Nejedlíci - co na ně zabírá?

beruska1003
25. bře 2019

Dobrý den maminky, prosím má doma někdo nejedlíka? Nám je 16 m a už jsem z toho na prášky,skoro nic nechce jíst.Jidlo je boj ☹

beruska1003
autor
25. bře 2019

@beruska1003 krevní obraz ukázal míň železa,tak bereme kapičky Maltofer

hanka_12345
25. bře 2019

@beruska1003 ano, 18m a bida s nouzi. Dokrmuju kojenim...dr rekla ze.mam byt v klidu ze po 3.roce se to spravi ale chapu, do 3 dlouha doba, taky me to ubiji

hanka_12345
25. bře 2019

@beruska1003 meli jsme to same

beruska1003
autor
25. bře 2019

@hanka_12345 taky kojim,ale to železo z mléka už nedostává ☹ též máte nízké železo Hani?

hanka_12345
25. bře 2019

@beruska1003 jo ale po kapkach se to spravilo
brali jsme Aktiferin, byl skrz to zelezo i vice nemocny

beruska1003
autor
25. bře 2019

@hanka_12345 a rozjedl se vám po těch kapkách?

hanka_12345
25. bře 2019

@beruska1003 nene, aktiferin je to zelezo

beruska1003
autor
25. bře 2019

@hanka_12345 ano vím, že to je železo,ale nedostatek železa způsobuje nechutenství ,proto se ptám zda aspoň trochu kapky pomohly 🙂

hanka_12345
25. bře 2019

@beruska1003 jo takhle...nene porad stejny

miba10
25. bře 2019

U nás to samé, 14 měsíců a je to bída. U nás vše v pořádku, ale prostě preferuje mlíčko. O jídlo sice zájem má, ale možná tak na jednu dvě lžičky

beruska1003
autor
25. bře 2019

@miba10 kojite?

miba10
25. bře 2019

@beruska1003 ne ne, nám se nepodařilo

jane46
25. bře 2019

Nasi Barunce je 13 mesicu a neji vlastne nic, je hlavne kojena... Je to des. Obcas ma lepsi dny a to znamena, ze sni za den par kousku ci lzicek. Nehrozi aby snedla beznou porci za den natoz k snidani, obedu ci veceri... S cistym svedomim muzu rict, ze jsem zkusila vsechno krome nejakych leku na podporu chuti ci ji krmit prasarnickama. atd. Doktorka to zatim neresi, protoze prospiva krasne, asi mi to i moc neveri. Jako vsichni okolo 😀 za tyden jdeme na kontrolu, zkusim se zeptat na to zelezo...

hanka_12345
25. bře 2019

@jane46 ano tak to je i nas pripad ..presne kolem roku snedl 2 lzicky a konec...ted je to krapet lepsi ale co si budee povidat. Nekdy sni prikrm 200g, pak zas tri dny nechce nic ....aktualni vaha 13kg v 18m takze taky nestrada...ten vzduch je ale vyzivny 🤣

jane46
25. bře 2019

@hanka_12345 200g? To ta nase snedla za cely svuj zivot dohromady 😀 Dnesni skore je kousnuti do kedlubnu. Nase ma 11 kg 😉

zmrzlinka
25. bře 2019

Ahoj.Synovi železo pomohlo + ještě jsem mu dávala sirup Multisanostol a postupně se rozjedl.Davala jsem mu hodně syrové zeleniny a ovoce a postupně přešel i vařenou stravu.

hanka_12345
25. bře 2019

@jane46 😀

hanka_12345
25. bře 2019

@zmrzlinka myslite ze ten sirup to ma na svedomi? ze bych poridila

hanka_12345
25. bře 2019

@jane46 prosim dejte vedet co rikal dr na zelezo

zmrzlinka
25. bře 2019

@hanka_12345 nevím 😀 Ale hodně lidí ho chválí.Skus a uvidíš.

kaja2016
25. bře 2019

@beruska1003 Mam uz ted skoro 3 letou a je to boj. Je potreba porad o jidle premyslet, vymyslet nove a nove recepty. Neco ji mesic a pak uz nic. Aktualne tocim detskou svickovou s kuretem na paprice a desim se az me rekne ne🙂 Taky to chce delat ruzne podfuky, napr. Kdyz jedla jeden cas babanovej sejk, tak jsem tam pridavala trochu brokolice. Kdybys chtela poradit napis sz. Jsou deti, co sni vsechno, pak jsou deti, co maji radi neco ( stabilne, takze vyber omezeny, ale vis, ze kdyz udelas treba rajskou, tak ten obed proste sni) a pak jsou deti, jako to me....je to zoufalstvi, ale zvyknes si. A neverim, ze to zmeni. Podle to je povaha

beruska1003
autor
26. bře 2019

@kaja2016 noo smothie už mě taky napadlo

beruska1003
autor
26. bře 2019

@hanka_12345 @jane46 no nám dr krev moc vzít nechtěla páč malej žádné příznaky , že mu chybí železo neměl.Dle sliznice říkala, že je ok.To, že nechce jíst připisovala zubům.To, že je bledší od narození , připisovala tomu, že i já jsem bledule i starší je bledule.No a nakonec krev vzala a vyšlo červeně jen to železo.Tak máme ty kapky Maltofer

kaja2016
26. bře 2019

@beruska1003 rok a pul? My davali vanilkovyho lipanka s piskotama ( to uz dneska nechce), vyvary ( obcas si dala, obcas ne, hlavne nepridavat nic navic krome mrkve a brambor( jako je treba petrzel, fuj ble co to je a nesni uz pak nic), vyvar jsem delala hodne silnej z hodne masa, hodne zeleniny a bylinek, to delam tak dodnes, nekdy sni jenom 5 lzic vody, tak dobry, aspon neco, pak obcas snedla zeleninovou placicku do rucicky ( recept kucharka pro dceru), palacinky (bez oleje), ale ji je jen suchy, udelej ji domaci susenky, oslad je necim prirodnim, delej je bio zdrave, obcas sni kolac, idealne makovej ( to musis nastudovat na kolik kg vahy muze maku denne- my mame 15kg a vychazi to pul kolace denne), zachrana jsou casto knedliky ( domaci kynute, bramborove a noky), ji je nejradsi suche, ted pul roku si je da i se svickovou a kuretem na paprice ( ale.maso neji- tak ho dlouho v te omacce aspon dusim), nekdy sni syrovou mrkev, vyjmecne okurku, nekdy si da domaci hranolky (.delam v troube ), driv jedla karbanatky, ale chce to si doma namlit maso, ted uz je nechce, casto u nejedliku funguje princip do rucicky, taky sni sisky z makem, driv mela rada bilej jogurt, ted ho nechce, obcas si da kravske plnotucne mlicko do hrnicku, nekdy si da s kakaem ( neslazene), obcas jahody, maliny, driv boruvky, odstavnuju jabka a davam stavu, jo a pizza margarita. Dukezity je, ji rano dat tak dve tri hodinky, aby mentalne dozrala ke snidani a napila se ( sladim ji caj), jo pak obcas si da ty ovocne kapsicky, muzes i koupit kryt a delat sama, kdyz sni snidani a svacu, tak vetsinou klapne i obed, a na spani ji vetsinou delam krupicovou kasi ( kolem osme jeste po veceri). Kdyz se dari, ze pravidelne ji, tak to pokracuje, jak jeden den vypadne ( vylet, neco), tak jist prestava. Pomohlo v roce a pul zrusit umelou vyzivu uplne. Zamer se na kvalitu potravin, nastuduj si kde jsou jake vitaminy, a nabizej a nabizej. Jo a halvne vubec nekupuj zadne sladkosti, ani susenky, omezuj svacinky, at dlabe obed. Musis premyslet kolik mela.ovoce, kolik zeleniny a podle toho planovat.Nemate babicku, co by ji zkousela varit ruzne domaci omacky a tak?

kaja2016
26. bře 2019

Jeste tvarohove knedliky s ovocem, ovoce vynda a tvaroh ji na to nesmim dat, ale ponahnam ji to v te ovocne kejde aspon, kdyz se nekouka, poustim u toho tv, aby tolik neresila, co ji a kde co plave a podobne. Jo a ted jsem udelala dvakrat domaci buchticky se sodou a jedla to. Ale nedelej to z pugingu, proste vsechno domaci bez konzervantu.

kaja2016
26. bře 2019

Jo a jeste delam chleba v plechu, tam se da primichat koreni, nastriuhana mrkev, kazdej mineral dobrej, taky domaci housky z cerstveho drozdi. Kdyz me neco napadne, tak dam vedet. Jo jeste pomaha rikat, ze se jedna o detsky syr, detskou sunku a podobne ( da se koupit v obalu s detskou kresbou), proste delat kolem jidla cukrbliky. 🙂

beruska1003
autor
26. bře 2019

@kaja2016 knedlíky to vuuubec

kaja2016
26. bře 2019

@beruska1003 hele to musis experimentovat, ja ti nepisu, co bude jist tvoje, ale co ji moje a take pro inspiraci. Kazdopadne se drz a uvidis.

ladyhacek
30. bře 2019

Srovnalo se to ve 2,5 letech školkou, v 18m jsem odstavila, jedl ale je nějak výrazně, přibýval a prospíval 🙂.
Ale i tak má období že jeden den sní klidně 4 knedlíky a druhý den pomalu nic.
4 roky necelých 16kg

ladyhacek
30. bře 2019

Kojis? Zkus dát mm do jidla. Jinak v 15m mi snědl třeba lipanka za celý den. To měl/má rád a dodnes teda třeba suchý těstoviny