Mrazíte dětem jídlo?

sey4
30. srp 2014

Holky,teď sem na jiném blogu pro maminky četla,(nějaká paní rozhořčeně psala),že se nemá zamražovat jídlo pro děti.Takže když ja teď uvařim masozeleninový příkrm a budu toho mít víc a dám to zamrazit sem špatná matka?Vy mrazíte nebo né,teď fakt nevím co si o tom mám myslet 😒 😖

tarra27
30. srp 2014

@sey4 klidně zamražuj 🙂

sey4
autor
30. srp 2014

Já osobně na tom nic špatného nevidím,ale tak radši se záptam no 🙂

xmarg04
30. srp 2014

@sey4 Pani asi zas nejaka hysterka, bud v klidu, mrazenim se s tim nic nestane...😉 Nebo mozna myslela, ze by se to nemelo rozmrazovat v mikrovlnce, na cemz by asi trochu neco byt mohlo...

katyxq
30. srp 2014

Mrazila jsem 😉

somalicats
30. srp 2014

Mrazila jsem a mrazím.

berenika39
30. srp 2014

napsala proč?

lizeth
30. srp 2014

Taky mrazím a nevidím na tom nic špatnýho. Já jsem zas na nějakým blogu četla, že matky, který navaří víc a dají to zmrazit, jsou líný matky, co nechtějí děcku vařit každej den 😀 . To mě pobavilo 😀 ...

sey4
autor
30. srp 2014

@lizeth Přesně něco takového tam bylo.Prej:sme snad s těma dětma doma né,tak nevidím důvod uvařit každý den čerstvé jídlo.

sey4
autor
30. srp 2014

@berenika39 Že když sme doma tak můžem vařit denně.Jiny důvod tam nebyl.Tak sem pravě nevěděla..

berenika39
30. srp 2014

Aha. V tom případě, proč to řešíš🙂). Přeci lepší strávit čas s prckem na výletě, než u plotny s visícím batoletem na nohavici. Vařit denně může klidně ta paní, do ostatních je jí úplné nic🙂. Klid, neber si všechno, co se píše... 😵 😵

kacculle
30. srp 2014

Taky mrazim porad. S dvojcatky si to ani neumim jinak predstavit. Vzdycky navarim kastrol mixu zeleniny a pak vytahuju z mrazakunjen kelimky. Denne tedy dovaruju prilohu a masicko.

lenicka07
30. srp 2014

@sey4 Buď v klidu, ať si paní vaří každý den, když má na to čas. Já ho tedy nemám, tak mrazím a to vlastně od prvních masozeleninových příkrmů. Vždyť kdo by se každý den patlal s takovou troškou 🙂 Pokud to zamrazíš čerstvé, tak si myslím že je to hodnotné stejně jako právě uvařené jídlo. Myslím že dítěti prospěješ víc, když se mu budeš věnovat, než denně stát u sporáku. A jinak, existují ještě "línější" matky: ty co dávají jídlo ze skleniček 😀 (nic proti nim, spíš to myslím jako argument pro tebe, aby sis nevyčítala, že jsi "líná" - určitě nejsi, protože alespoň připravuješ vlastní jídlo). Takže mražení zdar 😀

somalicats
30. srp 2014

@sey4 No, jestli je důvod ten, že jsme doma a máme vařit každý den čerstvé... Já teda nikdy neuvařím jen tu jednu pidiporci, a vyhazovat zbytek fakt nebudu. Proto mrazím. A jak se to hodí ve chvíli, kdy potřebuju stihnout něco jiného, nebo když chceme někam jet... Navíc když to uvařené vydá na cca 2-3 porce (momentálně - malá je fakt kvalitní jedlík), tak to nebudu cpát do lednice, aby jedla 2-3 dny furt totéž...

sey4
autor
31. srp 2014

No právě,radši si budu celé dopoledne s malou hrát,než ji odstrkovat a vařit.Navíc malá je trošičku maminčin mazánek a moc dlouho bezemě nevydrži.Tak aspoň v tom nejsem sama 🙂

lenicka07
31. srp 2014

@sey4 No a právě matky které se snaží denně vařit pidiporce a navaří toho víc a dítě to nesní a ony to nezamrazí a je jim líto to vyhodit, tak to dojí a pak se diví že přibírají na váze. Takže další výhodu jsem objevila 🙂

sey4
autor
31. srp 2014

@lenicka07 Dobře ty 😀 😀

lenicka07
31. srp 2014

@sey4 hele já mrazím jak jsem psala a mám 58 kg a 178 cm 😀 Takže jsem živoucím příkladem že to funguje 😀

hanyzka11
31. srp 2014

@lenicka07 tak já taky mrazím, ale že by to mělo blahodárný vliv na moji postavu, to se teda říct nedá :D :D

lenicka07
31. srp 2014

@hanyzka11 tak v tom případě je moje teorie v háji 😀

pavlusa01
31. srp 2014

Já zamrazuji malé jídlo co jsem začala dávat příkrmy.... 🙂
Vařila jsem si toho více,abych to měla i do mrazáku a dělám to i ted 🙂
Ale,než to jídlo podávám,tak ho ohřeji naplno,aby bublalo... 🙂
Jo a to zamrazování,také na mě nemá vliv....🙂 tak si vemu něco jiného... 😉

werjja
1. zář 2014

Ahoj maminky, mohli by jste mi taky poradit? Nemůžu se nikde dočíst jak dlouho ten příkrm v mrazáku vydrží. Četla jsem jen u meruňky max.měsíc a že příkrmy s bramborou/batátou by se zamražovat neměli vůbec... dělám ovocný, zeleninový i zeleninovomasový... Děkuju 🙂

alisek
1. zář 2014

@werjja doporučuji spíše "zavařit" příkrmy, mrazila jsem jen polévky

killi
1. zář 2014

@sey4 já jsem tady asi jediná, ale já nezamražuju. Vařím čerstvé z toho důvodu, že já sama bych rozmražené jídlo nejedla, tak ho nedávám ani malé. 😉

kajalka
1. zář 2014

Já teda taky nemrazím už hotová jídla. Dělala jsem pidi porcičky v plecháčku, měla jsem zmrazený kousky masa, každý zvlášť, abych mohla odebírat. Zeleninu jsem dávala buď mraženou nebo čerstvou, co bylo. Nebo jsem vařila pro nás a včas to dítěti odebrala, aby to neměl kořeněný a solený.

werjja
1. zář 2014

To s těmi kouskami zamraženýho masa je dobrej nápad 🙂 Je mi jasné, že čerstvé jídlo chutná daleko lépe, ale je mi líto vyhazovat co zbyde a občas se to určitě bude hodit když není čas.... A mám z farmářských trhů koupenou dýni... tak tu bych si nejradši zamrazila i na zimu... je teda lepší zavařit? Máte někdo dobrej tip na odkaz jak na to?

sabor
15. říj 2014

ahoj jak pak rozmrazujete?

blahova_andrea
15. říj 2014

tak já teda mrazila a nic špatného na tom nevidím. nejde o lenost, ale i o ekonomickou stránku věci. ono uvařit každý den trošičku bere nejen čas, který chceme s dítětem trávit jinak, ale i peníze, protože máme mnohem vyšší spotřebu energií. udělat místo jedné porce třeba pět mi přijde úplně v pohodě. když pak dítko není dobře naladěné a není klid na vaření nebo se musí k lékaři atd...jako když to člověk v mrazáku najde 🙂 já si zavařovala maso na kostičky a zeleninová pyré na kostky. pak jsem kombinovala různé chutě a dělala k tomu jen čerstvou přílohu

marcinek
15. říj 2014

taky mrazim. Varit se mi totiz kazdy den nechce, klidne to tu priznam. Vareni beru spis jako nutnost, soucast materske role, ne ze bych se v tom vyzivala. Navic se mi nechce vyhazovat, co zbyde. A pak se to hodi, kdyz neni cas nebo prijdem ze stavby, tak si to jen zavcas vyndam 🙂

molea
18. říj 2014

taky mrazím.navařím malej na 3-4 dny a jen vytahuju.Az dojde zase uvarim a zamrazím..Malej to chutná tak co..nevidím na tom nic špatného.Dojdeme s venku ohřeju mala pojí a jde spinkat..Nemusím se každý den stím piplat 🙂