Příkrm, který by zasytil. Poradíte?

5. únor 2020

Zdravím za par dni je mému synovi 5 měsíců prikrmy má od ukončeného 4 měsíce. Ze začátku bylo vše Ok se stravou nebyl jediný problem měl velký nárok na porci aktuálně toho sni plnou misku a snedl by snad i více začali jsme i s masem problem je ten ze ho to proste nezasytí do půlhodiny chce MM(odsavam-tuto pasáž prosím nekomentujte) a žízeň to není pije během jidla. Problem je ze mu nesedly brambory takže v prikrmu nahrazji dýní. Mě by to zas tak nevadilo ale tímto se mu posouvá krmeni a nevychází na večer po koupání je potom hrozně nevrlý. Je něco co bych mohla v tomhle věku přidat aby ho to zasytilo? Děkuji.

denca033
5. únor 2020

Zkuste první kaši

drakenn
5. únor 2020

Co takhle dát mléko, třeba um. Je ještě malý, má převažovat mléko nad příkrmy.

ah1234
5. únor 2020

Suhlasim s komentarom nado mnou, 5 mesacne dieta ak zje celu misku prikrmu tak je to dostatok, na creva sa musi pomaly. Podla mna aj na maso je este skoro, daj mu MM vzdy ked je hladny radsej jak 2 misky prikrmu

autor
5. únor 2020

@drakenn um do nej cpát nechci když mám dostatek mléka.

autor
5. únor 2020

@ah1234 tady nejde o to ze bych mu nechtěla dat mléko ale o to ze když ho oběd nezasyti tak se dopije ale rozhodí mu to režim a je potom hrozne nevrlý a strašně zlobí s jídlem. A mm před prikrmem mu dat nemůžu protože nechce vi ze se v tu dobu jí a nic jiného než prikrm mi nesni. Proto resim co přidat aby ho to zasytilo.

zuzita15
5. únor 2020

Nechapu, proc kojene dite, byt pres odstrikane MM, dostalo prikrm ve 4m, ale budiz... v tomto veku je zcela bezne, dokonce zadouci, aby se dite dopilo MM po prikrmu (od toho slovo prikrm - prikrmovat, ne naladovat jak husu siskama). Co mu nabidnout MM hned po jidle, aby tam nemel tu pul hodinu? Tak by to totiz melo byt... Na kasi je brzo, ta se zavadi az kolem 9m, navic nemusi zasytit, ale zpusobit brichabol a jako hlavni jidlo je nevhodna. Kolik prikrmu uz ma denne? V tomto veku by mel mit pouze obed a jinak byt kojen...

autor
5. únor 2020

@zuzita15 Zavedení prikrmu mi bylo doporučeno dr. vše tomu nasvědčovalo. Má pouze oběd v 11h hned po něm mi mléko nechce i když dám menší porci nebo vynechám zapiti čajem tak chce vždy až po půl hodině.

hezz17
5. únor 2020

@zuzita15 asi takové to alergické okénko, nebo jak se tomu říká😀

zuzita15
5. únor 2020

@hezz17 to je blbost 🤣

Doktorky porad doporucuji tenhle prezitek stejne jako x dalsich ptakovin. Ja bych teda v kazdem pripade vynechala caj na zapiti, dalsi tekutinu nepotrebuje, ma ji v prikrmu, ma ji v MM, je to zbytecna zatez na ledviny. A jak moc to narusuje ten rezim, tj. krmite treba kazde 3h a kdyz si da to MM po pul hodce od obeda, tak se to soupne o pul hodky? A dat mu dalsi MM normalne v “terminu” nezabira? Ja mam teda starsi dite (tezkeho kojence) a kdyz nam nevyjde obed na 13, ale na 14 a davame v 19 veceri, tak to koriguju svacinou, tu dostane vzdycky v 16 a vzdycky si ji da. A ze nevychazi po koupani, tj. ze ma MM pred? A po koupani by se nedopil? Taky jsem jednu dobu kojila v 19, pak koupani, a pak zase kojeni na dopiti (v podstate tak jedem do ted)

zuzita15
5. únor 2020

Jinak brambor lze nahradit treba batatem, je to i lepsi

eithelwing
5. únor 2020

Dcera, byť kojena, taky začala s příkrmy dřív, prostě mi lezla do talíře. Ale je fakt, že apetit měla až později, do té doby to byly porce o lžičkách. 😊

Že se dopiji mm bych neresila a dala klidně i víc mm. Ono ze zeleniny fakt nenabere. Případně zkusit rýží, ale to mi prijde brzy. Batata, jak tu zaznělo, bude lepší alternativa, ty si dcera zamilovala.

Takže ano, nech dítě dopit mlékem, je to normální. Aspoň když mu to sedí, dcera to nemohla, jak dostala po přikrmu do 30 minut mm, blinkala. 🤦
Ono se to časem vytribi a usadi se to. 😊👍

puhelin
5. únor 2020

Prikrmy jsou k prikrmovani. Takze se da prikrm a pak se bud doji mlekem (k zasyceni), nebo mu to staci.
Syn ma presne 6 mesicu a jeste prikrm nedostal. Ale budu to delat jako u dcery, pul roku urcite bude dostavat formou blw na ochutnani postupne vse mozne a dal ho budu kojit. Sam si rekne, jestli mu mleko staci, nebo chce vic. Imuno okno je zalezitost z dob, kdy matky po pul roce sly zpet do prace a deti do jesli, nebo je hlidaly babicky. S ukoncenym 4. mesicem se zacinalo postupne zvykat na potraviny, protoze s ukoncenym 6. mesicem se pocitalo s tim, ze se mlecny dokrm odboura uplne. Tak aby to pro streva nebyl takovy sok. Dnes uz je to spis pro deti na umelem mleku.

drakenn
5. únor 2020

Já pochopila, že mm je málo. Tak to máš pořešené, nech ho ať se dopije, protože to evidentně potřebuje. Nervala bych do něj už nic navíc pro zasycení.

cuuza
5. únor 2020

Zrusila bych čaj při příkrmu a nechala dopít mm.

pavlina212
5. únor 2020

@zuzita15 OT Snad se zakladatelka nebude zlobit. Je to des bes. Ze zkusenosti z terminovek, kde mame ted 4-5 mesicni deti. Pediatri plosne cpou i plne kojene deti do prikrmu od ukonceneho 4.mesice - vcetne moji pediatry, kterou tedy hodlam ignorovat. Ona to vi a jen se uskliba 🙄 Podeziram ten "vyzkum" 1000dni, kterej teda platil vyrobce UM a nechal si to posvetit predstaviteli vyznamnych odbornych instituci. Prestoze "zastrcene" pisou o plnem kojeni do ukonceneho 6.mesice, vsude na steankach vyskakuje informace o prikrmech od 4.mesice ☹

puhelin
5. únor 2020

@pavlina212 "Kdyz uz mleko v 6 mesicich nestaci, pokracovaci mleko pomuze" a jine bla bla blbiny.
Reklama na UM do 6 mesicu je zakazana, tak to vselijak kamufluji.

pavlina212
5. únor 2020

@puhelin Ja bych ti to olajkovala, ale potrebovala bych jiny druh smajlika. No nic... tak pro ty, ktere to taky stve:
spokojeni.org