Ranní/dopolední příkrm. Poradíte, prosím?

michaela666
24. čer 2021

Ahoj,
po konzultaci s pediatrem dostává dcera (5.měsíců) zeleninový příkrm k obědu cca 80 -100g. Je vidět, že jí chutná a kdybych jí dala víc, klidně by to zvládla. Problém je do ní dostat mléko. Bojovali jsme s tím ještě před zavedením přikrmu. Bříško nebolelo, hladová byla, ale flašku prostě nechce. Nejhorší je to ráno, odpoledne už do ní něco dostanu. Obě babičky mi radí dávat dopoledne kaši lžičkou. Není to brzo? V plánu bylo začít s odpolední ovocnou svačinkou, možná by byla lepší ráno? Ať do ní aspoň něco dostanu.
Na mléko se budí kolem 3 ráno, to v polospánku vypije bez problému. Uvítám i nějakou radu na dobrou kaši " bez chemie".

emillyhk
24. čer 2021

@michaela666 U nás teda s lahví problém není, teď zavádíme zeleninu k obědu a cca do dvou týdnů asi kaši. Určitě ji budeme dávat k snídani. Sice mám připravené savičky na láhev, ale chci to zkusit nejdřív lžičkou, ať si prostě zvyká... 😉

michaela666
autor
24. čer 2021

@emillyhk Mě přijde, že chce právě tu lžičku. Jak ji vidí už otevírá pusu a piští. Je mi blbé jíst snídani, ona mě sleduje, otevírá pusu a přitom jí dám flašku. 😃

areh
24. čer 2021

@michaela666 oběma dětem jsem začala dávat na snídani kaši brzo. Bylo to druhé denní jídlo, které měli. Dávám jim kaši od Nominalu. Do roka z vody,po roce s mlékem. Určitě by šlo přidat i mm nebo um.

jako_mala_holka
24. čer 2021

Klidně tu kaši zkus, kup nějakou nemlecnou, třeba čistou kukuricnou nebo ryzovou (hipp, DM bio,...) a můžeš ji zkusit udělat z UM, když má ráda lžičku, tak si určitě dá 👍 my jsme s kasemi takhle začínali a super

jako_mala_holka
24. čer 2021

Teď mě napadlo, že možná dáváš ve flasce MM, to taky případně jde dat do kaše 🙂

michaela666
autor
24. čer 2021

@jako_mala_holka Dáváme UM. Asi už jí to nechutná jak zjistila, že je něco lepšího.

jako_mala_holka
24. čer 2021

@michaela666 no jasně 😄👍 urcite vyzkousej nějaké ty nemlecne s UM a my osobně máme vyzkoušené Kendamil kaše (máme i UM) a jsou super, jen jak už toho víc sni, tak to leze dost do peněz, jedno balení je tak maximalne na 3x 😄 super je hlavně banánová a ovesna, ty jsou pak mléčné, pokud máte jiné UM, tak určitě dávat až po 6. měsíci 🙂

hanyzka11
24. čer 2021

Dej kaši 🙂 Já mám u syna teď taky pocit, že čeká na lžičku. Už má teda 6,5 měsíce, ale mám pocit, že prso už ho nezajímá 😀 Jako dá si, ale je to takové cucnutí. Těší se na jídlo lžičkou. A u malých dětí jde o mléčnou dávku,což kaše s mlékem plní, takže bych volila rýžovou kaši s UM nebo hned mléčnou (já mám teď Sunar a chutná mu). Zavedla jsem dřív než ovoce. To teprve začínáme.

michaela666
autor
24. čer 2021

Holky děkuju za rady. Celkově to její jídlo je úplně odlišné od toho co jsem si načetla 😃. Kojení nevyšlo, takže flaška. Aspoň ty příkrmy jsem si říkala, že pojedu podle načtených doporučení. Kašlu na to 😃, prostě jí kaši dám a budu se řídit podle toho jak bude malá reagovat.

me_druhe_ja
24. čer 2021

BabyBio jsou super kaše. 🙂 Jen mají až od 6m.

hanyzka11
24. čer 2021

@michaela666 přesně, já mám taky načtený a mladej mě vyvedl z omylu tím, že se ksichtí na ovoce😀 Prý s ovocem čekejte, ať si nezvyknou na sladkou chuť. Tak u nás jabko ani hruška nezabodovaly. Mícham mu to s trochou kaše. To už sní 🤦

felixfelicis
24. čer 2021

Většinou bývá opačný problém, pokud chce mala jíst lžičkou, tak hurá! Podle me jestli kaše nebo ovoce je jedno (jakože nic proti kaší, ale nevidím důvod nepokracovat s tim ovocem, jak jsi měla v planu).. Deti vzdycky chtěly jíst pokud možno stejne jidlo jako já, takže tam se ta kaše k snídani nabízí.