Kdy jste začali zavádět příkrmy po doporučení pediatra?

madre1
23. led 2016

Před 5.roky mi to u plně kojeného dítěte bylo doporučeno až v půlroce a nyní(také u plně kojeného)už od ukončeného 4.měsíce.Před 3.roky se nám změnila pediatrička,takže nevím,jestli je to tím nebo je to v dnešní době normální postup?
Jak to máte Vy?
Zajímá mě věk dítěte,pediatra,místo Vašeho bydliště(stačí okres)a to,jak to Vaše dítě zvládalo?
Děkuji za odpovědi 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
siiia
23. led 2016

nám také říkala nekojení od 4.m, kojení od půl roku... dcera nebyla kojená, ale příkrmy nechtěla, přijala je až v 7.měsících a nemyslím si, že by ji to v něčem ublížilo

schwarzova4
23. led 2016

Nám říkal pan doktor, když je malý plně kojený a krásně přibírá, máme začít s příkrmy na 8.měsíci... Děti na UM prý začínají okolo toho 4.měsíce... Mě to přišlo brzy na tom půl roce..Sem tam dostal něco ´ochutnat´ nebo tak, ale ne formou - zavádíme příkrmy.. 🙂 Máme pana doktora Coufala, Česká lípa (liberecký kraj). On je opravdu dobrý... Malému bude příští týden 8.měsíců, a začli jsme pomalu už teď a myslím, že nám vůbec nic neuteklo 🙂 navíc kojení je pohodlné 😉 nestresovala bych se s tím a začla pomalu, pokud dítě chce.. necpat to do něj, jen protože to řekl pediatr 🙂 -to určitě není Váš případ, ale znám takové maminky.. i když dáváme příkrm, hlavní je pořád kojení, proto se tomu říká příkrm 🙂

elu
23. led 2016

už před těmi pěti lety, kdy jsem také měla první dceru, jsem otom četla...to bylo ještě alternativní 🙂, dnes už je to brané jako normální, že i kojených se má začít ve čtyřech měsích, ted mam druhé a určitě budu za měsíc Ve 4m začínat a dělala bych to i kdyby to lékařská společnost neposunula, tak nějak mě to opravdu příjde logičtější, aby se dítě co nejdřívě seznamovalo s alergeny...a také i to, že už bude jíst z misky a lžičky...není to sterilní jako láhev a jedině pro mimi dobře, pro jeho imunitu...já s tím souhlasím 🙂

jaja01k
23. led 2016

Mně u obou dětí (nar. 2014 a 2015) řekla doktorka (MUDr. Lišková Praha 5) začít v 4,5 měsících, oba v té době už byli na UM. U obou mi to vycházelo zrovna na dovolenou, takž jsem to odložila a začali jsme asi v 5,5 měsících. U prvního to šlo rychle, po pár dnech zbaštil celý oběd. Druhému trvalo měsíc, než snědl aspoň jednu lžičku. Zkoušela jsem to, ale nijak ho nenutila, nakonec na to přišel a teď (10 měsíců) už jí pěkně 🙂

sara84
23. led 2016

Vzhledem k tomu,ze oba kojeni a prvni mel atopiku, zacala jsem u druheho podle novych doporuceni od uk.4m s ochutnavanim-seznamovanim s alergeny. Tj v 5.m jen zkousel, od 2-10lzicek. Ale zkusil asi 10 dtuhu zeleniny, zloutek, lepek.Sam vice nechtel, od 6m se sam rozjedl a dal obedovou davku a po pul roce maso a kasi, od 7.m ovoce. . Prospeko mu to 🙂

brunhylda
23. led 2016

Mně doporučila doktorka (Praha 4) od 5.měsíce (doporučuje to tak kojeným i nekojeným). My pomaličku začali už od 4. měsíce (dcera byla na UM) Začala bych až uvidíš že má mimčo na to jídlo chuť.

izz76
23. led 2016

Měla jsem plně kojené děti,zavést příkrm mi bylo doporučeno v 6měsících a to v roce 1998 a stejně i v roce 2015 🙂 Někteří doktoři doporučují prikrmovat dříve kvůli nějakému imunologickému okénku,ale naše doktorka řekla,že stačí dítě seznámit s jídlem do 7.měsíců. Obě holky se mi rozjedly až kolem 9-10měsíce a nic jim nechybělo 😉

verka4d
23. led 2016

Máme čtyři děti,u všech jsme začali přikrmovat ve čtyřech měsících,čaj dostávali od 14.dnů. Naučili se krásně pít a hodně pijí dodnes. V jídle jsme začali s kašičkami a hlavně zeleninou-mrkev,brambor,pak jsme vždycky po několika dnech přidali další zeleninu-brokolice,květák,špenát,dýně... i ovoce-banán,jablko... děti v pohodě,spokojené,pěkné přírůstky,neměli jsme s tím nejmenší problém. V půl roce jsme přidali veškeré druhy masa,žloutek,těstoviny... v osmi měsících jogurty. V 10. měsících děti jedly prakticky všechno,co my,jen bez soli a samozřejmě rozmačkané,nakrájené. Teď má naše nejmladší rok a sama s malou pomocí sní z talířku nakrájený chleba s máslem,mléčný řez... není v jídle vybíravá a sní opravdu všechno. Máme pediatričku věkem něco přes 40,sama má dvě děti,naše se narodily v letech 2002,2006,2011 a 2015 a paní dr. s našimi příkrmy neměla problém nikdy. Já v tom taky problém nevidím...

mrskato
23. led 2016

Ahoj, já to měla stejné jako ty před 4 rokama, kojit do pul roka a pak začít s příkrmem. Občas jsem dceři dávala vodu (kolem 4.-5.měsíce). Doktorce bylo kolem 50. let a jsme z Prahy. Dcera to zvládla bez problému, akorát když se blížil ten její půlrok, začala po nás koukat a mlaskat, když jsme jedli, takže jsem s příkrmem začala o 14 dní dříve 😀

drakenn
23. led 2016

Mě řekla drsně má dr k příkrmům, že čím později, tím lépe... a já jsem jako dala k lepšímu, že mě v mých 3 měsících babička nakrmila segedýnem a žiju. Na to mi řekla, že teď to možná nepoznám, ale že později mohu mít problémy.. jako přímo rakovina tlustého střeva, polypy, Kronova choroba atd. že to jsou následky brzkého krmení...