale určitě bych to nepropagovala jako každodenní stravu miminka, což asi vy nedáváte, tak to jsem špatně pochopila 😉 Navíc ta cena je otřesná, ty ovocné příkrmy se ještě cenově dají ale ty zeleninové to je děs. Je to prostě byznys, stejně jako spoustu ostatních zbytečností propagovaných jako nutnost pro mimina.

dankakotrbova
14. říj 2015

to je dobře vědět a asi má tvoje teta pravdu. Každé ráno chodím kolem vývařovny jak normální bufet, tak dětská jídelna a kuchařky ani jedna ochrannou čepici, ani rukavice, atd.
Taky vařím svoje, ale kousky zatím moc neprochází i když má 15 měsíců, dáví se, kor ted jak mu rostou 3 zuby najednou tak fakt mixuji, protože trpí normálně natož při jídle.
Jinak maso krájím na pidikousky, brambory mačkám, ovoce strouhám bud na skleněném nebo normálním struhadle.

barimar
14. říj 2015

@smallinka já to také nepropaguji, přesnídávky i příkrmy jsem vařila domácí, protože vše máme doma, ovoce, zeleninu, králíky, jehněčí, moráky, od souseda telecí 🙂 Já kupovala Hami a Hipp a ta chuť mi přišla docela dobrá, proti třeba levnějšímu Hamánku (to je hrůza). Možná tam nějaký konzervant je, ale doma když si zavařím skleničku, taky mi vydrží rok. Souhlasím, že ta cena je nehorázná, kupovat to denně tak se nedoplatíme, ale znám takových maminek spousty, co jejich děti vyrostli na kupovaných příkrmech a jsou zdravé 🙂 takže asi tak.

barimar
14. říj 2015

@dankakotrbova můj syn má za 14 dní také 15 měsíců, má teprve 8 zubů, ale vše už jí normálně. Naučil se to na jablku, každý den jsem mu dávala do ruky ostrouhaný měsíček jablka, sledovala ho samozřejmě...když měl plnou pusu a dávil se, tak jsem mu to vytáhla a znovu jedl dál. A za chvíli na to přišel, ukousl kus, ten zpracoval a pokračoval🙂
A když mu rostou zoubky tak mu právě naopak dávám do ruky kůrku chleba, aby si to dásna prokousl a vypadá, že se mu vždycky uleví, když do něčeho kouše.

ninive211
14. říj 2015

@barimar Já kupovala Hami anebo Hamánka, jasně, konzistence hamánka je zvláštní, i v příkrmu od 10 měsíců v podstatě všechno mixované, žádné kousky,. Ale chuťově to zas až taková hrůza není (teda jak co), hlavně jsem se řídila tím, co chutnalo malé a té Hamánci jedou, hlavně když tam je jehněčí 🙂 Jinak Hami skleničky chuťově fakt, kdyby se trošku přisolily a okořenily...dám si to s chutí taky! Hipp jsme měla asi 2 skleničky, přijde mi to naprosto předražené, jen proto, že je to z BIO. Jo a od Hipp jsme měli první mrkev a nechutnalo to vůbec přirozeně, bléé... vůbec ty "první lžičky" i od Hami byly takový divný, jakmile už to byla ta vícedruhová masozeleninoá sklenička, tak dobrý, ale samotná, mrkev, samotná dýně....no fakt nic moc.

sharifah
5. zář 2022

@car_olina Myslím, že každé dítě je jiné, mojí opičce je 11 měsíců a kousky taky nedává, má jen 3 zoubky, doktor říkal, že s kousky nemám spěchat, že by se akorát dávila a mám se přizpůsobit jejímu tempu. Jídlo máme 3x denně, sní maximálně 100 gramů a 10-13x kojím, takže tak...