Sunar - Fenyklový nápoj. Změna podávání - nevíte, proč?

veve559
9. říj 2020

Ahoj, nevite nekdo, proč po změně obalu fenykloveho napoje od Sunaru, lze podavat az od ukončeného 4 mesice? Na puvodnim obalu bylo uvedeno, ze se muze podavat od ukončeného 1 tydne. To je dost velka zmena. Nějak předpokládám, ze to bude asi kvuli cukru, ale to je jen moje domněnka.

lucka662006
9. říj 2020

@veve559 Ahoj, a vidíš, už si zvykl na sladké ☹ Moje děti pijí dodnes jen neslazenou vodu nebo neslazenou minerálku. Příjem cukru v dětství zakládá na sladké chutě na celý život, dále už je to známé....

veve559
autor
9. říj 2020

@lucka662006 tak ono by stacilo, kdyby ho tam dali mene. Diteti staci i jen trochu sladke, aby to pilo. Ja mu davam do vody malo toho cajiku a pije mi to, ale cisty fenyklovy nebo jen cistou vodu mi nepije. Je to tak trochu trotl, radeji se utopi nez aby se napil🤣

lucka662006
9. říj 2020

@veve559 Takže nyní se vlastně zjistilo, že jsi mu podávala něco, co pro něho nebylo vhodné, protože složení se nezměnilo, pouze najednou uvedli, že je to pro starší děti. Zajímalo by mě docela, jak by se k tomu výrobce postavil.

veve559
autor
9. říj 2020

@lucka662006 tak v tom pripade si na to zvykl jiz v deloze. Zkouseli jsme jako prvni vodu, ale to byla ta největší vedra a proste nechtěl. Ani fenyklovy caj, ani kmínový. Tak pak uz ti moc nezbyva moznosti u takhle maleho mimca. Raději mu dam cukr, nez mit dehydrovany ci hur mrtvy dite. Cukr neskodi ani detem, jen se to nesmi prehanet

lucka662006
9. říj 2020

@veve559 @michaelllas 🙂 Prosím jako ambasadorka Sunaru o odpověď na otázku, která mě zajímá, to může výrobce uvést, že je výrobek vhodný od malého věku (1 týden nebo měsíc, nevím přesně, co tam bylo) a poté jen změnit etiketu, že se výrobek může od 4 měsíců? Výrobce uváděl v omyl tím, že se výrobek může dříve, než tomu skutečně je? Složení se nezměnilo, pouze etiketa. Opět to ve mně snížilo důvěru v kojenecká a batolecí mléka.

veve559
autor
9. říj 2020

@lucka662006 muzes jim napsat dotaz. Uplne bych netvrdila, ze nebylo vhodne. Kazdy pediatr ti rekne neco jineho. Spis je to dnesni dobou, kdy jsou obezni deti, ktere jsou dopovany cukrem a nedostatkem pohybu. Takze vyrobce radeji zmenil vekovou hranici. Ale to spis mel dat vekovou hranici 18 let, aby ten cukr detem neuskodil. Kazdopadne me je to fuk, hlavne kdyz mi alespoň neco vypije.

klokanka31
9. říj 2020

Já malé dávám k pití na střídačku kojeneckou vodu, a bio heřmánkový čaj. A malá je spokojená. Zkusila jsem ovocný čaj co je od 4.měsíce, ale ten jí nechutná 🙁

lucka662006
9. říj 2020

@veve559 Jsi dobrá, že čteš etikety a zajímá Tě složení výrobků, které dáváš malému, a cukr dáváš v rozumné míře, kéž by takových bylo více maminek 🙂

veve559
autor
9. říj 2020

@lucka662006 tak spis nez cukr mě zajímalo, jestli v tom neni nejake svinstvo. Ale kdyz jsem videla obsah cukru, tak jsem si nedokázala predstavit, jak je to sladke. Mela jsem u sebe ochucenou matonku, tak jsem se podívala ba obsah cukru a zjistila, ze je to stejne sladke🤣 napadlo me, vymenit manzelovi obsah matonky a sunarek, zajimala by me jeho reakce. Ale asi by byl maly polosirotek a jeste v kojenaku, protože by mu zavreli tatinka

veve559
autor
9. říj 2020

@klokanka31 jo hermanek jsem taky zkusila, z jeho reakce jsem pochopila hned, ze to asi nebyl dobrý napad. Krom toho, ze se skoro utopil, tak si ještě zahrál na lamu a plival kolem sebe. A ty ksichty co dělal. Jsem ani netusila, co mesicni ditko dovede

klokanka31
9. říj 2020

@veve559 To já dávala heřmánek až někde od 3.měsíce, protože nás doktor strašil, že některé děti mohou mít alergii. Tak začínala na vodě, a naštěstí jí chutná pořád 🙂 ale teď na podzim si říkám že je dobré do ní dostat heřmánek.

veve559
autor
9. říj 2020

@klokanka31 me stvalo ze vodu nechtel, ale jako nekojeny prostě něco musel. Nejhorší zážitek byl, kdyz jsem s nim byla na procházce a to uz nebylo zas takove vedro, bylo to k veceru, ale v kočárku mi zrudl jak rajce. Bylo to jeste v dobe, kdy jsem mela alespon trochu mleka, ale stejne ho bylo hrozne malo, tak jsme to otocili a sli domu. Pak už jsem do nej zkousela tlacit postupně tekutiny, ale krome Sunarku nic nevzal. Jedine co jsem nezkusila, tak to slabý cerny caj, kofein mi moc vhodny nepřišel i kdyz za nas se normalne daval a to i prý v porodnici (slysela jsem od sestry z novorozeneckeho)

klokanka31
9. říj 2020

@veve559 To chápu, musí být hrozný když malý musí pít a nechce... Tak lepší mu dávat tenhle fenyklový, než aby byl dehydrovaný.

michaelllas
10. říj 2020

@lucka662006 Protože treba právě děti odmítají fenykl čaj a vodu. A tohle je dočasná alternativa, aby prijmuly tekutiny. A druhá věc, ano obsahuje cukr, ale tento vyrobek je vyroben jen z kvalitnich a prověřených surovin. Já ti rozumím, ale ne všechny děti pijí a jí ukázkově a občas je potřeba si tímto pomoct. Pak je už ale na rodičích si tohle pohlídat.

michaelllas
10. říj 2020

@veve559 jak jsem už psala, tyto výrobky ( s věkovým označením ) podléhají přísné legislativě .Pokud budeš kupovat výrobky, které mají mimo jiné na obale uvedené od. uk. 4 měsíce, uk. 12. měsíce atd. budeš mít jistotu, že dětem dáváš jen kvalitní potraviny. Jsou pro děti bezpečné. Cukr sám o sobě škodlivý není, tady hraje roli pak spousta jiných souvislostí 😉

michaelllas
10. říj 2020

@lucka662006 Tak to ale není, Sunar ,,dobrovolně,, změnil etiketu. Prostě, když to napíšu zjednodušeně, čaj je bezpečný i pro tak malé děti, ale v Sunaru nechtěji podporovat podávání cukru dětem téměř od narození viz. jejich vyjádření. Proto věkovou hranici zvýšily. Nikomu nelžou, nikoho nepodvádí, neuvádějí v omyl,nikoho neohrožují na zdraví 😀 Vše je uvedeno na etiketě. A sama vidíš, že maminky si etiketu přečetly...Proč to v tobě snížilo důvěru v kojenecká a batolecí mléka?

lucka662006
11. říj 2020

@michaelllas Sunar změnil etiketu, "aby byla v souladu s odborným doporučením pediatrů", takže předtím etiketa nebyla v souladu s odborným doporučením pediatrů, tj. Sunar uváděl, že mohou děti mladší, než dle odborného doporučení pediatrů. Proto se ztrácí moje důvěra v kojenecká a batolecí mléka. Výrobek by měl být doporučován v souladu s odborným doporučením pediatrů, což nebyl, byl doporučován od mladšího věku, než je odborné doporučení pediatrů. A mateřské mléko se doporučuje do 6ti měsíců, ne do 4 měsíců. Samozřejmě, když dítě nic jiného nepije, je potřeba mu to, třeba naředěné podat, aby nebylo dehydrované, ale to je jiná věc, než chování výrobce, když na etiketě uvádí jiný údaj, než je odborné doporučení pediatrů.

michaelllas
12. říj 2020

@lucka662006 Ale tento nápoj je určen primárně pro nekojené děti, vždyť je to v té odpovědi. Nikdo tu nepíše, že nápoj má být podáván kojeným dětem. Nelob se, ale to už nesmyslně slovíčkařích. Nemáš pravdu. Kojenecká mléka jsou úplně jiná kategorie potravin a tady je jejich složení daleko přísněji kontrolováno. Nemůžeš srovnávat fenyklový nápoj a kojenecké mléko. A za druhé, výrobce se NEMUSÍ řídit odbornými doporučení pediatrů - v tomto případě u nápoje. A přesto to v Sunaru dělají! To že tomu ty nerozumíš, neznamená, že tady výrobće podvádí zákazníky. Nedělej tady z toho prosím kovbojku. Já jsem tady od toho, abych to tady maminkám vysvětlovala a ráda to udělám. Ale nemám ráda tady to nesmyslné a bezdůvodné napadání. Když nevíš, nech si to vysvětlit a neztrácej tady čas dohadováním 😉

michaelllas
12. říj 2020

@lucka662006 Sama dobře víš, že lékařská věda a tudíž i poznatky o výživě jdou stále dopředu. Proto se občas doporučení lékařů mohou měnit. Když ti dám příklad, před 30 lety lékaři doporučovali miminkům příkrmy - polévka už snad od uk. 3 měsíce a klidně přisladit cukrem. A teď? Znamená to snad, že tehdejší lékaři naším maminkám a babičkám lhali a uváděli je úmyslně v omyl? Ne! Prrostě tehdy byly takové poznatky o výživě a bylo to považováno za nejlepší.

jjasmina
12. říj 2020

@michaelllas a stejně sme všichni přežili 🙂

michaelllas
12. říj 2020

@jjasmina Přesně tak😉

veve559
autor
12. říj 2020

@jjasmina ale to vis, nektere dnesni deti by na to jistě umrely dle nazoru nekterych maminek🤣

jjasmina
12. říj 2020

@veve559 Si piš a jak sme krásně odolné 🙂 Ono se nemá nic tak dramatizovat

veve559
autor
12. říj 2020

@jjasmina to mas teda pravdu. A co nas nezabije to nás posílí 😉

jjasmina
12. říj 2020

@veve559 tak, tak. V dnešní době je potřeba trochu odolnosti ne 🙂

andulka007
7. kvě 2022

Ahoj, měla bych dotaz ohledně dávkování .. dneska jsem si na obale přečetla že doporučená denní dávka je 100 ml ... Což mi přijde hrozně málo .. malá ( 7 měsícu ) mi vypije 300-400 ml ..😔 teď si říkám jestli to nedělám blbě ...jak to děláte vy ?

veve559
autor
7. kvě 2022

@andulka007 ja davam do 180ml hrnku tak čtvrtinu toho, co tam uvadi na 100ml. A stridam to s cistou vodou, vodou se stavou nebo redenym dzusem. Ale kdyz mel syn jen sunarek, protoze čistou vodu nepil, tak jsem dávala opravdu jen trochu, aby voda chytla trochu chut, ale byla to spis jen voda nez "limonada"

andulka007
7. kvě 2022

Obyčejnou vodu mi nepila ani dřív ,to měla jen umělé mléko , teď se naučila na čaj, vzhledem k tomu že jsem měla těhotenskou cukrovku , dávám jí tam toho méně .. na obale jsou napsány 2 lžičky na 100ml- davam jednu .. ale už mi kompletně odmítá umele mléko a normálně ji , na snídani ovoce dopoledne polévku po výspani zelenina na večer zelenina nebo jogurt a na spaní má kašičku .. tu jedinou vypije a u té usne .. mezitím pije cajiky .. tak teď nevím jestli jsem nedělala chybu že ho měla víc ..😔😔😔

andulka007
7. kvě 2022

@veve559 těch 100 ml mi přijde hrozně málo .. i při narození vypila více UM

veve559
autor
9. kvě 2022

@andulka007 tohle jsem vůbec neresila. Nic jiného mi syn nepil, narodil se v cervenci a byl na um a musela jsem ho jeste hydratovat. Takze jsem byla rada, ze neco vypije. U každé potraviny je nejaka doporučená denni davka a taky se tim asi neridis . Ja bych to tak nehrotila. Rozhodně ji to neublizilo. Zkus ji nabizet i jiné napoje. Ja jsem koupila ovocné stavy, ktere nejsou doslazovane cukrem, aby nemel porad jen čistou vodu a za den vystrida treba pět ruznych nápojů.