Nechce papať lyžičkou. Čo robiť?

bielanevesta
7. led 2008

Prosím o radu....začali sme pomaly dávať mrkvičku,brokoličku ale to vooooooooooobec nechcela celé to vypĺúvala. Tak som si povedala, že na večer jej skúsim dať kašičku, no ani omylom...bola celá natešená kým nezistila, že jej do pusinky strkám lyžičku a nie prso 🤐 A keď som skúsila dať jej druhé sústo tak sa začala ksychtiť a plakať a kaša bola skoro po celom pokojíčku 😝😀
Neviete nejaké triky ako mimču uĺahčiť prijatie papania cez lyžičku?

verunokio
8. led 2008

ahojte, obednajšie príkrmy zavádzame od druhého sviatku vianočného, no a malá pár lyžičiek do seba dostane, ešte sa učí prehltnúť, ale ona to berie ako hru, a vyškiera sa na nás a po pár lyžičkách, keď už jej príde, že to nie je hra, tak s ňou nepohnem. Lenže takto sa ešte vobec nenaje. Ale dnes sme večer skúsili kašičku po druhý krát. A ako som sa snažila bez úspechu ju nakrmiť, tak moj brat išiel jesť jogurt. Naschvál som ho posadila pred ňu a "predvádzal" papanie lyžičkou. Malá na to zabrala a na to sa pripojil aj manžel-tatik a malá spapala všetku kašičku v miske. Boli super, ako otvárali ústa, ja som im dirigovala, že ham a potom napodobnili prehltnutie a zamlaskali. Všetko to robili tak zveličene, ale bol to úspech. Uvidíme ako zajtra zeleninku spapá, tomu teda zatial nedávala, skúsim novú metódu 😀

bielanevesta
autor
8. led 2008

draga to bolo tiež dnes zavedené najprv ocucanie mojho prstu, ocucanie jej prštekov... 😀 manžel sa horzne rozčuľuje že ju nechám sa v tom patlat, tak mu vždy xskúšam vysvetlit že prečo ale aj tak to celkom nechápe 😀 a lyžičku máme takú malinkú silikónovú...možno mi dnes pomohlo aj to, že som minútu predtým pred ňou jedla puding a strašne som to prehánala ako mi to chutí a tak a kukala na mňa ako puk 😀

vesi
9. led 2008

bielanevesta, daj ju krmiť manželo a hned pochopí 😀 ale naozaj u nás pomohlo, ked som dala jednu lyžičku malej a druhou som ju krmila. kuchyňa síce vyzerala ako po boji, ale dieťa bolo napapané 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

Vesi práve premýšľam, že kúpim ešte jednu. S jednou by dirigovala a s druhou by som ju kŕmila 😀
Včera som manžovi hovorila "Prosím ťa poď na ňui robiť opičky nech tak nekuká na tú lyžičku" a on si myslel, že si robím srandu...no nerobila som si 😀 😀

vesi
9. led 2008

ja to poznám, moje baby síce jedli v pohode hned druhý deň zbúchali pol výživy, ale mali aj také obdobia ked nechceli, tak vtedy zaberali 2 lyžičky 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

No ako som písala ona v momente po lyžičke siaha ale len preto aby ju zahodila 😀 a takisto po mištičke, tú chytí a keby som ju nedržala tak mi ju otrieska o hlavu 😀

vesi
9. led 2008

aspoň sa doma nenudíš 😀 😀 len som zvedavá ktorá z vás dvoch je po tom krmení viac unavená, žeby ty? 😀 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

Ani nie unavená ako skor sladučká(keď sa je kaša) a farebná(keď sa je zeleninka) 😀 😀 Nenudím sa rozhodne.
Ona do všetkého rada strká ručičky tak som jej ich včera strčila do kaše a bolo 😀

vesi
9. led 2008

no vidíš, aj sama prídeš na to čo na ňu zaberá, potom ju poolizuješ a budeš najedená aj ty 😀 😀 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

😀 😀 😀 A tá kašička je fakt dobrá, sa divím, že sa toĺko prieči 😀 😀

vesi
9. led 2008

a ako sa z nej dobre priberá 😀 😀 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

Ešte som an sebe zmeny nepoznala 😀 😀 Zajtra idem s malou na kontrolu tak uvidím čo s ńou tie dve lyžičky urobili 😀

vesi
9. led 2008

😀 😀 😀 pozor aby nepokazila váhu z toľkého jedla.... 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

No možno keď zje dnes ešte dve tri tak zajtra to bude 😀 😀

vesi
9. led 2008

juj, keby mne tak stačili 2-3 lyžičky obeda 😝 ale ja som popri tvojej malej taká pažravá 😅 😀 😀

vesi
9. led 2008

musím ísť do škôlky.papa 🙂

bielanevesta
autor
9. led 2008

Čo ty, ale ja aká som nenajedená, neviem ako som mohla po porode tak rýchlo schudnúť 😀 😅 😀

bielanevesta
autor
9. led 2008

No potom ju vždy ešte dokojím 😉 🙂
Pa pa

vesi
9. led 2008

jasné, moja saša ešte aj dnes dorazí obed mliekom 😀 ja som bola bola po pôrode strašne nenajedená - slušne povedané 😅 lebo som mala tehu cukrovku a musela som mať dietu, tak som to dohnala potom 😝 😀

bielanevesta
autor
10. led 2008

Tak som niečo zistila....Naty či bude chcieť alebo nie bude musieť večer spapať aspoń pár lyžičiek kašičky. Totiž včera mi nádherne spinkala bez prevracania, plakania a budenia od 17-4.45 po tých dvoch lyžičkách čo spapala. A dnes?? spanie od 17-3.30 a aj to nejak prerušovane. Keď som šla spať tak som ju musela prevrátiť s bruška na chrbátik. Síce spala ale popritom stihla dvíhať hlavičku a plakať 😕 Nechápem ako to dokázala 😅 A ráno bola opäť na brušku,ako inak 😝 tak som ju nakŕmila uložila, ona sa 5x prevrátila a pokadila. tak somju prebalila uložila, znova sa asi 5x prevrátila. Až sa prevrátila tak, že sa buchla hlavičku o mreže postele ☹ tak plač neuveriteĺný. Tak som ju zobrala k sebe do postele a ona okamžite chňapla po prse 😀 Tak sa ucucala k spánku. Po preložení do jej postieľky už našťastie zalomila a spali sme takto do 7.30 😎 🙂

vesi
10. led 2008

to je super, aspoň vieš, že ju kaša zasýti a neskúšala si jej ju dať vypiť?

draga
10. led 2008

bielanecvesta však se koukni ke mě do albíčka číslo 2 tam je Dalíček jak papá kašičku a uvidíš, že je to všude stejný... 😀

bielanevesta
autor
11. led 2008

tak hlásim, že kašička dnes zabrala na 50%...zaspinkala krásne ale vstala už 2.00 🤐 ako nič zblajzla jedno prso a okamžite bola tuhá. neviem čo to nacvičuje, toto nerobila od svojich snáď 2-3 týždňov...
Inak lyžička ešte priateľ nie je ale večer spapala už 3 lyžišky kašičky a na obed 2 lyžičky mrkvy 😀

bielanevesta
autor
11. led 2008

Draga tak som ti kukla do alba a u nás to teda vyzerá podobne 😀

vesi
11. led 2008

taik mi sme lepší, takto jedla nikolka špagety ked bola menšia 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

vesi
11. led 2008

juj, taká chyba - my sme lepší 😅

bielanevesta
autor
15. led 2008

Tak dnes keď som jej šla dať kašičku tak už len pri pohľade na tanierik sa začala ksichtíkovať a naťahovať, no dostala som do nej asi 3 lyžičky...už som vyskúšala piate cez deviate ale nič. Dokonca dnes nechcela cez lyžičku spapať ani sabík čo predtým problém nebol...

bielanevesta
autor
18. led 2008

Tak ďaľšia super správička! Natuške som dnes dávala pred obedňajším kojením zeleninku(mrkvu+zemiak)a síce sa nešla za tým zabiť, ale prvý krát pekne otvorila pusinku keď som povedala HAM 😎 😀 Takto mi dovolila do nej vpraviť pár lyžičiek a potom si sama povedala, že už nechce. Tak to bolo aj večer s kašičkou, pekne otvárala pusinku aj pár súst prehltla a potom si povedala dosť. Som rada sme na dobrej ceste. Po tej kašičke som ju dokojila a už ani nechcela odsaté z flaštičky. 🙂 🙂
Takže vy čo budete mať problém, že vám mimi nebude papať cez lyžičku tak len trpezlivosť 😉 🙂

vesi
18. led 2008

no vidíš, tak sa jej to nakoniec zapáčilo 😀