Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

lusil2005
21. bře 2008

hmmm ok. tak budeme bastit zdravo cela rodina 😀

certica
21. bře 2008

lusil, ja som dnes kupila normalka 200g hollandie v hypernove. no a v chladnicke ti podla mna otvoreny do tych 24hod. vydrzi

jabber
21. bře 2008

lusil - to budete tak zdraví, až vám z toho bude špatně 😀 😀

ingrid78
21. bře 2008

Momentalne Hollandiu vidim skoro vsade. V hypernove Carrfoure v Balle. Inak aj mne osobne velmi chuti BIO Olma biely, je velmi dobry

certica
21. bře 2008

tie bio jogurty OLMA sme aj my jeden cas kupovali (teda krpcovi), ked sa to prvy krat objavilo v sieti bila. boli cenovo velmi pristupne vzhladom k tomu, ze ide o bio produkty, ale chutovo mna osobne az tak neoslovili. mam na mysli aj tie s ovocnymi prichutami

dobromila
21. bře 2008

a co tak vyskusat chutovo vynikajuce a cenovo velmi vyhodne biele jogurty z Nitrianskej mliekarne, teraz uz pod znackou Agro Tami? Stoja okolo 10 Sk a od toho isteho vyrobcu, len pod znackou Coop Jednota stoja este menej. Zlozenie: smotana, ziva jogurtova kultura. Mojmu syncekovi som ich zacala davat po 8. mesiaci a ide sa za tym zadrhnut. Pritom ma dost velke problemy s konzumaciou ovocia a zvlast zeleniny, ale ked mu do nich primiesam trochu jogurtu, tak aspon trochu spapa. Je dojceny, do 7. mesiaca plne.

certica
21. bře 2008

dobromila, aj tie su fajn. podla mna nieco medzi zvolenskym a sabi jogurtom

lusil2005
21. bře 2008

tak teda ktore su najlepsie? sabi, zvolenske alebo hollandia?

certica hmmm tak zavitam do hypaca hned jak dojeme tie dve kila co som kupila v kauflande 😀

certica
21. bře 2008

myslis zlozenie alebo chut? 😀 zvolenske su take najjemnejsie by som povedala a osobne ja rada striedam, takze tak

lusil2005
21. bře 2008

no, neviem ci vobec tie dve kila dojeme... mala sa mi vysypala na brusku 😒 uvidime. pockam kym jej to prejde a skusim znovu. mozno si len musi zvyknut na novu vec...

dominica
21. bře 2008

Ahojte, tak dva dni som tu sondovala až som sa rozhodla ísť niečo kúpiť. Zohnala som Zvolenský, ale ešte neviem ako chutí, kúpila som ešte od Olmy bio jogurt biely, ale mne sa zdal kyselý, tak neviem, či bude malému vôbec chutiť, možno s ovocím. A Hollandia ma sklamal, že mali len veľké balenie a neviem, čo by som s ním robila ☹ , ale možno ho ešte kúpim a ochutnám.

sylvar
21. bře 2008

já dávám activii bílou a malé chutná, je fakt, že jiný jsem nezkoušela, jen nějaký dětský tvaroh z lidlu, balení po 6 malých různě ovocných tvarohových dezertech,ale je přislazovaný, což se mi nelíbí,tak to byla vyjímka, už se mnou chutnala jogobelu,ale activie bílá je hlavní složka jídelníčku, nic nám nechce jíst, ten sní s chutí 😎

certica
22. bře 2008

activia biela ok, ale tie ochutene dost presladzuju cukrom, rovnako trebars danone alebo rajo, tiez jogobella - aspon teda podla mna.
prakticky vsetky jogurty, ktore su odtucnene (okrem kyslomliecnych vyrobkov - kefir, acidko, bifidko atd., to je uplne ina kategoria) su naopak prillis obohatene cukrom, nakolko tuk je nosic chuti a ked tam chyba, treba ten jogurt niecim dochutit, zvyraznit a spravit "jedlym". zas nizkotucne jogurty aj tak nie su vhodne pre male deti, takze nie je o com.
no a ako tak citam, vacsinou sa bavime o bielych jogurtoch a tam az take vyrazne rozdiely v kvalite nie su. my sme davali aj rozne probio biele, v podstate sme striedali viacere druhy

certica
22. bře 2008

lusil, tak skus len nejake tie kyslomliecaky jest, teda v pripade, ze ti to chuti

lusil2005
22. bře 2008

certi v pohode. do rana jej to zmizlo, tak som jej zas na ranajky dala ale tu hollandiu. uvidime.

katia7
26. bře 2008

ahojte som to tu presla a ja osobne si myslim ze najlepsi je ten tradicni jihocesky v sklenenom pohariku co tu niekto spominal, neobsahuje ziadne konzervanty a je krasny husty a chuti super ako tie co sa robili pred 20 rokmi a malemu chutil tiez. akurat cena je drsna ale zas poharik sa mi zide 😀

susik77
26. bře 2008

ahojte, odkedy sa davaju jogurty kojenym detom?

dominica
26. bře 2008

mne povedala primárka novorodeneckého oddelenia, že až po roku, pokiaľ kojím, ale ja už nekojím a dala som prvýkrát až túto nedeľu. A potom, čo som sa tu dočítala a zistila, že niektoré jogurty sú bez konzervantov, tak by som dala možno aj skôr, ale určite nie pred 9tym mesiacom/ale to je len môj názor/. Kopa mamičiek dáva aj skôr...

dominica
27. bře 2008

Ahojte baby,neviem, či to tu niekto spomenul, ale objavila som ešte biely jogurt od Milsy a zloženie vyzerá dobre, žiadne éčka a pod. a ešte smotanový jogurt biely od Tami a aj ten je super, síce ešte neviem ako chutia, ale Zvolenský chutí malému moc, tak sa zalizuje.
A Olma má dva biele jofurty, jeden bio via natur/zelený obal/, ten mi nechutí a potom taký modrý obal/zo zníženým obsahom tuku!/, ale tuku je tam 3%, čo je aj v niektorých iných bielych jogurtoch bez zníženého obsahu tuku, tak nechápem, veď 3% je dosť, nie? Veď Hollandia má 3,5%.
Aký jogurt je vlastne naj? Vychvaľujete tu Hollandiu, ale tá nemá toľko tuku, čo niektoré iné, čo je teda lepšie, ak má jogurt viac tuku? Alebo ako? Teraz sa neviem zorientovať, či kupovať s vyšším obsahom tuku, alebo stačí okolo 3,5%.

martinaema
27. bře 2008

ja myslím, že tie okolo 3,5% by mali stačiť. Niekde som čítala, že smotanové nie sú veľmi vhopdné, tie majú toho tuku až priveľa

dominica
2. dub 2008

čaute baby, ja sa chcem opýtať, či súvisí jedenie jogurtov so stolicou, lebo mám pocit, že odkedy som začala malému dávať jogurty, tak stále kaká. Viackrát za deň, dovtedy to tak nebolo a hróóźne to smrdí. A nikdy neviem, kedy sa pokakal, tak mu to ľahko ide.

martinaema
2. dub 2008

dominica u nás je to presne naopak 😀 Odkedy papá každé ráno jogurtík (Activia) tak mi kaká max. 2xdenne, predtým aj 3-4x a konečne má poriadne "hovienko" 😅 nie takú mazanicu ako predtým. A smrdí to tiež fakt hrozne. A ešte je strašne zlatá, ked ráno vyskočí z postala, uteká k chladničke a kričí dá-dá-dá. To je náš ranný rituál 😉

syrael
2. dub 2008

My jsme zacali dneska s Holandii a mladik bastil jak zjednanej. Jinak nam doktorka doporucila taky Dobrou mamu, ma pry atest lekarske komory, ci co...Jinac moc velkyho bacha davejte na Pribinaky, Bobiky a jiny kelimky. Za prve nepremenena - nezkysana mlecna bilkovina je zatez na ledviny - az tak po roce. No a hlavne je to nadupane eckama! Nas Kubik ma dopotravinovou alergii na ruzny ecka, takze jsem musela vsechno radne nastudovat, nez jsem to snedla. Pres mat. můicko mu to jde taky. No a ze vsech tehle takzvane detskejch dezertu byl jediny bez ecek a to Lipanek. Jinak je to opravdu tragedie, co do toho vsechno perozu...

smisela
3. dub 2008

Ahojte,ja dávam malej bielu actíviu,ale pridávam jej tam ovocie,ináč ho nezje,a mám problém zohnať jogurty značky Hollandia,našla som jedine s čučoriedkami a to radšej ešte nechcem 😒
Keď som sa pýtala mojej pediatričky,akými jogurtmi začať,doporučila Danette,no uznajte,veď to sú pudingy,s éčkami,tak som začala aktíviou a potom,že sa máme riadiť odporúčaniami pediatra 😠

jabber
3. dub 2008

No je to fakt těžký - každý pediatr doporučí něco jiného. Nám řekla, že nejkvalitnější na trhu je Hollandia, případně že Activia se dá, jinak o ničem dalším nebyla řeč, před Dobrou mámou mě vyloženě varovala, že to má takový obchodní název, ale nic dobrého v tom není 😖 . A pak se v tom vyznejte 😅

julca80
3. dub 2008

ahojte maminky, no my papame kazde rano(skoro kazde) Zvolensky smotanovy. Ten na odporucila p. doktorka hned z fleku, a samozrejme to malej celkom ide. Najviac jej smakuje vanilkovy, na druhom mieste je jahodovy a potom az marhulovy. Aj malinovy jej skusam davat, ale zda sa mi , ze za tym sa moc netrha. 😒 Dokonca som skusala aj aktiviu, ale dako mi ho opraskala, tak jej zatial budem davat tieto. My papame jogurtiky uz od polovice 7meho mesiaca. Kedze my sme trosku komplikovanejsi papaci, tak aspon s nimi to nemame take tazke. 😉 😀

dominica
3. dub 2008

My papáme Aktiviu bielu, aj Hollandiu zjedol, ale tá mi nevyhovuje, je to veľká dávka a nemá to kto dojesť, Zvolenský mu chutí asi najviac a ešte nejaké iné biele bez Ečok a pod. prídavkov. S ovocím mi to nezje, iba samotný a odkedy sme zaradili jogurty, prestal ovocie. On toho ovcia ani moc nezjedol, lúbil iba banán, jablko jedine do ňho troška na ošálenie, alebo hrušky, ale teraz odmieta akékoľvek ovocie, aj banán. Asi nie je na sladké. Aj kašu má len mliečnu ryžovú s obilninami a ak pridám ovocie, vymrdzí sa. Musá mať včetko buď bez chuti, alebo kyselkavé, ako tie biele jogurty...Ale aspoň nebude závislák na cukroch 😀 , aj keď neviem, ako mu doplniť vitamíny čo sú v ovocí...

zuzula28
3. dub 2008

podla mna staci chytit kelimok a precitat, co tam je... 😕

dominica
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciia
3. dub 2008

syrael, aké ečka sú v pribináčikovi, ako čítam tak čítam je tam xaranová guma a tá by nemala byť škodná? inak v zložení vanilkového nič nevidím,napíš prosím niečo viac čo máš zistené. viac ma znervózňujú aktivie pretože tam zloženie nie je uvedené.