Opravdu musím spotřebovat skleničku mrkve do 24hod?

nikolaamiminko
7. čer 2018

Ahoj, zaciname s prikrmy a na sklenicce mrkve je napsano, ze se po otevreni ma skladovat v lednici (ok to je jasne) ale i tak spotrebovat do 24h. Jenze jak to malej jeste neumi jist, tak da tak 2 lzicky...a zbytek bych mela fakt vyhodit? Muzu tu sklenicku mit treba aspon na 3 dny v lednici, zavrenou... Moc nechapu co by se s tim mohlo stat....

garalela
24. čer 2018

Tak jsem rovnez zacala s prikrmy. Chci delat domaci, ale v miste bydliste jsme uz nekolikaty nakup nesehnali peknou zeleninu. Jelikoz mame obchody na dojezd a opakovane jeli s neporizenou, prijde mi lepsi sklenicka, jak vodnata mrkev z tesca. Dostali jsme ale luxusni domaci dyni. Sklenicky jsem poridila ruzne,nektere druhy zeleniny ani v obchode clovek nenajde, navic korenova do sebe hodne natahne. Na nekterych je psane 24 a na nekterych 48 hodin. Co mne ale na diskuznich forech nejvic zarazi je,ze kdyz nekdo vari domaci,ze to mrazi do silikonu neschvaleneho pro detskou stravu ( formicky na led z pepca a orionu apod.)

kajsav
24. čer 2018

Docela mě zaráží tady ty drzé komentáře, že paní neumí uvařit kousek mrkve, jako by byla líná nebo neschopná. Já začínám s příkrmy u druhého dítěte a než abych dávala zeleninu z obchodu, tak dám radši bio skleničku z Německa. Až budu mít přísun kvalitní zeleniny a ovoce od farmáře, tak budu vařit.

nikolaamiminko
autor
25. čer 2018

@absintka19 Co myslis? 😂 hodlam i dal kupvat sklenicky, kde je jistota ze nejsou dusicnany a nitraty, ty si var mrkev, kazdeho vec

iva_kucerova
25. čer 2018

@nikolaamiminko Nevyhazovala jsem. Podle mě je to plýtvání. Riskla jsem klidně 3 dny, případně jsem to dojedla. Přijde mi, že se to až moc řeší.

dora13
25. čer 2018

Ja vzdycky dala na obed, druhy den na obed a zbytek dala psovi vecer do granuli. Jinak teda ani jedno me dite doma varenou zeleninu nechtelo jist, evidentne tu mrkev pare varim nejak blbe😀🤷‍♀️

barchen
25. čer 2018

@nikolaamiminko Čistě zeleninový vydrží v ledničce bez problémů 48 hod. Masové by měli taky ale ty já jsem nekupovala. Když mi pak zbylo ve skleničce něco, tak jsem to použila do vaření pro nás. Např. pyré do krémové polévky, pod maso nebo tak. Také jsem začínala se skleničkami jelikož to bylo leden/únor, domácí zelenina již nebyla, ta z běžných obchodů je v tomto ročním období plná dusitanů, bio věcem ze zahraničí nedůvěřuji, takže skleničky byla volba.

soleilll
25. čer 2018

@nikolaamiminko Zezačátku kupuj co nejmenší skleničky, abys je opravdu co nejdřív spotřebovala. Ideálně jeden den oběd a večeře a druhý den oběd a případně ještě večeře. Dál bych to asi už neriskovala. Jak bude dítko víc jíst, můžeš kupovat větší balení. Jasně, čím menší, tím dražší, bohužel. Taky jsem nevařila. 😉

lajla
1. črc 2018

@alcar ne.mozna kdyz jsem byla mala jsem nejakou dostala..ale od doby kdy si muzu jist co uznam za vhodne..ne

lajla
1. črc 2018

@letadylkokane verim ze si pisi s dospelymi zenami na ktere nemusim zvatlat ani sahodlouze vypisovat co a jak.
napsala jsem co si myslim naprosto beznou reci
sklenickova strava...zelenina se ma jist vzdy čerstvá a neohrivat...neni to dobre pro zazivani a je silne kyselinotvorna
obiloviny a lusteniny ano