Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

janula2008
9. únor 2009

Já osobně mám hroznej problém, co pořád vymýšlet na snídaně a svačiny, Simča je hrozně žravá. Takže klidně dám i sem tam toho lipánka, uvařím pudink a chleba se sýrem taky,to bych opravdu nesměla dát nic a jen zeleninu mi teda fakt chroupat nebude. 🙂 Jsem ráda, že jí chutná a krásně roste, z obezity strach nemám ani náhodou, na tom se podle mě podílí především genetické dispozice a pak pohyb atd.

beruska2x
9. únor 2009

jajul ale ona uz je velika, to je trosku neco jinyho, v tom roce to uz tak neresis ale na 5,5 mesicich...a hlavne ted mit alerg. reakci nemusi, muze se to vse projevim mnohem pozdeji...

millist
9. únor 2009

Souhlasím s Kaciskou. Kdybych já se řídila tabulkama tak by malá umřela hlady. My to dáváme opravdu všechno dřív a neříkám, že jsem neměla strach, ale nám nechce mlíko tak co jí asi tak mám dát, když ho prostě nepije a je jedno jaký. A každá doktorka říká něco jinýho. Nám nakonec i ty dřívější příkrmy schválila.
A pořád nechápu to riziko alergie. Já mám alergii taky, ale na kočku a co ta má co společnýho s jídlem? Až budu mít alergii na mlíko tak budu opatrnější i u malý.

gabuse
9. únor 2009

ahoj,já jogurty do jídelníčku zařadím od příštího týdne a nemyslím si,že je to brzo. Ať si každá matka krmí dítě dle svých představ,nikdy jsem nejela tabulkově a mám zdravé děti. Necpu dítě jogurtem od narození,ale od té doby,kdy můžu. Obézní děti teda vůbec nemám a z toho strach už vůbec nee. a plně souhlasím s kaciskou.

gabuse
9. únor 2009

beruska: může ,ale nemusí!!!!

beruska2x
9. únor 2009

jakykoliv alergen - mlecna bilkovina, med, lepek, atd atd muze vyvolat alergickou reakci nebo alergii, je jedno na co...

beruska2x
9. únor 2009

gabus no riskujes ale zdravi ditete to je v poradku????

junovka
9. únor 2009

...zvlastne, ze nase deticky este hladom nepomreli 😎 😎 😀 😀 ....a zeby vyzerali nejako podvyzivene????...zeby som si to nebola vsimla 😒 😕 😀 😀 😀

gabuse
9. únor 2009

neriskuji...jak říkám,každé dítě jsem tak krmila a mám 3 zdravé děti,u nás není žádná alergie. nemám ráda matky ,co se řídí podle tabulek. tím můj názor v této diskuzi končí.

janula2008
9. únor 2009

Jun a můžu poprosit o radu, co tak na ty sváče dáváš dětem? A jak dlouho jsi kojila? Díky.Myslím konkrétně Nely.

junovka
9. únor 2009

berus, neni co tu riesit 😎 😎 😎 najlepsi ucitel je zivot sam 😎

martimarti
9. únor 2009

Berusko, kašli na to, to je jako házet perly sviním 😀 😀 😀 Myslíš to dobře, souhlasím s tebou ve všem, ale tady je fakt nepřesvědčíš. Mně je těch dětí taky líto, ale oni mají své matky a jak jsi četla, nemají čas "řešit žrádlo" /to je teda síla/ a jsou na stravovací způsoby "hrdé" 😕 😕 Tak co naděláš??? 😉 😉

beruska2x
9. únor 2009

😉 preji vsem detem aby peci matek ve zdravi prezilo 😵

jen kacis se odmlcela asi o materske nema cas 😀 😝

junovka
9. únor 2009

Janula, ja som bohuzial kojiůla len 3 tyzdne ☹ A co sa tyka svaciny, tak pozeram, ze vy mate skoro rok, tak my sme uz na skoro rok papali na desiatu ovocie, jogurty, piskoty, natierky, pecivo, kase................. 😉

martimarti
9. únor 2009

Tak žrádlo už pořešila 😉 😉 , ne?

junovka
9. únor 2009

kacis, este asi spi v tej dobe, kedy sa ona narodila 🙂 😉

bibianka
9. únor 2009

Myslím, že generácia alergikov pochádza z obdobia, keď sa odprúčalo dávať príkrmy čo najskôr. Vyvíjajúci sa imunitný systém taký nápor nezvládol a nastali chyby "v systéme". Samozrejme, nikto nemôže matkám prikazovať, čo a kedy majú svojim deťom dávať jesť a pravidlá sa už toľko krát menili. Boli doby, keď sa miesto materského mlieka odporúčalo umelé. Veď tie detičky z neho boli také guľatučké (dnes mnohé trpia srdcovo-cievnymi ochoreniami). No počkať s niečím, čo je potenciálnym zdrojom problémov, je podľa môjho názoru minimálne rozumné. Je to však na svedomí a zodpovednosti každej matky voči svojmu dieťaťu...
(mimochodom, alergia na KV nie je nejaká virtuálna realita, ale fakt)

gabuse
9. únor 2009

beruska: nápodobně 🙂
marti: používáš nevhodné výrazy..jako dospělá se teda nevyjadřuješ. mně je taky tvého dítěte líto....jak ti to přijde????

kaciska
9. únor 2009

😀 😀 ste vtipné,bežte štrikovat a neblbněte hlavu normálním ženským...nemám čas řešit takovýdle krávoviny,,,dělám vše nejlépe a jak uznám za vhodné dcerka mě prospívá a je spokojená co víc si přát....??!!! 😀

kaciska
9. únor 2009

a díky těm holkám co mají stejný názor...aspon někdo normálně uvažující... 😀

andyalukasek2008
9. únor 2009

Souhlasim s Bibi s generaci alergiku, neco na tom bude... Je to na kazde mamce... My mame v rodine zdarne priklady toho, jak bzke zavadeni alergenu vede k potizim - astma apod. Tim nerikam, ze jogurt je alergen, ale tak obecne o strave... Je to na kazde mamce... Ona je zodpovedna za sve mimi a za to, ze pro nej dela vedome to nejlepsi dle sveho vedomi a svedomi... Ja zavadeni vseho konzultuju s doktorem a ridim se hlavne mym citem...

junovka
9. únor 2009

kiez by sme sa stretli o 2-3 roky, tak potom by sme si mali asi co povedat, ze? 🙂 😉

junovka
9. únor 2009

kacis, ze by nieco uniklo??? 😕 Citam v predoslej teme, ze ti male babo ma nabeh na atopak, to len tak na margo.A nezamyslela si sa nad tym , ze asi preco???? 🙂 😉

janula2008
9. únor 2009

Jun: treba ne, treba zrovna kaciska bude mit holcicku bez jedine alergie a my alergicky, podle me tohle ovlivnuje nejen strava. Nebo teda zas kdyz kouknu do rodiny a vezmu zpetne ty nazory tchyne, ktera nekdy radsi dala pritelovi ,,kravsky", protoze prece podle ni byl sunar konzerva (Luky mel cca 1-2mes.) a to mi fakt vstavaji vlasy hruzou na hlave, pritom nemaji on ani jeho segra jedine potize. Ja jsem zavadeni prikrmu taky konzultovala se svou Dr. a tam se prave ty nazory taky lisi, treba ta ryba od 8mes. 😕

janula2008
9. únor 2009

Ale samozrejme pokud bych ja nebo nekdo z rodiny byl alergik, tak se zamyslim nad Simoncinou stravou jeste 3x tolik 😕

gabuse
9. únor 2009

jééžiši,proč to tak řešíte?? jako já mám zdravé děti,všichni kolem mne jsou zdraví a mají zdravé děti,mně to přijde jako kdyby každé dítě muselo mít alergii!!!

beruska2x
9. únor 2009

nemusi ale zeptej se sve Dr kolik deti alergii ma z toho mnozstvi co ma v osetrovani a budes koukat... a co rodicu dostalo alergie ve 30-ti letech a vyse... samo ze nikdo netusi proc 😖 😲 nahoda ze..

beruska2x
9. únor 2009

kacis... ja te teda nepovazuju za normalni ani nahodou a tvoje jistota ze "delam vse nejlepe" tu nelze nez zavidet... co by za ni docenti mediciny dali 😎

gabuse
9. únor 2009

co bude za 30 let neřeším..teď jsme všichni zdraví a to je dobře.
mějte se tu hezky. 🙂

beruska2x
9. únor 2009

me teda zajima jestli moje dite bude zdrave i za 30let a pokud proto muzu neco udelat tak je to asi od mamy to nejmensi co muze ditku do vinku dat....