Příkrmy. Vařit nebo kupovat?

kamhajek
23. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s příkrmama? Rozhoduji se co bude lepší jestli je vařit nebo kupovat. Obojí má své pro a proti. A když kupovat, tak jakou značku jste měli v oblibě?

junior
24. únor 2007

Prosim vas, len neblbnite. Kazda chceme pre dieta to najlepsie. Ale zase urobit z nich sklenikove kvetinky... Potom ich polozi jedno neumyte jablko. Mozete si hovorit co chcete, nemate ani jedna sancu zabezpecit dietatku 100 % zdravu potravu, ci uz kupujete alebo pestujete. Ved my sme vyrastli na zelenine z babkinej zahrady, na jesen sa do nej zaoraval kravsky hnoj. Ked to budeme aj dalej takto rozoberat, vsetci pomrieme od hladu.

beli
24. únor 2007

mas pravdu ja sa sice snazim niektore pravidla dodrziavet ale myslim ze prehanat sa to zasa nema

jita2
24. únor 2007

elliana,
to se tak nedá říct, že mimískovi kazíš zdraví, když kupuješ maso...kde to mají ty chudery mamky kupovat, když opravdu nemají domácí zdroje...jen se třeba snažit, aby to kuře bylo české, protože třeba kuře z číny, to musí být hrůza, čím je krmí...a ¨jedno k druhému...tak radši určitě vybírej český výrobek 😉

junior
24. únor 2007

jita2 - alebo slovensky vyrobok 😀
Beli - mame takmer rovnako stare babatka 😉

jita2
24. únor 2007

opr. nebo slovenský 😀 😉

cat
24. únor 2007

presne, niet nad naše výrobky a nie tie od tých hajzlov šikmookých, sorry, nemám na nich iný výraz, minule písali že aj dojčenský textil od nich je karcinogénny 😠 že to nikto nezakáže predávať..

Ja teraz riešim ryby, no ako som už písala v inej téme, keď vidím tie smradlavé zdochliny v Tescu, napína ma na grcanie 😒 vôbec neviem aké a čo mám pre syna kúpiť..nemáte niekto radu? 😎

jita2
24. únor 2007

cat,
to jsem se pobavila 😀 😀

No s těma rybama akorát vím, že NOWACO má super rybky, chuťově strašně dobré, jedli jsme je u kamarádky a říkala, že jsou fakt kvalitní, jenže přesně nevím, co to bylo, jestli makrelky, nebo co. 😉

junior
24. únor 2007

Najlepsie su tie, ktore ked rozmrazis, vytecie ti pol litra vody 😠

cat
24. únor 2007

diky jita, Nowaco mi síce zatial nič nehovorí ale budem sa informovať 😉 dik.

maca793
24. únor 2007

ahojte ja maličkej varievam každý deň ešte ani raz som jej nekúpila stravu v obchode,myslím tým detské príkrmy. aj výživy jej dávam domáce. ja osobne som za to, aby sa deťom dávala domáca strava ako kupovať v obchode detské príkrmy. aj keď tam môže by napísané že je to bez chémie a tých druhých hlúpostí, tak si myslím, že to tak nieje. veď keby to tam nebolo, tak prečé by to vydržalo so zárokou 18-24mesiacov?

carodkaa
24. únor 2007

maca793-vydrzi to tak dlouho bez konzervantu, protoze to projde sterilizaci pri 120stupnich..

jita2
24. únor 2007

přesně tak, já když si doma domácí jidýlko sterilizuji, taky mi dlouho vydrží a nemám tam žádnou chemii 😉 , sice nevím, jestli tak dlouho, ale určitě je to tou sterilizací

ale obdivuji tě,maca, že to zvládáš, každý den vařit a nepovolit 😉

maca793
24. únor 2007

baby, to je cvik radšej budem variť každý deň ako sa s detkými príkrmami z obchdu sáčkovať mňa varenie baví a som zvyknutá každý deň variť čerstvé jedlá pre deti nemám rada keď sa jedlo zohrieva alebo má už dva dni. to je všetko babenky, dobrú noc. 😉

carodkaa
25. únor 2007

maca-my docela dost cestujem tak i na to jsou ty sklenicky fajn..to se nemuzete teda ani nikam podivat kdyz musis byt takhle doma a kazdy den varit 😒

carodkaa
25. únor 2007

maca-ale kazdopadne to nic nemeni na tom ,ze te obdivuju,ja bych tu vydrz nemela..

haluskacz
25. únor 2007

ahoj,
souhlasim s tim, ze kupovane sklenicky jsou lepsi nez kupovana konvencni zelenina. Mam znameho, ktery to kontroluje (sice ovocne, ale myslim, ze ty postupy jsou podobne) a vim od nej, ze ta kontrola je opravdu dobra. Ale asi to taky zalezi znacka od znacky. Cukr a sul neobsahuji zdaleka vsechny sklenicky, staci si precist slozeni. A chemicke konzervanty v tom nejsou, to by vyrobce musel na obalu uvest. Vzhledem k tomu, ze se to i prubezne testuje, by se na to prislo, kdyby tam neco "na cerno" bylo.
Ale za idealni taky povazuju varit z vlastnich zdroju nebo ason bio - u tech vlastnich zdroju je proste jistota. My mame obcas i prisun domaciho masa, takze v tom problem nevidim. Ale to zase nema kazdy.

maca793
25. únor 2007

baby tu ide aj o to, či na to mám. ja bohužiaľ mám pre malinkú len 500,.sk do mesiaca, nakoľko mi jej otec ničím neprispieva a musím živiť ešte dvojičky. pre mňa sú tie príkrmy dosť drahé. ak chcete vedieť z čoho žijem, rada vám odpoviem. ahojte macka

bellasandra
25. únor 2007

Maca- musím ti napísat, ze más môj uprimný obdiv.Ja keby som nebývala s rodicmi , neviem ako by som to zvládla 😒 .Ale ty - fantázia 🙂

jita2
25. únor 2007

maca793,
ty kupované příkrmy jsou opravdu nekřesťansky drahé, opravdu bych musela pořádně vydělávat, abych krmila pravidelně skleničkama...opravdu to výjde honě draho 😠

raculka
25. únor 2007

jita2- no vidíš,a mně některé kamarádky tvrdí, že skleničky jsou prý levnější než vaření doma 😀
Asi v akci se dá nakoupit výhodně,pak to má malé mimi třeba na 2-3x obědy,tak to asi tak strašné není.Spíš až když jsou větší slupnou celou sklenku k obědu ?? 😝

jita2
25. únor 2007

raculka,
naše malá slupne celou skleničku, to mám vyzkoušené...hihi..asi je to pěkný jedlík...jelikož máme domácí zdroje, tak to vyjde na opravdové minimum...ale jak jsem už psala, kdo domácí nemá, chápu úplně, když kupuje skleničky, vždyť co taky pak jinak... 😉 a máš pravdu, ještě když to sní na 2x-3x, tak to není tak hrozné 😉

melory
25. únor 2007

vzdy ked som bola doma som varila a ked sme sli na vylet som kupovela, lebo som sa bala, aby moje navarene neskyslo. aj si myslim, ze tie hipp su len ako nahrada v pripade valky, ked cestujes alebo podobne.

arabeska
25. únor 2007

moj nazor je taky ze varenemu jedlu sa nic nevyrovna,ved ste doma a navarit pre take malinke babatka fakt zabere maximalne pol hodku.ja som malemu varila kazdy den a doteraz sa to snazim tiez dodrzat.a vyzivy mi robi babka takza to je fajn.ako tie hipp by som tiez riesila na vylety ale na doma urcite nie.je to drahe a domace je domace...

zuzu13
25. únor 2007

ahojte, aj my varíme...aj z finančných dôvodov aj ...nedala by som malej niečo čo je trvanlivé..veď keď si len predstavím mrkvu s trvanlivosťou rok je mi blééééé 😨 Sme na materskej tak si myslím /aj keď ma tu niektoré maminy prevalcujú, ale je to môj názor/ že by sme sa mali venovať babuľkám po všetkých strákach na 100%. Malá má 3 mesiace a varíme spolu. 😀

jita2
25. únor 2007

arabeska, zuzu, melory,
jsem ráda, že máte takvý názor 😀

gita06
25. únor 2007

moje sestra nevařila,kupovala jen skleničky.Říkala mi,že ji to vyšlo na méňe,než kdyby kupovala stále čerstvé potraviny.Tak nevím 😲

gita06
25. únor 2007

jo ještě jedna otázka,holky,co je dnes vůbec zdravé?Ani ty bio potraviny nejsou stoprocentní 😉

arabeska
25. únor 2007

ja neviem ale ja si myslim ze zemiak s mrkvickou vide lacnejsie ako sklenicka 😉 a ja som to riesila tak ze ked som varila pre nas tak som s toho uvarila aj pre maleho,zvlast mrkvicku alebo tak...tie sklenicky su fakt ovela drhasie

melory
25. únor 2007

gita neviem ake su u vas tie vyrobky v cenachale u nas s masom okolo 55,- a vyssie a jeden zemiak a kusok masa u nas vyjde urcite menej. ved musis kupit aj pohar aj skad aj predavacku aj zanacku cize pripadnu reklamu...vyjde to lacnejsie urcite...a ja som varila viac a mala som obed aj ja, len krpcovi som odobrala este neosolene a rozmixovala.

zuzu13
25. únor 2007

ja som si v lete, keď som bola tehu zamrazila zeleninku...