Jídlo - dítě 9 měsíců. Nedělám něco špatně?

Ráda bych se poradila zda nedělám něco špatně. Dcerka 9 m má 10kilo a asi 75cm.
Jídlo přes den vypadá takto snídaně kaše nebo chlebík, vajčko, palačinky
Když snídaně moc nesni dávám k svače 60ml mlika. Obed polivka, nebo maso zel příloha a nebo sklenička. Svača odpo jogurt, cottage, ovoce.
Večeře má buď kaši nominu s mlékem, skleničku, nebo placky mozzarela a zelenina. Někdy večeři nemá protože ji nechce a dostává až mliko na spaní 210ml většinou 30 ml nechá. Pak se budí okolo 22:00 na další a dá si 150ml a pak někdy nad ránem 150ml také většinou nechává. Dotaz zní jestli je to takhle v pohodě vzhledem k váze. Není tlustá ale je větší vypadá jak roční dítě. Leze už od 7 měsíce a teď začala chodit okolo nábytku. My s manželem taky žádný drobci nejsme. Děkuju

orangutan123
1. srp 2023

@anonymka123456789 Pokud ji to stačí a přibírá tak je to v pořádku. Můj je nejedlík už má 14 měsíců a teda pevně máme zavedený jedině oběd. A to měl na roční prohlídce skoro 13 kg 🤣

anonymka123456789
autor
1. srp 2023

@orangutan123 stačí spis si říkáme jestli toho nemá moc a málo mlika

cilkat
1. srp 2023

Mě to přijde hodně, ale s tím, jak se ti v noci budí, tak to asi potřebuje. Píšeš, že vy s manželem tak nejste žádní drobci, a že tlustá není. Některé děti holt rostou rychle. Mám doma skoro osmiletého a čtyřletého syna, nosí stejnou velikost a váží stejně. (mladší je viditelně nižší, ale "Godzila". Starší je prostě křehká víla.)

anonymka123456789
autor
1. srp 2023

@cilkat v těch 10 se budí spis ze zvyku ale čaj nechce takže pak skončime u mlika někdy se ale stane že se vzbudí jen jednou na mliko

mama_mila
1. srp 2023

U obou dětí jsem se řídila tím, co chtěli, každý je jiný, starší dcera měla mléko i v noci do roku a půl, syn tak dva měsíce. Dcera snědla víc jídla a min mléka a syn naopak chce hodně mléko.
Syn má teď 8 měsíců a ráno má 210ml UM, pak na svačinu půlku jogurtu/přesnídávku/kaši a cca 100ml mléka, podle toho, kolik toho sní. Na oběd sní misku jídla nebo velkou skleničku plus opět trochu mléka (60-100ml, opět podle toho kolik sní). To mléko k jídlu mu dávám naredene, protože nechce pít vodu ani čaj, na tom se pracuje 😄. Odpoledne má na svačinu opět mléko 180ml a večer mléko 210ml. Pak spí celou noc. Oproti dceři je drobnější, ale ona byla a je dost velká, v jeho věku měla o 6cm a 1,5kg víc. Každopádně prospívá, je spokojený, tak to nějak extra neřeším, jediné co tak řeším, je to pití, ale to se spraví, u dcery to šlo taky pomaleji.

lufinka90
1. srp 2023

Já bych to neřešila,můj 9mesicni nejí skoro nic,okouse okurku, rohlík,jabko nebo nějaké ovoce (většinou se mu nadavi a poblinka se).Snese kaši, chlebík s lučinou....jinak mléko.... masozeleninove příkrmy přestal jíst,sní max.tri.lzicky....presnidavku jednu týdně...rostou mu teda neustále zuby. Má 7,7kg a doktorka je pořád v klidu...je zase naopak strašné maličký,ale už stojí a plazi se ostoset.😅