Poměry surovin při příkrmu. Poradíte, prosím?

sanyy22
11. pro 2021

Ahoj děvčátka, chtěla bych poprosit o radu. Mám syna 5 měsíců (plně kojeny) a dle pediatra už můžeme začít s posledními příkrmy, zatím budu dávat 3 den mrkvičku, a pak máme zkusit dát mrkev s bramborem, a chtěla bych se zeptat zda suroviny musí mít nějaký poměr třeba 1:1 nebo mohu dát například 1 mrkev a půlku bramboru. A ještě jestli mohu kombinovat jakoukoliv zeleninou. Třeba mrkev, cuketu, batat, nebo raději surovinu každou zvlášť. Děkuji

zrzeckas
11. pro 2021

Pomer jsem nerila a kombinovat muzes, co uznas za vhodne 🙂 ja to davala dohromady, jedli to lip nez zvlast, ale je na tobe, zda to zlusis zvlast, smychas to nebo oboji.... Trochu se divim ze zacinate mrkvi, co jsem si vsimla a i ja (dr rekla) jsme zacinaly dyni ... Ale je kazdeho vec, cim zacne.... Ja zavedla ovoce i zeleninu brzy, nekdo ovoce az po zelenine aby si dite nezvyklo na sladkou chut a pak nechtelo nic jineho

sigyn
11. pro 2021

To záleží, jak bude dítku chutnat. Většinou se začíná jednodruhovou zeleninou, která se dává třeba 3 dny, kdyby se třeba projevila alergie na danou potravinu, tak hned víte, která konkrétně to byla. Také se doporučuje začínat těmi méně sladkými po ty sladší.

emillyhk
11. pro 2021

Začínali jsme taky mrkví (dneska už bych ji jako první nedala, po samotné měl zácpu). Potom jsem tři dny dávala samotnou dýni (po té to měl zase hodně řídké 🤦‍♀️). Takže 7.-10. den jsem dávala mrkev s dýni, zhruba v poměru 1:1. Potom jsem každý nový druh dávala už s něčím vyzkoušeným, např. batát + dýně, mrkev + cuketa, mrkev + řepa, atd. Jak snědl větší porce, tak už jsem dávala třeba mrkev + dýni + batát. Já si teda každý druh (kromě brambor a cukety) připravovala zvlášť a ve větším množství a potom v kostkách na led zamražovala. Ráno jsem jenom vytáhla z mrazáku několik kostek, nechala povolt a před obědem jenom ohřála.

merope
11. pro 2021

My začínali cuketou právě proto, že mrkev dělá často mnoho problémů.

lennus
11. pro 2021

@sanyy22 Mrkni na BLW a ušetříš si práci 😉 Na mrkev pozor, umí zacpat, já začala na doporučení s dýní

jako_mala_holka
11. pro 2021

Začínali jsme mrkví, teď už bych to neudělala, spíš radši dýni nebo cuketu... Každopádně dávat nejdřív po jednom druhu zeleniny třeba tři dny, pak můžeš začít třeba přidávat bramboru, pak to začít kombinovat... Prostě aby bylo případně poznat, na co byla reakce

ajja87
11. pro 2021

Ty jo to uz se zase mění čím se začíná? 😮😀Za nasich maminek se začínalo kaši, pak mrkví, ted uz se začíná dýni... Čert aby se v tom vyznal🤔😃za pár let se zjistí, že ten houskový knedlík vlastně taky není špatný 😂😂😂😂 (NADSAZKA)
Jinak k tve otazce, taky jsem u obou děti začínala mrkví a pak pridala brambor a brala to odhadem, zjistila jsem, ze male treba chutnalo, kdyz tam bylo vic brambor... Musis vyzkoušet