Příkrm z červené řepy, od kdy jste ho dávali?

anguly
12. srp 2015

Jsem dost ujetá na červenou řepu, já se s ní cpu několikrát týdně,... Teďka mám slušnou zásobu na zahrádce, tak jsem přemýšlela, že bych jí uvařila mojemu 7měsíčnímu mrňousovi. ale hysterčim, protože jsem někde četla, že ve špenátu a řepě je nejvíc dusičnanů...

Pokud jste jí dávali dětem od kdy? Chtěla jsem mu jí koupit, ale objevila jsem pouze řepu s masem a bramborama (a maso jsme ještě nezařadili do jídelníčku)...

Děkuju

jamia
12. srp 2015

@anguly Řepa je zdravá a prospěšná, já jsem ji zařadila myslím na půl roce. Vykašli se na skleničky a uvař jí z vlastní zahrádky, když máš možnost. S těmi dusičnany to není tak horké, pokud nebude jíst řepu pětkrát týdně k snídani, obědu i večeři 🙂

anguly
autor
12. srp 2015

Super 🙂 díky za uklidnění, zítra ji ochutnáme 🙂

blahova_andrea
12. srp 2015

souhlasím s @jamia. já dostala taky od tcháně ze zahrádky a normálně jsem ji začala dávat od prvních příkrmů. je výborná, zdravá, sladká, děti ji milují. já si ji namrazila rozmixovanou na kostičky a přidávala i do jídel, které by mi malá jinak nejedla 😅

regresa
12. srp 2015

taky jsme repu davali hned nekdy z kraje 🙂

mandala
12. srp 2015

Vařila jsem s bramborem a nebylo to špatné. Myslím, že když dáš nějakou menší, mladší, neměla by těch dusičnanů mít tolik. Člověk nesmí tolik číst, nebo by se z toho zbláznil. 😉

lv
12. srp 2015

Přijde mi chutnější pečená, dávala jsem nějak 7-8m, s čímkoliv..bacha na růžovou moč, pokaždé jsem se lekla. A je trošku agresivní, často dělá opruzeniny. Jinak zdravá, jako hrom. Na tahrádce víš, čím hnojíš, nebo nehnojíš, takže nacpaná dusičnany by být neměla.

blahova_andrea
13. srp 2015

@lv souhlasím, já ji taky pekla.

zo_ja
13. srp 2015

Já ji miluu vařenou s octem a cukrem a děti, byť krapet starší, ale ne o moc, se mohly utlouct. Směle do toho, když je to ze zahrádky, je to lepší než nezníámé z obchodu. Zelenina jako jiná 😉

p3tulkaa
13. srp 2015

zrovna jsem jí koupila, tak také zkusím malému uvařit (maso také ještě nedáváme) 🙂

lu777
13. srp 2015

já jsem vařila a míchala např. se sladkými bramborami 🙂

jinak se dá koupit třeba i bio nebo farmářská, ale ono u těch dusičnanů těžko říct jak to je.... ale pesticidů by tam mělo být míň

blahova_andrea
13. srp 2015

@zo_ja my ji máme takto na sladkokyselo zavařenou od tchánovců. fakt se můžeme utlouct. letos jsme se sklízením a zavařováním i pomáhali, když už jim toho tolik ujídáme 😀

kacik24
9. bře 2016

Dobrý den maminky, začínáme s příkrmy. Brokolici, květák a kedluben tedy ty nadýmavé bych chtěla dát až malá začne lézt. Dceři je 5 měsíců a je od 7 týdne na UM. Myslíte, že ji mohu s brambůrkem udělat? Zeleninu nakupuji v Lidlu. A je tu některá maminka, která si veškerou zeleninu i zamrazí na kostičky? Jak dlouho to může být v mrazáku? Na ochutnávání budu dělat čerstvé, ale na mixy bych brala už z mrazáku. Myslíte, že mohu? Děkuji a hezký podvečer.

lv
9. bře 2016

@kacik24 můžeš, nemrazila jsem jen brambory, ty jsou po rozmrazení nedobré. Měla jsem ji max měsíc. Mě to hrozně bavilo 🙂 uvařit, rozmixovat, do tvořítek na led, a pak jen kombinovat kostičky, + přidat tuk.

michalusenka
12. dub 2016

@kacik24 nekde sem cetla ze max tri m v mrazaku.ja dala ted male cervenou repu.prislo mi to mensi zlo nez kvetak ci kedluben.mrkev ji moc nedela dobre a brokolicu ve sklenicce sem radsi rozdelila na tri dny taky z obavy nadymani