Příkrmy. Kolik kostiček dáváte na jeden oběd pro 6měs.?

annacb
17. únor 2021

Ahoj možná hloupá otázka ale zeptám se stejně 😬. Dělám příkrmy v tvořítkách na led. Takže mám z toho kostičky. Kolik dáváte kostiček na jeden oběd. Malé je 6m. Jen mě zajímá pro info (mám první mimi) Děkuji 😊👍🏻

mimco
17. únor 2021

@annacb nesnědla mi ani jednu celou....

aneta_v
17. únor 2021

@annacb kolik sní, aby se pak ideálně ještě dokojila, pokud je kojená. Na začátku stačí jedna kostička, postupně bych přidávala. Maximálně se trochu vyhodí

annacb
autor
17. únor 2021

Kojená není je od narození na UM (bohužel) ...
S jídlem jsem začala od ukončeného 4m teď sní tak 5 kostiček ale třeba švagrová, dává skoro plnou misku a tak jsem začala být nervózní abych nějak nedávala málo proto se ptám.

chumlee71
17. únor 2021

@annacb tak každý dítě je jiný. První syn snědl 200g a ještě koukal ze to je jako všechno? A druhy nesnedl ani tu kostičku. Tak asi tak nějak víš ne kdy má dost a nebo dej trošku víc a když tak nesmí všechno.

annacb
autor
17. únor 2021

@chumlee71 Vím, že každé dítě je jiné ... Jen mě to prostě zajímalo 😅

aneta_v
17. únor 2021

@annacb jestli toho víc nesní, tak to do ní nenacpeš, ani kdyby ses na hlavu stavěla, takže buď v klidu 😉

sunni
17. únor 2021

@annacb Plná porce (abys nahradila mlíčko v době oběda) je 150g-200g. Malý je taky na UM a taky mrazim do kostiček. Nahazim vždy kosticky na kuchyňskou váhu, plus mínus jak to vyjde. Někdy nestačím nabírat a někdy sni pár lžiček🤷‍♀️😁

malenka3
17. únor 2021

Prvorozená mi snědla hned od začátku (v půl roce) tak 5 kostek z ledítek. Druhorozená ještě ani v roce nedala 2 kostky. Je to fakt různý.

rejalin
17. únor 2021

Malý začínal v 5,5m na jedné kostičce, za 14 dní dostal 2 a pak za další dobu 3. Dělala jsem to podle toho, jestli předešlý den snědl všechno a jestli vypadal, že by si ještě dal. Podle mě lepší postupně, alespoň si snaze zvykne. Dneska (necelých 7m) si dal poprvé 4 (a vlastně vypadal, že by ještě něco zdlabnul, možná zítra ještě přidám 😁)