Příprava Nutrilonu s Aquilou, mám vodu převařit?

idiska
3. srp 2015

Chtěla bych se zeptat, budu připravovat nutrilon s první vodou (kojeneckou) od aquily, je tam napsáno, že se nemusí převařovat, mám ji i přesto převařit nebo stačí jen ohřát na nějakou teplotu už v láhvi a dát nutrilon? Jak to děláte vy? Díky za každou radu..

lenasss
3. srp 2015

Já tedy vodu nikdy nepřevařovala,obměřila jsem si dávku vody do flašky,ohřála v mikrovlnce a dala mléko.Musí se to pořádně promíchat a vyzkoušet teplotu,aby jste mimčo neopařila 😉

aaa
3. srp 2015

Převařovala jsem do šesti měsíců na doporučení pediatričky. Na ochlazení vody na požadovanou teplotu jsem měla tuhle super vychytávku 🙂
http://www.srovname.cz/nip-ochlazovac-vody-cool...

ligeja
3. srp 2015

Ahoj
Taky sem cca do půl roku převařovala i vody kde bylo psané, že není potřeba převařovat 🙂

japona
3. srp 2015

Nikdy jsem nic neprevarovala, jen cca do 3/4 roka používala kojeneckou vodu.

leilunka
3. srp 2015

první 3 měsíce sem převařovala i tu aquilu, pak bez převařování 😉 zas tolik času to nezabere, převařila sem si ji ráno litr nebo i víc do termosky 🙂

jaja01k
3. srp 2015

Převařuju, i když píšou, že se nemusí.

jitulka1989
3. srp 2015

Nikdy jsem neprevarila,jen ohrala v mikrovlnce nebo mela v termosce,nasypala Sunar...

idiska
autor
3. srp 2015

vy jste si dělaly "zásobu" na celý den nebo jen převařili tu vodu?

jitulka1989
3. srp 2015

@idiska Ja si ohrala a nalila do termosky..byla tepla do zasoby 🙂

jajinka121
3. srp 2015

U těch vod je psáno že není třeba převařovat čerstvě otevřenou, ale pokud ji pak otevřenou skladujete v lednici, měla už by se pak převařovat 🙂
jinak já mám philips termostatickou varnou konvici a ta má přímo ohřev jen na teplotu 40 stupňů, takže mám vodu po pár vteřinách nachystanou na správnou teplotu.

janamal37
3. srp 2015

Kojeneckou vodu jsem vždycky převařovala, ochlazovala na cca 40stupňů a pak teprve vmíchala mléko. Ráno jsem si připravila více převařené vody do termosky (kterou jsem denně myla), načatou PET lahev vždy do lednice, max. 24 hodin. Snažila jsem se, abych dodržela vždy co nejvyšší "hygienický" standard 🙂 🙂.
@aaa Super vychytávka, škoda, že jsem dřív neznala 🙂!

veri0007
3. srp 2015

@idiska nikdy jsem nepožívala kojeneckou vodu, vždy kohoutkovou, odstátou a převařenou. Chystám si jí do termosky na celý den. Malá je na nutrilonu od porodnice do teď. Stále převařuju jak lahvičky tak vodu na nutrák😉 I když bych už asi teoreticky nemusela...

cabo
3. srp 2015

@idiska tuto vodu jsem používala od zacatku a nikdy jsem neprevarovala. Jen nalila do kastrulku,trosku ohrala, nalila do flašky a kdyz byla moc tepla dolila jsem vodu z Petky. Do zásoby jsem nedělala, jen co zbylo v kastrulku jsem zakryla pokličkou a při dalším krmeni dolila další vodu zase trosku ohrala a tak pořad dokola.

pajdousekk
3. srp 2015

@jajinka121 nechci rypat, ale uvedomujes si, ze kdyz v konvici ohrejes vodu na 40 st., tak ze ji nemas prevarenou, ze?

pajdousekk
3. srp 2015

@idiska jinak my vodu taky prevarujeme, pediatricka nam to rekla, nikdy nevis za jakych podminek byla voda skladovana

jajinka121
3. srp 2015

@pajdousekk jo jasně, tu už pak jen ohřeju tu převařenou vystydlou 🙂

ruzenkaaa
4. srp 2015

kojenecká voda se převařovat nemusí.