Příkrmy z kupovaných skleniček, jak se na ně díváte?

lindaatobias
12. zář 2015

Ahoj holky, už zhruba měsíc přikrmuju svého pětiměsíčního syna a zatím jedeme pouze na skleničkách (převládá Hami). Chci se zeptat, jak se díváte na kupované příkrmy, případně které značky upřednostňujete a jak vašim miminkům chutná ? Díky moc.

ladyhacek
27. říj 2015

Teď jsem koupila byli jsem u DR a nestihla jsem nic připravit - koukám na ně no - když čtu složení (což dělám běžně u všeho) tak si říkám, že to raději uvařím. Ale snědl mi celou skleničku (125g) tolik mi domácí nesní - max 100g a o né vše) a jak baštil > Hami špenát/brambor - málo přibírá a musím do něj dostat více potravy takže jsem teď koupila lahůdky - z jehněčího, krůtího, rybu.... Mám Hami, Jinak jsem měla lososa od Hippu a mě chutnal a malý také něco zaštil, ale pak zvracel. ALe zvracel i 2 dny potom (ubinkával) tak nevím zda to bylo tím Nebo jen jak se hned obrátí na bříško)

Budu raději vařit doma, ale teď mám i pár skleniček, které občas dám > hlavně rybu, telecí , boi krůtí.... To co normálně nevařím 🙂

majkylove
27. říj 2015

jelikož jsme začínali s příkrmy koncem léta tak mi doktorka řekla že samozřejmě očekává že budu vařit,já o ničem jiném ani neuvažovala bo mám všechno ze zahrádky a proto mi dr řekla at zamrazím co můžu bo vím co v tom mám a v mraženým zůstává obsaženo mnohem víc vitamínů než ve sterilovaným.a na to mi řekla že ale v zimě se v žádným případě nebrání skleničkám-podotýkám pouze opravdu kvalitním,to jsou u mě pouze Hipp,že než koupit kdoví jakou a odkud zeleninu v tescu že je bezpečnější ta sklenička bo dětská strava je opravdu podrobována přísným testům a co se týče třeba jen dusitanů tak ty si neohlídáte ani v zelenině ze zahrádky,kdežto ve skleničce co píší to tam opravdu je.a mám to i podložené,jsem chemička a udělala jsem si rozbor a vše je vpořádku.ještě malej skleničku neměl,jedem zásoby,ale už mám i skřín pěkně zásobenou skleničkama hipp.a jestli si někdo myslíte že když dětem vaříte kuřecí maso a myslíte jak je to super že jste to uvařili doma,tak se podívejte k někomu na dvorek jak vyroste domácí kuře a na to co koupíte v obchodě....takže holky klidně půl na půl,ale vše s rozumem

smallinka
27. říj 2015

@majkylove no ono jde spíš o to že v prumyslove balenych výrobcích jsou zahušťovadla, konzervanty a v některých i kořeni. Doma si do toho dáte co chcete. To by si musel člověk ještě chovat zvířata doma 😀 (dřív to tak Teda bylo). Ale nikdo ať mi netvrdí, že to chutná stejně jako uvarena zelenina. Nechutná. Je tam prostě něco umělého navíc ve všem. A to proto aby to dětem víc chutnalo a kupovalo se to.

lindaatobias
autor
28. říj 2015

My máme právě docela aktivní dny, sklenička mi opravdu mimo jiné i ušetří čas, jsme hodně hodin ze dne venku, doma mám pocit, že vůbec nestíhám a do toho ještě studuju VŠ, takže musím svůj time management docela upravovat 🙂 Každopádně jídlo ze skleniček jsem nevolila proto, že bych si ten čas na přípravu nevyšetřila. Prostě vyhrály jiné důvody. A jsem si jistá, že jakmile bude čas pro malého přejít na stravu, kterou baštíme my, nebude s tím problém. A pokud ano, budeme ho řešit, jako všechno 🙂

lindaatobias
autor
29. říj 2015

@smallinka A čoveče, já jsem asi divná, ale mně normálně ty skleničky (netvrdím, že všechny) chutnají 🙂 Byla jsem právě překvapená, jak věrně to kopíruje třeba chuť mrkve tak, jak ji znám já. I to mě přesvědčilo. Samozřejmě jsme narazili i na něco, co nechutnalo ani mně, ani malému (myslím, že zrovna cuketa a brambor od Hipp, jedna z těch skleniček, ve které stála lžička).

topinambur
29. říj 2015

Ahoj, no já to střídám. Přeci jen nezadaří se každý den připravovat, takže mám doma i nakoupené příkrmy. Kupuji Hipp, také ředím do flaštičky ovocné šťávy Vitaminátor. Ale více se snažím samozřejmě dělat ty své příkrmy 🙂

evicka844
2. lis 2015

@lindaatobias Já teda s chutí skleniček, které kupuji taky nemám problém. Kupuji Hipp a tam ta chemie opravdu není, muselo by to být na etiketě.
Proto např. v Bramborách s cuketou, jak píšeš stojí lžička. Sama jsem byla překvapená, když jsem koupila první brambory hipp - bylo to hodně husté, ale když se doma uvaří brambory, přidá se pouze maličko vody a nic jiného, tak to prostě husté je 🙂, ale chutnalo to dobře po bramborách, neslaně. Tak jsem to smíchala se zeleninovou skleničkou a bylo to akorát husté.

evicka844
2. lis 2015

Ráda s dětmi trávím čas a nemyslím si, že mateřská je jen uklízení, praní a žehlení. Vyrábím radši různé pomůcky a snažím se s dětmi trávit čas víc smysluplně, než mohly třeba naše maminky s námi. Na www.pinterest.com je spousta nápadů.

lindaatobias
autor
2. lis 2015

@evicka844 Já si spíš myslím, že problém bude v té cuketě, která malému prostě nešmakuje.. 🙂 Proto mi tento příkrm odmítal. Jinak souhlasím s tím časem pro děti. Věřím, že je spousta maminek, které to mají tak zaranžované, že čas za plotnou její děti ani ona sama nepostřehne, ovšem já jsem nad kastroly úplně marná.. 🙂

zlatkavlk
15. únor 2016

Já se malé snažím co nejvíc vařit, koupila jsem si bio zeleninu a zkoušíme, zatím jí hodně chutná, ale teď jsem nakoupila pár skleniček od Hippu - hlavně ovocné příkrmy, to, co momentálně nelze sehnat v nějaké rozumné kvalitě, když není sezona - meruňky, broskve, hrušky atd, ale musím říct, že jsem složením dost zklamaná, jsou dost drahé a skoro ve všech je rýžový škrob nebo krupice a procento ovoce je u některých celkem nízké, což mě opět utvrzuje v tom, že prostě budu vařit i nadále sama...Jinak nakoupila jsem si špenátové skleničky a tam mě dost rozčiluje, že obsahují smetanu a odstředěné mléko... ☹ Koukala jsem i na jiné skleničky v DM a i levnější se mi obsahově líbily víc...

evulinka27
15. únor 2016

Mám výhodu toho, že jsem z vesnice. Takže můj názor na skleničky je takový, že mi nepřejdou práh.
Prcka teprve čekám, ale nevidím jedinný důvod, proč si už teď v létě nenadělat přesnídávky z ovoce do skleniček, nebo ovoce nezamrazit. A to samé se zeleninou.
Pokud má matka možnost, tak mi přijde zvláštní, že jí nevyužívá a skleničky kupuje.. Přeci vařit dítěti jídlo stylem, že vše uvařím do měka bez jediného koření a rozmixuji není nic složitého.
Pokud bych ovšem ale měla suroviny kupovat, pak slouhlasím s názorem, že dětská sklenička má hlídané ty dusitany a ostatní věci, co v supermarketu asi neuhlídám..

77moona
23. bře 2016