Maso v příkrmech. Může se takto dvakrát mrazit?

kucrad
2. črc 2020

Ahoj, moc prosím o radu. Můžu nejprve zmrazit malé porce syrového masa, následně ho povařit se zeleninou, rozmixovat a pak do zásoby zase zamrazit. Může se maso takto dvakrát mrazit - jednou syrové a pak uvařené? Předem děkuji

andrea93133
2. črc 2020

@kucrad ahoj, já bych dvakrát nezamrazovala 🤔 jednou povařit, dát do tvořítek, nechat vychladnout a zamrazit - alespoň takhle to dělám já 😉

zuzita15
2. črc 2020

@kucrad ja v tom nevidim problem, po tepelne uprave jsem normalne znovu mrazila. Problem by byl znovu mrazit syrove

amazonkajanik
2. črc 2020

Normálně jsem zamrazila malé kousky syrového,postupně vyndala,uvařila a hotové jídlo znovu zamrazila,aby bylo do foroty ...

lv
2. črc 2020

Rozmrazene maso se po tepelné úpravě už nemrazi, ani dospělým

muhehehe
2. črc 2020

Nějaké vědecké oduvodneni neposkytnu, ale přijde mi to trochu hnusny... tolik úprav, ještě to pak zas znova ohřívat.. vzdyt se v tom i všechno zničí, bude to jen takova hmota do žaludku. Nerozumím, jakou by to mělo mít přidanou hodnotu, koupila bych do zásoby raději pár skleniček... ;)

zuzita15
3. črc 2020

@muhehehe bilkoviny se tepelnou upravou ani mrazenim fakt neznici. Naopak, tepelnou upravou se znici bakterie, ktere by tam po rozmrazeni eventualne vznikly.

meesha
3. črc 2020

@lv japato? To nema zadny duvod. Nebo mi neco uniklo? 😉

konidana
3. črc 2020

@lv tak my to doma děláme běžně. mrazime naporcovana hotova uvarena jídla , ktera jsou casto z mrazeneho masa.

lv
3. črc 2020

@meesha
@konidana žádný vědecký názor nemám (beztak by byl jeden pro a druhy proti)

rebe
3. črc 2020

Záleží, jak se k jídlu budeš chovat, jak ho budeš rozmražovat a jak stydnou před zmražením. Jde o to, že mražení ti nezničí bakterie, které v jídle mohou vznikat. Pokud necháš rozmrazovat a stydnout v teple, bude v tom spousta bakterií, při dvojnásobném rozmražování dvojnásobek. Pokud budeš rozmražovat v lednici i po přípravě příkrm šokově zchladíš, tak asi není problém.

meesha
3. črc 2020

@lv no tak to jo, no 🤣 je jedno, jestli je zeme kulata nebo placata, beztak tu vzdycky budou dve skupiny....

Ne, vazne, setrne rozmrazis a k vytvorenemu hotovemu jidlu se muzes chovat jako k jakemukoliv jinemu. Tam neni zadny rozdil. Nejlepe co nejdriv zamrazit. Hotovka.