Může půlroční miminko krupicovou kaši?

kostimilek
2. bře 2015

Ahoj maminky,
může půlroční miminko krupicovou kaši? Vařím mu ji řidší z UM navečer a krásně ji zbaští z lahvičky, spinka a i se krásně vykaká, ale všude jsem četla, že nejdříve maminky dávaly od 8.měsíce.

Díky za rady a názory.

Lenka

andrrriiik
3. bře 2015

@lenkavd Presne tak.Maly to bude mit jen v brkasi,krupicce a do omacek mliko nedavam,do koprovky zakys.sm.a to je jak bily jogurt.
@jolima Co se tyce srovnavani,je pravda,ze to neni uplne totez,ale je to velmi podobne.V UM je kravska bilkovina,a kdyz to dobre mimco snasi,snese i KM,samozrejme redene vodou.

lenkavd
3. bře 2015

@jolima to by mne fakt zajímalo v čem, když ta podstata je stejná 😀 Ani jedno není přirozená strava pro mladšího kojence, navíc je to na stejném základu 😝
Navíc zakladatelka neřeší podávání "hlavního" mléka, ale pouze vedlejší součást jídelníčku.
@andrrriiik v těhle množstvích podle mne nevadí vůbec nic. Když tak na koníkovi občas čtu názory nětkerých maminek, ani se nedivím, že jsou některé děti tak "zchoulostivělé" 😝

andrrriiik
3. bře 2015

@lenkavd Abych pravdu rekla,u dcery jsem byla taky takova,do roka skoro nic,a pak vse.No ted ma 5let,a je vecne nemocna,dokonce je alergicka.Ale ted uz se musim smat nad temi nazory 😀 a nejen na konikovi.Na jine diskuzi me doslova kamenovaly jen za to,ze prikrmuju kojene dite od 4m,a ze mel zeleninu a ovoce.

lenkavd
3. bře 2015

@andrrriiik mně se nejvíc líbí hranice rok a pak 3 roky. Jako kdyby se mávnutím proutku něco změnilo a dítě najednou mohlo vše a co před tím pro něj bylo "jed" už je najednou dobré....
Ale je fakt, že občas na mne některé ženské koukají hodně zvláště, protože jsem doktorka a čekají jaksi něco jiného 😝 😀

andrrriiik
3. bře 2015

@lenkavd Asi tak nejak.Ted chapu ty,kteri mi u dcery rikali,ze prehanim,a jak se asi citili,kdyz jsem je poucovala 😀 Jee,ty jsi doktorka?Tak to bys mi mohla poradi,kdy muzu dat malemu veprove maso?Uz jsem mu dala kureci 🙂

sedmiteckas
3. bře 2015

@kostimilek Já myslím, že už může. Dnes jsem se zrovna bavila s paní ze "zdravé výživy", ptala jsem se, co za kaši můžu dávat dceři (6,5 měs) a řekla mi, že může krupičnou, vločky...Ale nedávat instatní věci. Ty moc ok nejsou, nezasytí. Jako např. kukuřičná instatní kaše atd. Prostě dát "první" produkt - rozvařené vločky nebo i tu krupičnou kaši...Jestli ji malé může nebo ne, asi záleží na tom, čím se chcete řídit. Pokyny nebo doporučení pro stravování kojenců se mění jako ponožky. Je to na vás ;)

lenkavd
3. bře 2015

@andrrriiik no jo. Ale pediatr nejsem 😉 Každopádně v necelých 5m bych vepřové osobně nedávala. Je to moc tučné. Tak 2-3m bych počkala a i tak pak dát třeba panenku. Ale břísko jim to neprovrtá, jen jsou lepší druhy masa. Telecí, ryby, králik.

andrrriiik
3. bře 2015

@lenkavd Jj,jsem se jen ptala.Jinak diky 😉

jetynka
4. bře 2015

@kvakuska Díky za názor. Jen nevím kolik maminek vaří tak jako ty a co potom děláš s jídlem, které dítko nesní. Teď to myslím dobře, protože omáčku ohřeješ co je z KM a u UM by mě zajímalo jestli se dá jídlo ohřát a když ano jestli nezmění to UM v jídle chuť, jestli mi rozumíš, přece jen UM má trochu jinačí chuť než KM. Jinak souhlasím s tvrzením o mléku dnes a před 30ti lety, jen si myslím, že bychom pak nejedli kupovaného nic, protože to může být řeč o chlebu, šunce, čokoládě a spoustě jiných potravin a myslím že i nejde i o potraviny, ale i o kosmetiku a oblečení apod. to je ale už mimo téma.
@lenkavd Díky za názor, jasně nebudu děcku dávat toho hromady ale začnu třeba od malinkého množství.

jetynka
4. bře 2015

@andrrriiik Tak to mi mluvíš z duše 😀 já byla taky taková u první dcery. Byla jsem hodně opatrná, měla jsem obavy ze všeho možného, řídila se rady dětské doktorky a všechno odkývala, měla jsem toho spoustu načteného a dneska už vím, že to bylo pouze na úkor matky prvorodičky, tím si projde každá žena co zažije těhu a porod + péči o malé dítě poprvé(myšleno dobře) a u dalších dětí se už dr. chovala ke mě úplně jinak a už jsem kolikrát mívala jiný názor než ona a hlavně jsem přestala číst nesmysly a tabulky v knihách a neříkám, že si nevyslechnu názory jiných a občas je neposlechnu, ale začala jsem se řídit svým rozumem a srdcem, jsem sice ze zdravotnictví, ale nevidím v tom nějakou extra výhodu, spíše naopak.

amazonka.k
4. bře 2015

@andrrriiik Kravské mléko 6 m. dítěti ani do vaření, to až od jednoho roku...

jasminecek
4. bře 2015

@jolima ono je totiz lepsi narvat diteti suseny mliko plny umelotin a zaplatit za to nehorazny prachy nez mliko cerstvy, aha. To me vzdycky fascinuje, jak maminky vyvolavaji, ze by nedaly to a to a jak nesnasi umely veci a nezdravy potraviny a pak detem rvou UM nejlip do peti let 😀

sedmiteckas
4. bře 2015

@jasminecek ach, velké téma..UM versus MM 🙂 a vy myslíte, že v MM jsou jen stopro dobré věci? Víte vy, co všechno sníte? Nebo vy jíte jen potravu z prvotních surovin? Žádné instantní, chemicky ošetřené???To všechno jde do MM! Potraviny dnes nejsou co potraviny dříve...

amazonka.k
4. bře 2015

@jasminecek On je v tom ale skutečně velký rozdíl, samotné čerstvé mléko od krávy je velmi obtížně stravitelné narozdíl od UM. A věřím, že každá by raději dávala mateřské mléko než UM, ale ne vždy je to otázka volby...

andrrriiik
4. bře 2015

@sedmiteckas Presne tak,a proto tvrdim,ze mimco je na chemikalie ve strave zvykle uz z MM a v tehu,takze to moc neresim(nerikam nikdy,ale neprehanim to) 😉

kostimilek
autor
4. bře 2015

Tak děkuji všem co se držely tématu...zbytek me opravdu nezajímá....jestli chcete diskutovat tak si vytvořte diskuzi... 😀

sedmiteckas
4. bře 2015

@kostimilek Nezlobte se prosím 🙂

kostimilek
autor
4. bře 2015

Nééé uplně v pohodě...jen už to bylo "mimo mísu"...mějte se všichni moc krásně... 😉

andrrriiik
4. bře 2015

@kostimilek Omlouvame se,nejak se to zvrtlo 🙂

kvakuska
4. bře 2015

@sedmiteckas ale tady se přece neřešilo, jestli půlročnímu dítěti MM nebo UM, ale jestli mu vařit z UM nebo z KM 😠

cinky
4. bře 2015

Já bych ještě chvíli počkala. Nejsem jedna z těch matek, co vše šíleně řeší, ale přece jen i pro dospělého je krupička docela těžká, natož pro sotva narozené miminko.
U dcerky jsem s krupičkou začala těsně před rokem a dělala jsem ji z UM, asi po dvou měšících jsem začala dělat z KM. U syna to bylo vše jinak. Nebyl fanouškem UM, tak jsem mu krupičku začala dělat kolem 10. měsíců a rovnou z KM.
Myslím si, že není důvod až tak spěchat. Ale nakonec je rozhodnutí stejně jen na vás.

jetynka
4. bře 2015

@kostimilek Taky se omlouvám 🙂

andrrriiik
4. bře 2015

@cinky Prave pro lehci stravitelnost se krupicka namaci,a pak az vari.Pokud z toho diteti nic nebude,neresila bych to.Predpokladam,ze mu to nebude davat denne 😉

kvakuska
4. bře 2015

@lenkavd sama sis odpověděla ... UM je sice to samé kravské mléko, ale jinak upravené ... a předpokládám, že upravené s ohledem na dítě ... běžné KM je upravené tak, aby dlouho vydrželo v láhvi ... v tom je pro mne rozdíl ... ale jinak ať si každý dělá jak chce ..,.

lenkavd
4. bře 2015

@kostimilek bohužel se všechny diskuze časem zvrhnou 🤐 😀
@kvakuska překrucuješ.... KM je upraveno pouze teplotou. Nic víc, nic míň. Fakt mě baví ty názory, jak je to umělé 😀 Za to UM prochází řadou úprav, štěpení a dalších věcí, hotový chemický koktejl. O jeho trvanlivosti radši snad budu mlčet...
@sedmiteckas nevšimla jsem si, že by tady někdo dvakrát obhajoval MM. Spíš je UM versus KV.

sedmiteckas
4. bře 2015

@kvakuska
@lenkavd. To byla moje reakce na to co napsala jasminecek. Známe se z jiné diskuze na podobne téma a spojila jsem témata, tak vám proto přijde, že reaguji mimo mísu.

jezecek87
7. bře 2015

Já bych to řekla tak, každá maminka si preferuje to svoje. Asi mě tady taky pár maminek rozfofruje,ale naše malá měla 4měsíce,byla plně kojena,ale večer jaksi toho MM nebylo tolik,takže jsem začala dělat buď flašku UM nebo flašku krupice.
Krupice s flaškovým kravským mlékem, zkoušela jsem po trošce,nic jí z toho není ani exzém,ani bolení, vyžahne to jak zběsilá🙂 takže v tom nevidím problem🙂
A když jsem byla malá já, tak jsem byla od 3týdnů na krupici,bo mamka ztratila mléko,a dřív se ty UM nesehnali hned jak dneska,bylo to na předpis, tak mě nenechala umřít hlady a dala mi krupici🙂 žiju, jsem zdravá, nemám žádný ekzem,alergii,a krupici dodnes miluji 😀

evka_praha
17. bře 2015

Hezký den maminky!

Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča

sedmiteckas
17. bře 2015

@evka_praha nejde mi to odeslat, mám vše vyplněné,ale hlásí to, že ne...

sedmiteckas
17. bře 2015

@evka_praha blbne vám tam to známkování 1-6 - vždy se to odklidne samo, a tím pádem mi to hlásí nevyplněný dotazník. Vyplním a zase se to samo o
odklikne...